رویداد به پایان رسیده است!
نشست «نگاهی انتقادی به پویش سه شنبه های بدون خودرو» در تاریخ سه‌شنبه ۲۶ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۶ شهریور ساعت ۱۶:۳۰

نشست «نگاهی انتقادی به پویش سه شنبه های بدون خودرو»

  • ۵,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره این نشست


?نام پویش «سه شنبه های بدون خودرو» احتمالا به گوش شما هم رسیده است. پویشی که حالا چهار ساله شده و یکی از پر سر و صداترین پویش های محیط زیستی سالیان اخیر کشور بوده است. پویشی که خیلی از چهره های سرشناس محیط زیست کشور پشت آن ایستاده اند و با حمایت های خود، سعی زیادی در ترویج آن نموده اند. 

«سه شنبه های بدون خودرو» قصد دارد فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و سایر جایگزین‌های وسیله نقلیه شخصی نظیر پیاده روی و دوچرخه سواری را گسترش دهد. این پویش تاکنون توانسته طرفداران زیادی در شهرهای مختلف کشور به خود جلب کند و حتی برخی شهرداران و مسئولین شهری نیز در روزهای سه شنبه، با وسایل نقلیه عمومی و یا با دوچرخه به سرکار خود می روند که مشهورترین آنها شاید شهردار تهران باشد. 

با این حال، از سوی دیگر، برخی معتقدند که این پویش نتوانسته علی رغم تلاشهای صورت گرفته و بهره مندی از ابزارهایی نظیر ظرفیت های تبلیغاتی شهرداری ها، عابربانک ها و رسانه های عمومی، به اهداف خود دست پیدا کند. 

 

?مدرسه توسعه پایدار قصد دارد با هدف یادگیری جمعی، و نیز افزایش بینش و دانش فعالین اجتماعی نسبت به طراحی اثربخش پویش‌های مردمی، در نشستی ویژه، به نقد این رویداد بپردازد. در این جلسه، علاوه بر حامیان پر و پا قرص «سه شنبه های بدون خودرو» نظیر آقایان کوروش بختیاری، حسن اجتماعی و محمد درویش، منتقدین پویش نظیرآقایان مهرداد ربیعی، احسان منصوریان، سروان عابدی(ازپلیس راهور) و هامون طهماسبی به ارائه دیدگاه خواهند پرداخت.

دیدگاه‌های انتقادی، شامل طیفی از دغدغه ها خواهد بود. از مباحث بنیادین نظیر چرایی این پویش و فراهم نبودن بسترهای اجتماعی و زیرساختی برای موفقیت آن گرفته تا ابزارها و مسیرهای به کار گرفته شده برای تحقق اهداف آن.

 

✅این برنامه، نهمین جلسه از «نشست‌های توسعه پایدار برای ایران» است که به همت مدرسه توسعه پایدار دانشگاه شریف برگزار می شود. از همه شما فعالین اجتماعی و دغدغه مندان ساختن فردایی بهتر دعوت می کنیم که در این جلسه متفاوت، چالشی و جذاب که سه شنبه 26 شهریور و از ساعت 4.5 تا 7 در دانشگاه شریف برگزار می شود، شرکت کنید.

مدرسه توسعه پایدار از برگزاری این جلسه، هدف یادگیری و ارتقای دانش فعالین اجتماعی و محیط زیست را در طراحی و اجرای پویش های مردمی دنبال می کند. خوشحالیم که با حضورتان در این جلسه در این یادگیری جمعی مشارکت می کنید.

???حضور در این رویداد برای عموم علاقه مندان، آزاد است. منتهی فراموش نکنید که با توجه به محدودیت ظرفیت، ثبت نام قبلی شما، الزامی است???

 


?راستی اگر تمایل به ارائه دیدگاه(به ویژه از نوع انتقادی) در این جلسه دارید، با ما تماس بگیرید تا در صورت امکان در پنل پایانی جلسه از حضورتان استفاده کنیم.

سخنرانان

محمد درویش
محمد درویش
فعال محیط زیست و حامی پویش
کوروش بختیاری
کوروش بختیاری
پایه گذار پویش سه شنبه های بدون خودرو
هامون طهماسبی
هامون طهماسبی
پژوهشگر توسعه پایدار و منتقد پویش
احسان منصوریان
احسان منصوریان
مدیر کانون هم‌رکابان شهری مشهد و منتقد پویش
حسن اجتماعی
حسن اجتماعی
موسس شبکه اجتماعی قرار سبز و حامی پویش
غلامحسین محمدی
غلامحسین محمدی
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین المللی شهرداری تهران و حامی پویش
مهرداد ربیعی
مهرداد ربیعی
فعال محیط زیست و منتقد پویش
عباس عابدی
عباس عابدی
نماینده پلیس راهور و منتقد پویش

درباره نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران»


سلسله نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران» توسط مدرسه توسعه پایدار و با همراهی حامیان آن از مهر 1397 برگزار می‌شود. این نشست‌ها به بررسی مسائل مهم و اولویت‌های توسعه پایدار ایران در بخش‌های دولتی، خصوصی و مردمی و با نگاهی ویژه به تجارب منتخب داخلی و بین‌المللی و با هدف ترویج مفاهیم مرتبط و راه‌کارهای عملیاتی برای فعالین و علاقه‌مندان حوزه توسعه پایدار برگزار می‌شود.

 

جهت اطلاع از برنامه نشست های آینده می توانید عضو کانال تلگرام «مدرسه توسعه پایدار» یا خبرنامه آن شوید. همچنین گزارش نشست های پیشین در وبسایت مدرسه توسعه پایدار به آدرس www.sdschool.ir موجود است.


درباره مدرسه توسعه پایدار


«مدرسه توسعه پایدار»، عنوان یکی از برنامه های پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف است که تلاش دارد مخاطبان خود را با دنیای توسعه پایدار و تاثیرات آن بر حوزه های مختلف علم، کسب و کار و فعالیت های اجتماعی آشنا کند و مفاهیم مرتبط با این حوزه و تحولات جهانی مرتبط با آن را با نگاهی ویژه به راه کارهای عملیاتی برای ایران عرضه کند. برگزاری دوره های آموزشی جامع فصلی و نشست های ترویجی، انجام مطالعات پژوهشی مرتبط، برنامه‌های کارآموزی، و ... از جمله حوزه های فعالیتی مدرسه توسعه پایدار است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت مدرسه (www.sdschool.ir) مراجعه کنید و نیز در کانال تلگرام و خبرنامه آن عضو شوید.

آدرس

تهران دانشگاه صنعتی شریف-طبقه چهارم ساختمان سلف-سالن خواجه نصیر الدین طوسی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مدرسه توسعه پایدار

مدرسه توسعه پایدار، عنوان یکی از برنامه های پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف است. این مدرسه که در واقع یک برنامه آموزشی خاص و هدفمند است، در تلاش است که مخاطبان خود را با دنیای توسعه پایدار و تاثیرات آن بر حوزه های مختلف علم و کسب و کار آشنا ک

رویداد های برگزارشده۹
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر