رویداد به پایان رسیده است!
نجات تخم مرغ در تاریخچهارشنبه ۱۵ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

نجات تخم مرغ

شروع:
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ ۰۸:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ ۱۷:۰۰
مکان: تهران
نجات تخم مرغ
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی مسابقه

برای شرکت در این مسابقات می‌بایست سازه‌ای خاص ساخته شود و تخم مرغ به گونه‌ای در آن جاسازی شود که در اثر سقوط سازه محافظ از ارتفاعی مشخص، تخم مرغ از سازه خارج شده و کمترین آسیب را دیده باشد.

خلاقیت و ایده ای نو برای محافظت از تخم مرغ و داشتن طرح فنی و مهندسی و ازپیش آماده، عامل سالم ماندن تخم مرغ و امتیاز آفرین می‌باشد.

 

"تیم ها موظف اند حداکثر تا جمعه ۱۰ اسفند لیست مواد اولیه ی مورد نیاز خود را به اطلاع مسئول تدارکات برنامه برسانند در غیر اینصورت طبق آیین نامه مربوطه بسته‌ی پیش فرض برای آن ها در نظر گرفته می شود."

برای اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی ما به آدرس @eggdropping مراجعه فرمایید.

هدف مسابقات

این مسابقه که همه ساله در دانشگاه های مختلف برگزار می‌شود ، با هدف کشف خلاقیت های مختلف و نوآوری های مبتکرانه به وجود آمده است. در واقع این مسئله از آن جا مطرح شد که ناسا برای پرتاب ماهواره و کاوشگر به سطح اجرام آسمانی و سیارات و همچنین رساندن امکانات و وسایل لازم به فضانوردان ساکن در فضا تصمیم به انجام آزمایشاتی در این مورد گرفت که بتوان اجسام شکننده را به گونه‌ای از فاصله مشخص رها کرد که تا حد ممکن آسیبی به شئ مورد نظر نرسد. چرا که کاوشگر باید درون سازه هایی قرار گیرد که پس از برخورد با سیاره ها و اجرام آسمانی بتواند ضمن کاستن سرعت ، به سادگی و با حفظ محموله درون خود با کمترین خسارت بر سطح سیاره مورد نظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازد و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کند. همچنین ارائه ایده هایی برای کاهش آسیب به بسته هایی که از طریق هواپیما برای کمک رسانی به مناطق مختلف فرستاده می‌شود ، حفاظت از بسته های پستی ، طراحی پوشش های حفاظتی چتربازان و... هم می تواند کاربرد نتایج این مسابقه را مورد هدف قرار دهد.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
پذیرش۸:۰۰۹:۰۰
ساخت سازه۹:۰۰۱۲:۰۰
ارائه‌ی یک دقیقه‌ای تحلیل سازه به داوران۱۲:۰۰۱۳:۰۰
پرتاب سازه۱۳:۰۰۱۷:۰۰
اختتامیه۱۸:۰۰۲۰:۰۰

آدرس:تهران تهران، خیابان حافظ، شماره ۴۲۴، دانشگاه صنعتی امیرکبیر