رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزش عملی اینترنت اشیا در تاریخیکشنبه ۲۶ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزش عملی اینترنت اشیا

شروع:
یک‌شنبه ۲۶ اسفند ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۲۶ اسفند ۹۷ ۱۳:۰۰
کارگاه آموزش عملی اینترنت اشیا
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

کارگاه عملی اموزش اینترنت اشیا توسط شرکت هولدینگ هوداک، که شامل دو شرکت هوداک طب و هوداک صنعت آسیا است، برگزار می گردد. در این کارگاه ابتدا با مفاهیم اولیه ی اینترنت اشیا اشنا شده، مطالب اموزشی مربوط به پلتفرم نیومتیک توسط اساتید بیان شده و در اخر با استفاده از سنسور کیت اموزشی اینترنت اشیا
با مفاهیم بیان شده به صورت عملی بیشتر کار می شویم. لازم به ذکر است که در پایان، مدرکی مبنی شرکت داوطلبان در کلاس اموزشی نیومتیک به ایشان تقدیم می گردد.

سنسور کیت آموزشی اینترنت اشیا پلتفرم نیوماتیک یکی از پر کاربرد ترین سری کیت های رباتیک و الکترونیک در دنیا بوده که  افراد از هر رده سنی می توانند هر ایده ای که در زمینه هوشمندسازی محیط اطراف خود دارند به سادگی عملی نمایند. با استفاده از پلتفرم نیوماتیک که به صورت یک اپلیکیشن بر روی گوشی و تبلت اندرویدی نصب می گردد، کاربران می توانند بدون نیاز به داشتن دانش برنامه نویسی و صرف زمان بسیاری برای کدنویسی، در زمان چند دقیقه پروژه هایی مانند خانه هوشمند، گلخانه هوشمند، اسباب بازی هوشمند، مدرسه هوشمند را تنها با استفاده از چند سنسور و بدون نیاز به لحیم کاری پیاده سازی نمایند. شعار نیوماتیک Facilitate Your Prototyping Without having to code به معنای "ساخت نمونه اولیه خودت رو آسان کن بدون اینکه مجبور باشی کدنویسی کنی" به طور کامل در این محصول محقق شده است به این معنا که یک کاربرمی تواند با ورود به اپلیکیشین و کنار هم قراردادن چند بلوک ( دایره ) و اتصال آنها به هم و با ایجاد یک Applet  اختصاصی سخت افزارهای اینترنت اشیاء خود را آنطور که دلش می خواهد راه اندازی کند. Applet ها فایل های اجرایی داخل یک اپلیکیشن اصلی بوده که برای هر کاربردی جداگانه طراحی می شوند. این قابلیت منحصر به فرد در نیوماتیک، این امکان را فراهم کرده که برای هوشمندسازی هر وسیله، نیازی به داشتن یک اپلیکیشن نصبی مختص به آن وسیله بر روی گوشی نباشد. مثلا برای کنترل کولر یک اپلیکیشن با یک طراحی و یک رابط کاربری از یک برند ، برای هوشمند کردن ورود به اتاق یک اپلیکیشن دیگر با طراحی و رابط کاربری دیگر ، برای هوشمندسازی گلخانه یک اپلیکیشن از یک برند متفاوت با ظاهر متفاوت. اما در Niomatic  همه این کاربردها به طور ساده ای تنها در یک محیط کاربرپسند به طور یکپارچه قابل مدیریت و کنترل می باشد.

به عنوان مثال  با استفاده از تنها یک سنسور رطوبت خاک و یک سنسور Buzzer، می توان گلخانه هوشمندی ساخت که اگر آب گلدان از یک حدی کمتر شود، هشداری به صدا در آمده یا حتی به پیامرسان گوشی کاربر پیغامی ارسال نماید. همچنین برای هوشمندسازی خانه می تواند تنها با استفاده از یک سنسور Relay، هنگامی که کاربر به منزل رسید، چایساز خانه روشن شود. یا اگر شخص خاصی به پیامرسان پیغام داد، چراغ خواب خانه به رنگ دلخواه که در اپلیکیشن انتخاب میکند، روشن گردد. با توجه به تنوع سنسورها، این امکان فراهم شده که با ترکیب آنها صدها ایده جذاب به واقعیت تبدیل گردد.

 با توجه به اینکه هدف نیوماتیک این بوده که تمامی افرادی که علاقه به این حوزه داشته بتوانند از این اپلیکیشن  استفاده نمایند، Niomatic به زودی بر روی پلتفرم های IOS و Web عرضه خواهد شد.

سخنرانان

علیرضا شیردل

علیرضا شیردل

رییس هیئت مدیریه هولدینگ هوداک

نرمین صمیمیان

نرمین صمیمیان

مدیر بخش اموزش نیومتیک

برگزارکنندگان

هوداک صنعت آسیا

هوداک صنعت آسیا

هوداک طب

هوداک طب

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۸:۴۵۹:۰۰
معرفی اینترنت اشیا۹:۰۰۹:۳۰
اشنا و کار با پلتفرم اینرنت اشیا ی نیومتیک۹:۳۰۱۱:۰۰
کار با سنسور کیت اینترنت اشیا۱۱:۰۰۱۲:۳۰
پرسش و پاسخ۱۲:۳۰۱۳:۰۰

سوالات متداول

وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
توصیه می شود برای یادگیری بهتر مباحث مطرح شده در این کلاس لطفا همراه خود یک لپ تاپ و یک دستگاه موبایل یا تبلت اندرویدی بیاورید.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
بله پرینت شود

آدرس:تهران تهران، خ کارگر شمالی، خ فرشی مقدم(16 ام)، پارک علم و فن اوری دانشگاه تهران، ساختمان شماره 1، سالن همایش های پارک