رویداد به پایان رسیده است!
کاربرد آزمون های روانشناسی در استخدام و نگهداشت پرسنل - دوره اول کاربرد آزمون دیسک در تاریخ سه‌شنبه ۱۶ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۶:۳۰

کاربرد آزمون های روانشناسی در استخدام و نگهداشت پرسنل - دوره اول کاربرد آزمون دیسک

  • رایگان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


امروزه از آزمون های روانشناسی برای جذب و استخدام و همچنین نگهداشت پرسنل استفاده می شود. ما میخواهیم در این کارگاه به چگونگی استفاده از آزمون های روانشناسی و علی الخصوص آزمون دیسک بپردازیم. 

آزمون های روانشناسی اگر به طور درست استفاده شوند، میتوانند میزان موفقیت در استخدام های خوب را افزایش دهند. زیرا آزمون های روانشناسی کمک می کنندتا تناسب شغل و شخصیت فرد مورد بررسی قرار گیرد و مطابق ترین افراد با شغل مورد نظر انتخاب گردند. از طرفی دیگر استفاده از آزمون های روانشناسی کمک میکند تا کارمندان بی طرفانه و بدور از تعصب ها و خطاهای شناختی انتخاب شوند. علاوه بر آن این آزمون ها توانایی مشخص کردن استعداد های شغلی کارکنان را دارند و می توان از آن ها برای برنامه توسعه شخصی کارکنان نیز استفاده نمود. علاوه برآن این آزمون ها در مورد چگونگی ایجاد انگیزه در افراد نیز کمک میکنند و به کارفرما کمک می کند تا بتواند کارکنان را بهتر بشناسد. 

اما چگونگی استفاده از این آزمون های  روانشناسی در منابع انسانی بسیار مهم است زیرا اگر درست استفاده نشوند، نتیجه مطلولبی را در پی نخواهند داشت. 

 

زمان کارگاه:

این کارگاه در دو جلسه 3 ساعته ارائه خواهد شد.

15 و 16 مهر ماه در ساعت 4 و نیم بعد از ظهر تا هفت و نیم بعد از ظهر

آزمون دیسک چیست؟

آزمون دیسک یک آزمون رفتارشناسی در روانشناسی است که به بررسی رفتارهای کاری و صفات و خصوصیات افراد می پردازد. تست دیسک یکی از شناخته شده ترین آزمون ها در حوزه منابع انسانی است زیرا خصوصیات و رفتارهای افراد را در محیط کار مشخص می کند. نتایج این تست می تواند در تیم سازی در سازمان و یا استخدام افراد با تیپ های رفتاری خاص کمک کند. شما در این کارگاه به انواع تیپ های رفتاری در مدل دیسک که شامل 15 تیپ رفتاری است واقف خواهید شد و نحوه آنالیز نمودارهای افراد را فرا خواهید گرفت. علاوه بر آن اعداد نمودارها و میزان شدت هر کدام از رفتارها نیز برای شما توضیح داده خواهد شد که چطور دو فرد با یک تیپ رفتاری در دیسک ممکن است با هم متفاوت باشند. علاوه برآن توضیحاتی راجع به نیازهای هر شغل و سمت های سازمانی هر کدام از صفات خروجی دیسک و نکات نگران کننده کاندیداهای استخدامی برای شما بازگو خواهد شد. در این کارگاه شما با زبان بدن هر کدام از تیپ ها آشنا خواهید شد تا بتوانید در مصاحبه های استخدامی افراد با تیپ های مختلف را شناسایی کنید. 

این کارگاه چه اطلاعاتی را به ما می دهد؟

در این کارگاه قصد داریم با رویکرد استخدام و نگهداشت پرسنل، به شما آموزش رفتارشناسی تست دیسک را بدهیم. دانشجویان این کارگاه یک پنل مدیریتی ارزیابی گروهی سایت تست و تایپ را دریافت خواهند کرد که بتوانند از چند نفر تست دیسک بگیرند، بتوانند آن ها را تفسیر کنند و نحوه تصمیم گیری در مورد استخدام آن ها را یاد بگیرند. 

سرفصل کارگاه

مقدمه ای بر فرآیند استخدام
آموزش مدل رفتار شناسی دیسک
آموزش چگونگی استفاده از تست دیسک در استخدام
آموزش تصمیم گیری برای استخدام
آموزش توجه به نکات مهم در نتایج تست دیسک که باید در استخدام مد نظر قرار گیرد. 


این کارگاه مناسب چه افرادی است؟ آیا پیش نیازی لازم دارد؟

اگر درگیر استخدام افراد در هر سطحی هستید و میخواهید مهارت استفاده از آزمون های روانشناسی را در استخدام بیاموزید این کارگاه مناسب شماست. این کارگاه نیاز به هیچ پیش نیازی ندارد.

مخاطبان این کارگاه

دانشجویان رشته های مدیریت ، منابع انسانی، رفتار سازمانی و دانشجویان رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی 
کارشناسان و مدیران منابع انسانی
کارشناسان و مدیران درگیر در استخدام و تیم سازی در سازمان ها
مدیران عامل و مدیرانی که درگیر استخدام مدیران ارشد و میانی هستند

 

سخنرانان

سوده دشتی
سوده دشتی
متخصص رفتار سازمانی و آزمون های روانشناسی در منابع انسانی
رضا امین الرعایا
رضا امین الرعایا
هم بنیانگذار تست و تایپ و متخصص رفتارسازمانی

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
نیاز به پیش نیاز علمی خاصی نیست
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر

زمان‌بندی

جلسه اول
جلسه دوم
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۶:۳۰۱۷:۰۰
معرفی ابزار رفتارشناسی دیسک۱۷:۰۰۱۹:۳۰
عنوانشروعپایان
بررسی پروفایل های مختلف دیسک۱۶:۳۰۱۷:۳۰
نحوه استفاده از خروجی های تست دیسک برای استخدام و نگهداشت پرسنل۱۷:۳۰۱۹:۳۰

برگزار‌کننده

آواتار

گروه تست و تایپ

سایت تست و تایپ ، با استفاده از تست های شخصیت شناسی و آزمون روانشناسی معتبر و استاندارد، ابزار و راهکار آنلاین به افراد و سازمان ها ارائه میدهد. مخاطبان تست و تایپ سازمانها ، شرکت های خصوصی و مشاوران منابع انسانی برای استخدام و نگهداشت و جانشین پروری

رویداد های برگزارشده۸
  • شروع: دوشنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۶:۳۰
  • پایان: سه‌شنبه ۱۶ مهر ساعت ۱۹:۳۰

آدرس: تهران میدان آزادی ، بزرگراه لشگری، جنب متروی بیمه، کارخانه نوآوری آزادی