رویداد به پایان رسیده است!
همایش تخصصی آشنایی با اینترنت اشیا در تاریخ شنبه ۲۶ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۲۶ بهمن ساعت ۱۱:۳۰

همایش تخصصی آشنایی با اینترنت اشیا

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


همایش تخصصی اینترنت اشیا

 

اصطلاح "اینترنت اشیا" اولین بار توسط کوین اشتون  در سال 1999 در شرکت پروکتر و گمبل  ارائه شد و ایده آن، ایجاد پیوند میان فناوری جدید RFID  و موضوع بسیار داغ اینترنت در زنجیره تأمین شرکت پروکتر و گمبل بود که مورد ‌توجه مدیران اجرایی قرار گرفت. بعدازآن، مرکز MIT Auto-ID چشم‌انداز اینترنت اشیا خود را در سال 2001 ارائه کرد و سپس اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) در طی یک گزارش، این فناوری را در سال 2005 به‌صورت رسمی معرفی نمود.

اینترنت اشیا دیدگاهی نوین در صنعت فناوری اطلاعات است که تمامی مفاهیم فنی، اجتماعی و اقتصادی را شامل می­ شود. در این دیدگاه محصولات، کالاهای مصرفی، خودروها و کامیون‌ها، تجهیزات صنعتی و صنایع (برق، تلفن و ...)، حسگرها و دیگر مؤلفه‌ها؛ هر روزه توسط اتصالات اینترنتی و همچنین قابلیت‌های قدرتمند تحلیلی داده‌ها با یکدیگر ترکیب‌شده‌اند تا نحوه کارکرد و زندگی ما را دگرگون کنند. پروژه‌های انجام‌شده در اینترنت اشیا بر اینترنت و اقتصاد، تاثیر بسیار چشمگیری داشته؛ به نحوی که پیش­ بینی ­ها نشان می­دهد تا سال 2025 در حدود 100 میلیارد شئ متصل به اینترنت اشیا خواهیم داشت که این اتصالات تأثیر بیش از 11 تریلیون دلاری در اقتصاد جهان دارد.

سخنرانان

مهندس محمد قیصری
مهندس محمد قیصری
دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا

برگزارکنندگان

انجمن علمی دانشجویی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه الزهرا
انجمن علمی دانشجویی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه الزهرا

آدرس

تهران ده ونک ، دانشگاه الزهرا ، طبقه دوم ساختمان خوارزمی ، سالن کنفرانس دانشکده فنی مهندسی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا(س) دانشگاه ویژه زنان، واقع در دهکده ونک تهران، در سال ۱۳۴۳ تاسیس شد. در آن هنگام با ۹۰ دانشجو و با نام «مدرسه عالی دختران» فعالیت خود را آغاز نمود و در سال تحصیلی ۵۵ -۱۳۵۴ مدرسه عالی دختران تبدیل به دانشگاه شد در سال ۱۳۷۳ دانشکده مهند

رویداد های برگزارشده۸
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر