رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه پنج روزه "آفرینش یک ایده" به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس باهاوس در تاریخ شنبه ۲۸ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ساعت ۰۸:۰۰

کارگاه پنج روزه "آفرینش یک ایده" به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس باهاوس

  • رایگان
  • اصفهان
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دانشگاه باهاوس


دانشگاه باو هاوس شهر وایمار آلمان خود را دانشگاهی توصیف میکند که بیشترین تمایل را به تجربه کردن روش های نوین نشان داده و با روی گشاده با ایده های جدید روبرو شده و رویکردی خلاق بخصوص جهت نزدیکی به تعامل با کار صنعتی از خود نشان میدهد. اکنون این دانشگاه میتواند خود را بهترین دانشگاه آلمان بین المللی در سال 2011 بنامد. این دانشگاه ایالت تورینگن آلمان امسال موفق گردید مقام اول در مسابقه دانشگاه بین المللی را کسب کند. این عنوانو جایزه آن که هر سال توسط اتحادیه حمایت کننده از علوم در آلمان و سریس مبادلات اکادمیک آلمان (DAAD ) اهدا میگردد، هر سال دانشگاهی در آلمان را انتخاب میکند که بتواند در سطح بین المللی خدماتی مثال زدنی ارائه کرده و نمونه در بین دانشگاه های آلمان باشد. این جایزه که ارزش آن معادل 50.000 یورو بر آورد می شود امسال تحت عنوان مولفه بین المللی تعلیم و تعلم قرار داشت .
دانشگاه باو هاوس که برنده این جایزه گردیده، با جهت گیری بین المللی خود که مشخصه ویژه آن است، همگان را متقاعد نمود که مستحق کسب این عنوان است. 60 درصد از دانشجویان آلمانی این دانشگاه راهی خارج از کشور میشوند، 15 در صد از دانشجویان این دانشگاه و 9 درصد از استادان آن، خارجی هستند. 40 درصد از کلاسهای درس این دانشگاه به یکی از زبان های خارجی برگزار میگردد اما .هیئت داوران بیش از هر چیز تحت تأثیر رویکردهای نوینی شد که با بهره گیری از آن، این دانشگاه از قالب های جدید استفاده کرده و ارتباطات بین المللی را می آزماید.یکی از نقاط قوت این دانشگاه در کنار بهره گیری از شیوه های بیان هنری استفاده پیشرفته از رسانه های جدید است.
در مرحله نهائی این رقابت ها دانشگاه باو هاوس در شهر وایمار موفق گردید گوی سبقت را از مدرسه عالی برمن، دانشگاه فنی ایالت برندنبورگ در شهر کوتبوس، دانشگاه گئورگ اگوست گوتینگن و دانشگاه زارلند به رباید. هیئت داوران بین المللی، متشکل از استادان دانشگاه و مدارس آموزش عالی و مدیران این مراکز آموزشی ، این پنج دانشگاه مرحله نهائی برای جایزه سال 2011 را از میان 28 دانشگاه شرکت کننده در این رقابتها ، انتخاب کرده بود.
با انتخاب دانشگاه باو هاوس بعنوان دانشگاه برنده این مسابقه، دانشگاهی کوچک اما با سنت طولانی و توانائی هنر مندانه مورد تحسین قرار میگیرد.حدود 4000 دانشجوی این دانشگاه میتوانند رشته تحصیلی مورد علاقه خود را از میان طیف30 رشته آموزشی از جمله رشته های آزاد هنر ی مانند طراحی، طراحی سایت های اینترنتی، ارتباطات ودیوئی و دیداری، شکل دهی رسانه ها و فرهنگ تا رشته های مهندسی مانند معماری، مهندسی ساختمان، مهندسی مواد ساختمانی، روش تولید ،مهندسی محیط زیست و مدیریت انتخاب کرده و به تحصیل در آن به پردازند.

منبع : سفارت آلمان در تهران

اساتید کارگاه

Vertr. Prof. Kristian Gohlke, M.Sc. Digital Media
Vertr. Prof. Kristian Gohlke, M.Sc. Digital Media
استاد کارگاه A

کارشناس ارشد در رشته رسانه دیجیتال می باشد. او یک محقق، مهندس طراحی و مشاور طراحی تعامل است. کار او، تعاملات و اختلافات بین انسان ها و فن آوری را برررسی می کندف که درونادراکات و اعمالشان جاسازی شده است.

Gohlke دانشیار طراحی تعامل و طراحی محصول در دانشگاه باهاوس ویمار است

Christina Much, M.Sc. Architecture
Christina Much, M.Sc. Architecture
استاد کارگاه A
Susann Paduch, MA
Susann Paduch, MA
استاد کارگاه B

Paduch در رشته طراحی محصول در دانشگاه باهاوس تحصیل کرد و در زمینه هنرهای کاربردی در سرامیک، چینی (پورسلین) و شیشه درسالن burg Giebechenstein ادامه داد. او در طی مطالعات خود، سریعا بر متریال سرامیک و به ویژه روش های تهیه و تولید آن متمکز شده .

او در کارگاه های خود در وایمر، تکنیک های وابسته به دست، پارامتر های هنری و ارتباطات ویژگی های اشیا را برای ایجاد طرح های سرامیکی ماندگار، کاوش و کشف می کند.

او با تولید ست های کوچک و قطعات تک برای کسب و کار های محلی و دوستانه، تلاش می کند تا تقاطع مشابهی (آنالوگی) از تولیدکننده، محصول و مصرف کننده را برای گسترش دانش درباره محصولات سرامیکی و درک بهای این محصولات، پایه ریزی می کند.

او از سال 2017، دستیار هنری استادی در رشته مواد و محیط در گروه طراحی محصول در دانشگاه باهاوس ویمار است و در میان دروس دیگر، در مورد روش های تولید متمرکز بر تکنیک های کم هزینه و ویژگی های مواد با ابعاد پایدار آنها آموزش می دهد.

Adrian Palko, Diplom Designer
Adrian Palko, Diplom Designer
استاد کارگاه C

آدریان پالکو،طراح و گرافیست مستقل، مدرس و دستیار هنری گروه طراحی گرافیک در دانشگاه باهاوس وایمر است.

او همچنین، لابراتواری جامع برای غربال ابریشم در وایمر تاسیس کرد.

تمرکز اصلی او بر طراحی گرافیک در زمینه ای بین آنالوگ و دیجیتال است. به ویژه طراحی پوسترها و کشکش و تأثیر آنها بررروی ادراک بصری جوامع می باشد. علاوه بر این، او"فضای تحقق بصری" را تأسیس کرد که به عنوان یک کارگاه پژوهشی-تجربی برروی گرافیک نوین، انتزاعی و دنیای مرتبط با عناصر بصری عمل می کند.

او همچنین به عنوان بخشی از مشاغل آزادش، تأسیسات مشارکتی آنالوگ را برای فستیوال موسیقی جشنواره شب دیجیتال (Nachtdigital) ایجاد می کند.

Aryan Khosravani, M.Sc. MediaArchitecture
Aryan Khosravani, M.Sc. MediaArchitecture
استاد کارگاهD

آرین خسروانی، مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته معماری رسانه از دانشگاه باهاوس وایمر دریافت کرد. او در دانشکده علوم کامپیوتر در معماری ( InfAr) دانشگاه باهاوس وایمر محقق است. به عنوان یک کاندید برای درجه دکتری، او عمدتا رابطه بین پیکربندی فضاهای معماری و رفتار افراد را بررسی می کند.

به موازات کارهای پژوهشی وی به عنوان یک معمار، ایشان علاقه مند به طراحی فضا های رسانه ای بوده و در این راستا/ف چندین دوره کارآموزی در این زمینه گذراند و پروژه های دانشجوییی متعددی را انجام داده است.

از جمله این دوره ها می توان به موارد زیر اشاره نمود،

مشارکت در روند طراحی نمایشگاه موقت در موزه تاریخی برن (نیکولا مانوئل) در سوئیس و نمایشگاه "”Ambiente در فرانکفورت.

در حال حاضر ایشان به عنوان معمار در یک دفتر معماری در اشتوتگارت مغول به کار هستند و بر معماری .... و طراحی نمایشگاه های شرکت هایی مانند مرسدس بنز AMG و پورشه متمرکز می باشند.

René Schwolow, Diplom Designer
René Schwolow, Diplom Designer
استاد کارگاهE

طراح در شرکت trima (شرکت ساخت ماشین)

پژوهش مطالعات طراحی محصول در دانشگاه باهاوس شهر ویمار

فارغ التحصیل از دانشگاه باهاوس شهر ویمار در رشته هنرهای زیبا مقطع لیسانس

نامزد جایزه طراحی آلمان (German Design) _ نامزد تازه کار 2015

مشغول به کار به عنوان طراح مستقل


کارگاه ها


کارگاه های آفرینش یک ایده

به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس باوهاوس

با ارائه گواهینامه معتبر از دانشگاه باوهاوس

ورکشاپ یک هفته ای خلق یک ایده به سبک باوهاوس ، همزمان در 10 کشور برگزار می گردد.

5 کارگاه همزمان در سه رشته گرافیک ،طراحی صنعتی ، معماری  و میان رشته ای

دانستن زبان انگلیسی در حد متوسط

پیش از ثبت نام نیاز به ارسال رزومه از سوی شرکت کنندگان به تلگرام 09138039295 و یا ایمل info@ivangroup.org  می باشد.پس از تایید علاقمندان می توانند در کارگاه مورد نظر ثبت نام بفرمایند.

کارگاه | A فرم پردازی

تولید احجام و الگوی سازه های چادری به کمک کف

ویژه معماران و دانشجویان رشته های مرتبط

کارگاه | B طراحی سرامیک

طراحی و تولید ظروف سرامیکی به سبک باهاوس

ویژه طراحان صنعتی و دانشجویان رشته های مرتبط

کارگاه   | C پژوهش فضایی |  گرافیک معاصر (تایپوگرافی/ طراحی گرافیک)

طراحی گرافیک با استفاده از پژوهش فضا و احجام

ویژه طراحان شاخه گرافیک و دانشجویان رشته های مرتبط

کارگاه    |  D مدیا و معماری

بهره مندی از تکنولوژی در معماری

ویژه معماران و دانشجویان رشته های مرتبط

کارگاه | E شهود طراحانه |کارگاه روز آخر

تاثیر تفکر و شهود در پروسه طراحی و اجرای ایده ها

تمامی دانشجویان حاضر در هر یک ازچهار کارگاه ذکر شده میتوانند در روز آخر در این کارگاه شرکت کنند.

 

 

 

 

برگزارکنندگان

خانه آفرینش صفوی
خانه آفرینش صفوی
زنجیره فرهنگی ایوان
زنجیره فرهنگی ایوان
مهندسان مشاور پلشیر
مهندسان مشاور پلشیر

آدرس

اصفهان خیابان خاقانی - حد فاصل وحید و خواجه پطرس - جنب کوچه 31

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

زنجیره فرهنگی ایوان

زنجیره ای برای رشد اندیشه و آفرینش معماری "زمینــه گرا"

رویداد های برگزارشده۴۰
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر