رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

آموزش شبیه‌سازی دینامیک مولکولی

 • آنلاین
 • ۸۹۹,۰۰۰ تومان
 • کمپ بیوانفورماتیک
پنج‌شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

کارگاه آنلاین برنامه نویسی پایتون

 • آنلاین
 • ۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰

ششمین دوره طراحی محصول آکادمی یوزراکس

 • آنلاین
 • از ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
 • تیم برگزاری رویداد نوآفرینان
یک‌شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

دوره مقدماتی برنامه نویسی IOS

 • آنلاین
 • از ۱۱۰,۰۰۰ تومان
 • انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد
کاور
"پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء با موضوع «مدیریت منابع انرژی در پیک مصرف برق»" در تاریخ دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره آکادمی بین‌المللی اینترنت اشیاء

آکادمی بین‌المللی اینترنت اشیاء، مرکز تعالی (Center of Excellence) اینترنت اشیاء آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی ارتباطات (International Telecommunication Union) در دوره چهار ساله (۲۰۲۲-۲۰۱۹) است.

 

Ref: https://academy.itu.int/index.php/centres-excellence/coe-cycles/coe-cycle-2019-2022

 

لازم به ذکر است که این آکادمی یکی از ۱۵۸ عضو آکادمیای اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU Academia Member) در دنیا نیز می‌باشد.

آکادمی بین‌المللی اینترنت اشیاء به عنوان مرجع آموزش اینترنت اشیاء آسیا و اقیانوسیه تاکنون بیش از ۲۷۰ رویداد در حوزه اینترنت اشیاء شامل همایش‌ها، سمینارها، کارگاه‌های آموزشی، دوره‌های آموزشی، وبینارها، مدرسه‌های تابستانی، رویدادهای استارت‌آپی و انواع دورهمی‌ها را در کنار انواع دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع در سطح ملی و بین‌المللی برگزار نموده است.

مدرسه­‌های تابستانی اینترنت اشیاء آکادمی اینترنت اشیاء

مدرسه­‌های تابستانی اینترنت اشیاء برای اولین بار در کشور توسط آکادمی اینترنت اشیاء در سال ۱۳۹۴ طراحی و اجرا شده است و از آن پس هرساله در راستای ارایه راهکار برای مرتفع نمودن یکی از دغدغه­‌های کشور با استفاده از اینترنت اشیاء توسط این آکادمی برگزار می­‌گردد.

حال و هوای مدرسه‌های تابستانی IoT‌ آکادمی اینترنت اشیاء

گزارش ویدئویی چهار مدرسه تابستانی IoT برگزار شده در تابستان سالهای ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷

پنجمین مدرسه‌ تابستانی IoT آکادمی اینترنت اشیاء

آکادمی اینترنت اشیاء پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء را با موضوع «مدیریت منابع انرژی در پیک مصرف برق» که یکی از دغدغه‌­های اصلی کشور تابستان هر سال در پیک مصرف برق بویژه در تیرماه و مردادماه است، برگزار می‌­نماید.

در این مدرسه تابستانی، طی ۹ روز مهارت آموزی به ۱۰ تیم ۳ تا ۴ نفره در اجزای اصلی سازنده یک محصول مبتنی بر اینترنت اشیاء شامل سیستم نهفته، شبکه ارتباطی، پلتفرم اینترنت اشیاء و اپلیکیشن و سرویس به نحوی صورت می­‌پذیرد که هر تیم کمینه محصول پذیرفتنی (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیاء را به عنوان یک راهکار برای «مدیریت منابع انرژی در پیک مصرف برق» ساخته و در مراسم اختتامیه رونمایی خواهد شد.

تیم­هایی از مدرسه تابستانی که MVP ساخته شده توسط ایشان توسط هیات داوران منتخب شود،‌ درشتابدهنده تخصصی اینترنت اشیاء «اکسلیوت» مستقر خواهند شد. علاوه بر آن پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تیم­‌های واجد شرایط خروجی شتابدهنده را نیز در قالب هسته در فضای کار اشتراکی پارک مستقر نموده و خدمات منتورهای فنی و کسب و کار به ایشان در ادامه نیز ارایه می­‌گردد تا محصول­‌های این هسته‌ها قابلیت عرضه به بازارهای داخلی و بین‌­المللی را پیدا نمایند.

برنامه پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء

برنامه ۹ روزه مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء به شرح زیر است:

 

 

 

این مدرسه تابستانی برای چه کسانی مناسب است؟

شرکت در مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء به متقاضیان زیر توصیه می‌شود:

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان سطوح مختلف تحصیلی رشته مهندسی برق کلیه گرایش‌ها 
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان سطوح مختلف تحصیلی رشته مهندسی کامپیوتر کلیه گرایش‌ها 
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان سطوح مختلف تحصیلی رشته مهندسی فناوری اطلاعات کلیه گرایش‌ها 
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان سطوح مختلف تحصیلی رشته طراحی صنعتی کلیه گرایش‌ها 
 • اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی مرتبط علاقه‌مند به ورود یا توسعه فعالیت در حوزه اینترنت اشیاء 
 • مهندسین سازمان‌ها و شرکت‌های علاقه‌مند به ورود یا توسعه فعالیت در حوزه اینترنت اشیاء 
 • مهندسین واحدهای توسعه محصول یا تجاری‌سازی محصول علاقه‌مند به ورود یا توسعه فعالیت در حوزه اینترنت اشیاء 
 • علاقه‌مندان به حوزه اینترنت اشیاء که آشنایی اولیه با ارکان اینترنت اشیاء دارند

 

لازم است که متقاضیان شرکت در این مدرسه تابستانی فایل رزومه خود را پس از ثبت‌نام اولیه، به آدرس پست الکترونیکی Edu@IoTAcademy.ir ارسال نمایند. گرنت آکادمی اینترنت اشیاء به متقاضیان واجد شرایط تخصیص می‌یابد.

 

گرنت آکادمی اینترنت اشیاء

آکادمی اینترنت اشیاء به متقاضیانی که واجد شرایط تشخیص داده شوند، گرنت (وام بلاعوض) جهت ثبت‌نام و شرکت در پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء تخصیص می‌دهد.
این گرنت (وام بلاعوض) از ۳۰ درصد تا ۱۰۰ درصد مبلغ ثبت‌نام در پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء را بدون محدودیت در تعداد شامل می‌شود.

 

ارسال فایل رزومه بعد از «ثبت‌نام جهت بهره‌مندی از گرنت» به آدرس پست الکترونیکی Edu@IoTAcademy.ir ضروری می‌باشد. لطفا موضوع ایمیل را «متقاضی شرکت در پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء» قرار دهید.

 

تمامی متقاضیان شرکت در پنجمین مدرسه تابستانی آکادمی اینترنت اشیاء می‌توانند با بلیط «ثبت‌نام جهت بهره‌مندی از گرنت (وام بلاعوض) آکادمی اینترنت اشیاء» به صورت رایگان ثبت‌نام نمایند. آکادمی اینترنت اشیاء پس از بررسی رزومه‌های دریافتی، افراد واجد شرایط گرنت را به همراه میزان گرنت تخصیص داده شده به ایشان انتخاب می‌نماید. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی جهت بررسی دقیق‌تر تقاضاهای درخواستی استفاده از گرنت، از واجدین شرایط جهت مصاحبه حضوری دعوت بعمل خواهد آمد.

 

هدف اصلی آکادمی اینترنت اشیاء از تخصیص گرنت (وام بلاعوض) آن است که تمامی افرادی که استعداد آموزش و اشتغال در حوزه اینترنت اشیاء را دارند، مستقل از دغدغه مالی بتوانند آموزش دیده و وارد بازار کار شوند.

چرا آکادمی اینترنت اشیاء؟

به دلایل زیر آکادمی اینترنت اشیاء بهترین گزینه برای خدمات آموزشی اینترنت اشیاء شامل مدرسه‌های تابستانی می‌باشد:

 • آکادمی اینترنت اشیاء، مرکز تعالی (Center of Excellence) اینترنت اشیاء آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی ارتباطات (International Telecommunication Union) در دوره چهار ساله (۲۰۲۲-۲۰۱۹) است و این انتخاب پس از ارزیابی تعدادی زیادی از درخواست‌ها از کشورهای مختلف آسیا و اقیانوسیه صورت پذیرفته است.
 • آکادمی اینترنت اشیاء یکی از ۱۵۸ عضو آکادمیای اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU Academia Member) در دنیا می‌باشد و با بزرگترین دانشگاه‌ها، موسسات و مراکز تحقیقاتی دنیا در ارتباط است و از آخرین متدهای آموزشی روز دنیا در حوزه اینترنت اشیاء اطلاع دارد.
 • روش آموزشی آکادمی اینترنت اشیاء همواره مبتنی بر مهارت آموزی با رویکرد اشتغال بوده و می‌باشد.
 • آکادمی اینترنت اشیاء تاکنون بیش از ۲۷۰ رویداد اینترنت اشیاء برگزار نموده است و تخصص لازم را در این حوزه در سطح بین‌المللی دارد.
 • در مدرسه‌های تابستانی اینترنت اشیاء این آکادمی، آموزش مطالب تئوری و عملی همواره به نحوی صورت می‌پذیرد که شرکت‌کنندگان قادر باشند در طول مدرسه تابستانی با برنامه‌ریزی منظم، نمونه محصول در راستای موضوعی مشخص که یکی از دغدغه‌های کشور است، بسازند.
 • همواره اکوسیستم کارآفرینی در حوزه اینترنت اشیاء مد نظر قرار می‌گیرد و شرکت‌کنندگان منتخب مدرسه تابستانی در قدم بعدی وارد مرکز شتابدهی تخصصی اینترنت اشیاء «اکسلیوت» می‌شوند و ساز و کارهای لازم برای شکل‌گیری کسب و کار به همراه خدمات منتورینگ در اختیار تیم‌ها قرار می‌گیرد.

پوستر پنجمین مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء

مدرسین

راه‌های ارتباطی با آکادمی اینترنت اشیاء

وب‌سایت: IoTAcademy.ir

کانال تلگرام: @IoTAcademy

اینستاگرام:IoTAcademy

آپارات: https://www.aparat.com/IoTAcademy

۹۹۵
دنبال کننده
۱۵۵
کل رویدادها

آکادمی اینترنت اشیاء با هدف ایجاد بستر تخصصی آموزشی در زمینه اینترنت اشیاء کار خود را از ابتدای سال 1394 آغاز کرده است. آموزشهای ما همگی در راستای توسعه بازارکار و کارآفرینی در حوزۀ اینترنت اشیاء می باشد.  اینترنت اشیاء، اینترنت چیزها و اینترنت همه چیز، هرکدام به چه معنا هستند؟    مفهوم اینترنت اشیاء نقش بسیار مهمی در دنیای کارآفرینی بازی میکند. ...

بیشتر از ۶۰ نفر (۷۱%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

آدرس

تهران خیابان کارگر شمالی، خیابان شانزدهم (فرشی مقدم)، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

موقعیت جغرافیایی رویداد