رویداد به پایان رسیده است!
نوآوری در مدل‌‌های کسب و کار با رویکرد تفکر خلاق و تفکر دیزاین در تاریخ دوشنبه ۱۱ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۱۱ آذر ساعت ۰۸:۳۰

نوآوری در مدل‌‌های کسب و کار با رویکرد تفکر خلاق و تفکر دیزاین

  • رایگان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


نوآوری در مدل های کسب و کار با رویکرد تفکر خلاق و تفکر دیزاین

با وجودی که تلاش بیشتر، سود بیشتر به وجود می‌آورد، اما تنها راه افزایش سود، بیشتر تلاش کردن نیست. گاهی اوقات، تغییر مدل کسب و کار، می‌تواند ساختار درآمد و چارچوب فعالیت یک شرکت را تغییر دهد.مدل‌های کسب و کار، ثابت و ایستا نیستند. بلکه مانند یک موجود زنده، به تدریج رشد کرده و مسیر تکامل را طی می‌کنند.
ارتباط مدل‌های کسب و کار، با مقیاس و حجم کسب و کارها، آنقدر که در نگاه نخست به نظر می‌رسد تنگاتنگ و مستقیم نیست.
مدل‌های کسب و کار، الزاماً به یک صنعت خاص محدود نیستند و می‌توان از مدل کسب و کار یک صنعت، برای صنعتی دیگر الهام گرفت.

نوآوری در مدل‌های کسب و کار، آنقدر که در نگاه اول به نظر می‌رسد، سخت و پیچیده نیست.

با افزایش رقابت در حوزه‌های مختلف کسب‌‌وکار، پیچیده شدن ابزارها و فرایندها و رشد سریع تکنولوژی و تحولات این عرصه،نه تنها کسب و کارهای فناور محور  که حتی فضا و کسب و کارهای بازارهای سنتی هم به سوی بازارهای رقابتی سوق پیدا می‌کنند. بدیهی است در چنین بازاری بویژه در وضعیت اقتصادی ناپایدار مانند رکود اقتصادی یا فشارهای اقتصادی که امروز ما زیر چتر تحریم‌ها با آن مواجهیم، کشف فرصت ها به سهولت امکان پذیر نخواهد بود. در چنین شرایطی و برای عبور از این شرایط کارآفرینان می‌توانند با کسب و تقویت مهارت تفکر خلاق و آشنایی با اصول نوآوری، فرصت‌های شرایط پیچیده را کشف نموده و یا تهدیدهای موجود را به فرصت تبدیل کنند.

از آنجا که کسب و کارهای حوزه اینترنت اشیا و هوشمندسازی از جمله کسب و کارهایی است که به دلایل مختلف نوآوری و خلاقیت بویژه در مدل کسب و کار جزء جدایی ناپذیر آنهاست و می تواند ضامن رشد و توسعه آنها باشد، بر آن شدیم تا در مرکز نوآوری اینترنت اشیاء -آیوتیک کارگاه آموزشی را با هدف کمک به استارتاپ ها و علاقمندان به حوزه هوشمندسازی در هفته ایران دیجیتال برگزار کنیم. البته این کارگاه به گونه ای طراحی شده است که همه علاقمندان به مبحث خلاقیت و مدل های کسب وکار نوآورانه می توانند در آن شرکت کنند و از آن بهره مند شوند.

 

قطع کردن آموزش در بحران اقتصادی همانند خاموش کردن چراغ در زمان شدت گرفتن تاریکی است

کارگاه عملی - آموزشی "نوآوری در مدل‌‌های کسب و کار با رویکرد تفکر خلاق و تفکر دیزاین" مطابق با جدیدترین متدها و اصول این حوزه و بر اساس سرفصل های تدریس شده در مراکز آموزشی تراز اول دنیا تنظیم شده و با ارائه مشاور و مربی حوزه نوآوری و کارافرینی، آرش مدرسی برگزار خواهد شد.

شرکت کنندگان در این کارگاه علاوه بر آشنایی با اصول تفکر خلاق و تفکر دیزاین، با انجام تمرین‌هایی، مهارت حل خلاقانه مساله را در خود پرورش خواهند داد. این دوره شامل تدریس، بحث و گفتگو و تمرین عملی بصورت فردی و گروهی است که برای تقویت خلاقیت و استفاده از تئوری‌های تدریس شده جهت حل مسائل فردی و کسب‌وکار طراحی شده است.

بخاطر داشته باشیم: داشتن یک مدل قوی برای کسب و کار، نمی‌تواند موفقیت شما را تضمین کند. اما می‌تواند احتمال‌ شکست‌تان را کاهش دهد.

 پس:

  • اگر بدنبال رشد و توسعه خلاقیت‌های فردی خودتان هستید
  • یا اگر یک تیم استارتاپی هستید که خیلی روند مباحث تجاری کسب و کار تان خوب پیش نمی رود
  • یا شما در شرکتی فعالیت دارید که رقبای زیادی در بازار دارد و بدنبال ایجاد مزیتی رقابتی بر مبنای خلاقیت و نوآوری در کسب وکار هستید
  • یا فقط به این موضوع علاقمندید و آگاهید که این آموزش می تواند در زندگی فردی و شغلی در آینده به شما کمک کند

با ما در این کارگاه همراه باشید  

 

 گاه در زندگی دوره ها و کارگاه ها و مدرسینی در مسیر ما قرار می گیرند که می توانند ایجاد کننده ی نقطه عطفی در زندگی هر کسی باشند به ویژه کسانی که بزرگ می اندیشند و فراتر از محدودیت به دنبال فرصت هایی برای پرگرفتن و رشد و صعود هستند.نقطه ی آغاز و مهم هر کسب و کاری طراحی مدل تجاری آن است.

کسب اطلاعات بیشتر و تماس با مرکز نوآوری اینترنت اشیاء-آیوتیک: 64543454-021 و 09105929791

سخنرانان

آرش مدرسی
آرش مدرسی
مربی تفکر خلاق و تفکر دیزاین

آرش مدرسی را بیشتر بشناسیم


دکتر آرش مدرسی مدیر و موسس آکادمینو، آکادمی نوآوری و خلاقیت، دانش آموخته مدرسه کسب و کار Wharton دانشگاه پنسیلوانیا در رشته مدیریت هوشمند کسب و کار BMI ، همکار تحقیقات دانشجویی موسسه IDSS دانشگاه MIT و مشاور و محقق مدل‌های خلاقانه و نوآورانه کسب و کار در مرکز نوآوری دانشگاه تبریز است.
او از پیروان و مربیان متدولوژی تفکر دیزاین و دبیر انجمن طراحی تعامل تبریز به نمایندگی از بنیاد بین المللی طراحی تعامل مستقر در دانمارک است.
عمده مطالعات و فعالیت های آرش مدرسی متمرکز بر شیوه های نوین و علمی آموزش و تقویت مهارت تفکر خلاق و حل مساله، نوآوری در مدل های کسب و کار عمدتا مبتنی بر زنجیره ارزش داده، هوشمندسازی و تحول دیجیتال و همین طور تفکر دیزاین و انسان_محوری در کسب و کار هاست که در قالب سخنرانی، ورک شاپ، دوره های کوتاه مدت و رویدادهای بازی محور برای نوجوانان و بزرگسالان برگزار می شود.

 

آدرس

تهران تهران، خیابان کارگر شمالی، شهرک والفجر، خیابان نهم، موسسه مطالعات بهره وری و منابع انسانی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

آیوتیک

مرکز نوآوری و شتابدهنده تخصصی اینترنت اشیاء

رویداد های برگزارشده۲۴
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر