کاور
"کارگاه ارزش گذاری استارتاپ ها" در تاریخ چهارشنبه ۸ اردیبهشت ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

چرا کارگاه ارزش گذاری استارتاپ ها

به فرایند تعیین ارزش فعلی یک دارایی، شرکت یا کسب و کار ارزش‌ گذاری گفته می‌شود. ارزشگذاری استارتاپ‌ها عموماً بر اساس معیارهایی مانند پتانسیل رشد و افزایش مقیاس، پتانسیل تسخیر بازار هدف، پتانسیل درآمدزایی، ریسک‌های استارتاپ، توانمندی تیم مدیریت، مدل رشد کاربران و… انجام می‌شود. 

 

کارگاه ارزش گذاری استارتاپ ها یک کارگاه 6 ساعته است، شما در این کارگاه 6 ساعته یاد خواهید گرفت که ارزش گذاری چیست، چه کاربردی دارد، کجاها استفاده و ارزش یک استارتاپ چگونه تعیین می شود. با 5 روش اصلی ارزش گذاری استارتاپ ها آشنا می شوید به نحوی که هر استارتاپی را با این روش ها ارزش گذاری کنید

پس خروجی کارگاه، تسلط شما روی ارزش گذاری و اینکه بدانید از چه روشی باید کجا استفاده کنید و اساسا از خود خروجی ارزش گذاری باید چطوری استفاده کنید.

 

سطح مخاطب:

هرکسی فارغ از اینکه  دانشی در زمینه  ارزش گذاری و دانش مالی و کسب و کار داشته باشه میتواند در این کارگاه شرک کند و مباحث، جوری تدوین شده است که به درد وسیعی از افراد بخورد

اگر با روش های ارزیابی و ارزش گذاری به طور کامل اشنایی دارید این کارگاه به درد شما نخواهد خورد. اما اگر میخواهید روش ها را یاد بگیرید در هر سطحی که هستید می توانید از این کارگاه استفاده کنید و مطالب و مقدمات جوری آمده است که همه بتوانند از آن استفاده کنند در عین حال اگر که با ادبیات سرمایه گذاری خطر پذیر آشنا باشید و همچنین با مباحث مالی آشناییت داشته باشید بهره شما از این کارگاه بیشتر خواهد شد.

 

مدرس کارگاه:

مدرس کارگاه آقای محمد میلانی هستند، ایشون در حال حاظر معاون صندوق جسورانه پارتیان  و 7 سال است که در حوزه سرمایه گذاری خطر پذیر کار میکنند، 10 ها استارتاپ را ارزش گذاری و در چندین استارتاپ سرمایه گذاری کرده اند.

قبل از این کارگاه هم چندین دوره کارگاه ارزش گذاری برگزار کرده، از جمله دوره سوم و چهارم کیمیا کالح که شرکت کنندگان کارشناسان و مدیران عامل صندوق های vc، صندوق های پژوهش و فناوری، مراکز نوآوری و شتابدهنده ها بودند که در نظر سنجی از محتوای کارگاه و تدریس رضایت خوب و عالی داشتند.

ارزش گذاری

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت هر استارتاپ، جذب میزان سرمایه مناسب در زمان مناسب و با شرایط مناسب است. اما در زمان جذب سرمایه، معمولاً اولین سوال این است که ارزش استارتاپ شما چقدر است؟

اگر به اصول ارزش‌گذاری استارتاپ مسلط نباشید، معمولاً قرارداد افزایش سرمایه‌ی غیرمنصفانه‌‌ای به شما تحمیل خواهد شد که باعث از دست دادن انگیزه برای موسسین و یا رسیدن به بن‌بست در دورهای بعدی جذب سرمایه خواهد شد.

روش‌های ارزیابی استارتاپ‌ها راه‌هایی هستند که به وسیله آن صاحبان کسب و کار می‌توانند ارزش شرکت خود را در مرحله قبل از کسب درآمد به دست آورند. در واقع با این روش پیش بینی می‌شود که یک کسب و کار نوپا تا چه حد موفقیت‌آمیز خواهد بود و به نتیجه خواهد رسید.

اهمیت ارزش گذاری برای استارتاپ

ارزش‌ گذاری استارتاپ در فرایند جذب سرمایه بسیار اهمیت پیدا می‌کند، چرا که درصد سهام واگذار شده به سرمایه‌گذار خطرپذیر وابسته به ارزش‌ گذاری استارتاپ قبل از جذب سرمایه و میزان سرمایه دریافتی است.

به همین دلیل یکی از موارد مهم و اساسی در مذاکرات استارتاپ و سرمایه‌گذار برای جذب سرمایه و واگذاری سهام استارتاپ، توافق بر روی ارزش استارتاپ است.

روش‌های ارزش گذاری استارتاپ‌ها

روش‌های ارزش‌ گذاری استارتاپ‌ها را می‌توان بر اساس روش محاسبه ارزش در ۴ طبقه قرار داد:

 

روش‌های مبتنی بر دارایی


روش‌های مبتنی بر جریان‌های نقدی


روش‌های نسبی


روش‌های کیفی و شهودی

چگونه یک استارتاپ را ارزش‌گذاری کنید؟

ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها با توجه به ماهیت متفاوت آن‌ها با کسب و کارهای سنتی، بسیار پیچیده‌ و با ظرافت‌های بسیاری همراه است. برای ارزش‌گذاری دقیق استارتاپ خود علاوه بر داشتن دانش مالی، نیازمند آشنایی با انواع مدل‌های کسب و کار، مدل‌های درآمدی، مدل‌ها و توابع رشد و تحقیقات بازار هستید.

بنابراین بهترین راه برای ارزش‌گذاری استارتاپ خود، بهره‌گیری از یک تیم ارزش‌گذاری خبره برای کاهش هزینه و زمان در بلندمدت است. ارزش‌گذاری دقیق استارتاپ موجب منفعت موسسان استارتاپ‌ها و همچنین سرمایه‌گذاران در جلسات مذاکره جذب سرمایه استارتاپ خواهد شد.

سرفصل‎ های دوره

-مبانی ارزش‎گذاری
  تعریف ارزش‎گذاری و انواع ارزش
  کاربرد ارزش‎گذاری
  ارزش زمانی پول

 

-کلیات ارزش‏گذاری استارتاپ‎ها
  اصول کلی
  ارزش پیش از پول و پس از پول و نحوه محاسبه سهام سرمایه ‏گذار
  رویکردهای ارزش‎گذاری
  دسته‎ بندی روش‎های ارزش‎گذاری استارتاپ‎ها

 

-روش‎های ارزش‎گذاری

  VC Method
  DCF
  First Chicago
  Scorecard Valuation
  مروری بر سایر روش‎ها

مخاطبین کارگاه

مدیران و کارشناسان صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر (vcها)

صندوق های پژوهش و فناوری

پارک های علم وفناوری

شتابدهنده ها

مراکز نوآوری

استارتاپ ها

منتورها و مشاورین کسب و کار

مدرس کارگاه

محمد میلانی
محمد میلانی
معاون سرمایه گذاری صندوق جسورانه پارتیان

معاون سرمایه گذاری صندوق جسورانه پارتیان

هم بنیان گذار خانه نوآوری

برگزارکنندگان

مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا
مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا
پارس پک
پارس پک
اسپانسر رویداد

اسپانسر رویداد

حامیان

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا

در ریمیا، مهارت بیاموزید.

رویداد های برگزارشده۱۱۰
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۷۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۱ تیر

دوره گیمیفیکیشن (Gamification)

 • آنلاین
 • ۴۵۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا
پنج‌شنبه ۳ تیر

معرفی مدرسه تابستانی «بازگشت به آینده

 • آنلاین
 • رایگان
 • کریدور خدمات فناوری (اپوایزر)
شنبه ۵ تیر

دوره تجاری سازی محصول اولیه

 • آنلاین
 • رایگان
 • بسیج دانشجویی
چهارشنبه ۲ تیر

اصول حقوقی قراردادهای سرمایه گذاری

 • آنلاین
 • ۶۷۰,۰۰۰ تومان
 • کارگزاری نوویراتک