رویداد به پایان رسیده است!
دورهمی تبدیل ایده به طرح در تاریخپنج‌شنبه ۴ آذربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دورهمی تبدیل ایده به طرح

شروع:
پنج‌شنبه ۴ آذر ۹۵ ۰۸:۳۰
پایان:
پنج‌شنبه ۴ آذر ۹۵ ۱۹:۳۰
دورهمی تبدیل ایده به طرح
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

حتما اتفاقای خوبی میفته :)

چرا من بیام بازی؟!

با پس زمینه ای که از  فرهنگمون در ذهن داشتیم، فکر نمی کردیم در قسمت دور ریز مواد غذایی خیلی اوضاع بدی داشته باشیم. اما انگار تجربه‌ها چیز دیگه ای می گفت: «هر کدوم از ما تجربه یه سر رفتن به رستوران و تالار پذیرایی رو داریم و دور ریخته شدن نعمت رو از نزدیک دیدیم.»

ما فکر می کنیم همه چیز را نمی‌توان بر دوش بی مبالاتی انسان‌ها گذاشت. گاهی یه بازطراحی ساده از ظروف غذاخوری یا یه ایده خوب برای استفاده از پسماندهای اجتناب ناپذیر غذا، می‌تونه اتلاف رو کاهش و اوضاع رو بهبود بده.

و در راستای این طرز فکر بود که رویداد "نوآ 001" شکل گرفت. رویدادی که با پشت سر گذاشتن مراحل متعدد : آمار و اطلاعات، اشتراک گذاری تجربه، طرح ایده و نقد ایده حالا به مرحله آخر خودش نزدیک میشه.


مرحله آخر یا «دورهمی تبدیل ایده به طرح» چیه؟

مرحله آخر در واقع آزمایشگاهیه برای طراحی انسان-محور از ایده‌های مطرح شده. در این مرحله ایده هایی که از نظر اقتصادی و نوآوری راه حل بهتری ارائه می‌دن، انتخاب شده و طی یک کارگاه یک روزه و با کمک شما، منتورها، و کارشناسان این زمینه؛ قابلیت اجرا شدن و کارایی اون ها رو می‌سنجیم.

هر کدوم از ایده ها قرار هست در قالب یک تیم 4-6 نفره به پروتوتایپ قابل ارائه تبدیل بشه. فقط حضور محض افراد به ذهن شما کمک میکنه تا جهش‌های مشارکتی بسازه.

  • در این مسیر آدمای متخصص و کارشناس این قضیه رو می‌بینی،
  • دیدی وسیع تر به این قضیه زیست محیطی-  اجتماعی - اقتصادی پیدا میکنی،
  • از حضور مربی های کارکشته و توانا بهره خواهی برد،
  • در نهایت با تجربه عملی در یک تیم مهارت های فردی-تیمی خودت رو توسعه میدی.

 این فعالیت یک رقابت درونی است، رقابت هر کسی با من توانای خودش طوری که منجر به کشف و ارتقای این من شود.

پس اگر به چالش کشیدن خودت رو دوست داری، اهمیت موضوع دور ریز غذا برات واضحه، و میخوای طی یه کار تیمی توانایی هات رو به بوته آزمایش بذاری، به نظر ما الان وقتشه.

مخاطبان برنامه چه کسانی هستند؟

فرآیند نوآوری جمعی، نیازمند حضور مدل ذهنی های مختلف است؛ مدل ذهنی منتقد، پرسشگر، ایده‌پرداز، اجرا، ... ؛ که تخصص های متفاوت نیز برای خلق خروجی ارزشمند چاشنی آن می‌شود: تخصص‌های حل مسئله، طراحی، طراحی صنعتی، صنایع، کارآفرینی، محیط زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی، انرژی، علوم اجتماعی و کامپیوتر بیشترین ارتباط را با چنین برنامه ای برقرار میکنند.

منتورهایی که میخوان رو ذهنتون خش بندازن :)

صالح امینی

صالح امینی

طراح خدمات و مشاور طراحی و بهینه‌سازی کسب‌وکارهای خدماتی، علاقمند به طراحی پایدار

نیکو جاوید

نیکو جاوید

کارشناس ارشد MBA و مهندس صنایع.
جستجوگر نگرش‌ها و راهکارهای بهبود دنیا از طریق فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های توسعه کسب و کار، توسعه منابع انسانی، مهارت آموزی، ارگونومی، طراحی مراكز ارزيابی منابع انسانی و راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا!
تجربه شیرین تسهیلگری، مربیگری و برگزاری رویدادهای هم-آفرینش از سال 1389

هادی حمیدی

هادی حمیدی

انسان بودن بزرگترین دغدغه و چالش اوست. در این میان دیزاین را برای عبور از مسائلش برگزیده و تلاش دارد با تکیه بر خرد گذشتگان و پویایی امروز، راه را برای آینده بسازد.

صدرا وجدانی

صدرا وجدانی

کارشناس ارشد در رشته طراحی ارتباطات (طراحی اجتماعی). فعال پيرامون پروژه های اجتماعی زيست محيطی به عنوان طراح چند رشته ایی.

شرایط ثبت نام

هزینه ثبت نام زودهنگام این برنامه ۲۵ هزار تومان (۲۸ آبان ماه) و هزینه نهایی ثبت نام ۴۵ هزار تومان است. این هزینه شامل موارد زیر می شود:

  1. پذیرایی، نهار و عصرانه
  2. یادبودهایی از سوی برگزارکننده

با توجه به ماهیت رویداد، کد تخفیف‌هایی برای دانشجویان، فعالان محیط زیست، و ارزش‌آفرینان وجود دارد. در صورتی که واجد شرایط هستید، شماره تماستان را به آدرس padpors@gmail.com بفرستید.

پایان نامه

این یک رویداد ارزش‌آفرینانه با تاثیر محیط زیستی و اجتماعی است. فکر می کنیم هدیه نهایی برای همه ما، به اجرا گذاشتن و گسترش طرح ها به همه غذاخوری ها و یا خانواده ها، و به عبارتی همه گیر شدن آنها باشد. 

در کنار این تاثیر و به عنوان گواهینامه ی شرکت، در انتهای این رویداد به مشارکت کنندگان آن نشان «فعالیت داوطلبانه» اهدا خواهد شد، که نمایانگر مسئولیت پذیری اجتماعی این افراد خواهد بود.

اعضای پادپُرسی‌ها، خودشان را در شکل گیری "بستر ایجاد بهبود" متعهد می دانند و در هر مرحله از مسیر اجرای راه حل ها در صورت نیاز، همراه شما خواهند بود.

و در نهایت برای افزودن کمی چاشنی به این برنامه، به یکی از تیم ها به انتخاب مهمان های رویداد و سایر تیم ها «سبد میوه ی پادپُرسی» اهدا خواهد شد.

 

آدرس:تهران مجتمع خدمات فناوری، دانشگاه شریف