رویداد به پایان رسیده است!
دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق در تاریخ جمعه ۲۳ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۲۳ خرداد ساعت ۰۸:۰۰

دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

  • رایگان
  • تهران
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

تخفیف ویژه ثبت‌نام زودهنگامدر «چهارسوق» چه اتفاقاتی می‌افتد؟


«رویداد چهارسوق» با شعار «هم‌افزایی برای تحول در آموزش» طراحی و اجرا شده است و به شناسایی، شبکه‌سازی و توانمندسازی فعالان تحول‌خواهی که در حال شکل‌دهی به تجارب و نظریه‌های بومی تعلیم و تربیت هستند، می‌پردازد. «چهارسوق» محلی است برای گفتن و شنیدن ایده‌ها و تجربه‌های ارزشمند فعالان آموزش و پرورش کشور.

‌ ‌

? با شرکت در دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق می‌توانید:

? در قالب سخنرانی‌های کوتاه و جذاب، با دستاوردهای ارزشمند بومی فعالان آموزشی کشور آشنا شوید.

? در فضاسازی‌های ویژه رویداد با صدها معلم، مدیر، متخصص، دانشجو و فعال جامعه تعلیم و تربیت کشور از نزدیک گفتگو، شبکه‌سازی و تبادل دانش و تجربه کنید.

? با انجام فعالیت‌های جذاب، تجربه یادگیری لذت‌بخش و بانشاطی را تجربه کنید.

? با ایده‌ها و محصولات ارزشمند مدارس و موسسات موفق تعلیم و تربیت کشور آشنا شوید.

‌ ‌

در این رویداد بخش‌‌ها و ‌فعالیت‌های متنوعی با هدف هم‌‌افزا کردن جامعه فعالان تعلیم و تعریف شده است؛ که به شرح زیر معرفی می‌شود:


بخش سخنرانی


‌ ‌

بخش سخنرانی‌های چهارسوق به عنوان اصلی‌ترین بخش این رویداد، همواره یکی از بخش‌های جذاب و پرطرف‌دار چهارسوق بوده است. سخنرانی‌های چهارسوق در زمانی ۱۵ دقیقه‌ای ارائه می‌شوند. پیش از برگزاری رویداد تلاش می‌شود با راهبری مناسب سخنرانان، محتوا و شیوه ارائه به‌گونه‌ای تنظیم شود که ارزش،‌ جذابیت و ایجاد انگیزه در مخاطب را به همراه داشته باشد.

 ‌ ‌

سخنرانان چهارسوق از میان افرادی انتخاب می‌شوند که در حوزه تعلیم و تربیت دارای نظریه، تجربه یا ایده بومیِ نوآورانه، ارزشمند و امیدبخش باشند. انتخاب سخنرانان از طریق فراخوان عمومی و نیز جستجو در جامعه فعالان تعلیم و تربیت صورت می‌گیرد. پس از انتخاب هر سخنران، فعالیت‌های طراحی ساختار سخنرانی، نوشتن متن و تمرین سخنرانی، با همراهی و مربی‌گری مربی سخنران صورت گرفت تا بهترین و جذاب‌ترین ارائه ممکن آماده شود.

 

جمعی از سخنرانان رویدادهای پیشین

از بالا راست به ترتیب:

علیرضا پناهیان، محمد شیری، خسرو باقری، فرزانه شهرتاش، طوبی کرمانی، حازم فریپور، رضا امیرخانی و اردوان مجیدی

آرشیو ویدئویی کامل سخنرانی‌های چهارسوق


بخش شبکه‌سازی


 ‌ ‌

بسیاری از فعالان حوزه تعلیم و تربیت بر روی یک یا چند حوزه حرفه‌ای خاص تمرکز دارند و تجربیات‌شان حول همین حوزه‌ها شکل گرفته است. با توجه به اهمیت شبکه‌سازی و هم‌افزایی فعالان تعلیم و تربیت در یک حوزه خاص، و همچنین لزوم برقراری ارتباط طبق نیاز میان فعالان در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه‌های مکمل، یکی از سازوکارهای شبکه‌سازی رویداد چهارسوق یازدهم بر مبنای حوزه فعالیت شرکت‌کنندگان طراحی شد.
‌ ‌

‌ ‌

در روز برگزاری رویداد، شرکت‌کنندگان به فعالیت‌های شبکه‌ساز می‌پردازند و در این‌قالب، با ایده‌ها، تجربیات و دغدغه‌های یک‌دیگر آشنا می‌شوند.


آشنایی با مجموعه‌های فعال


فرآیند شبکه‌سازی محدود به برقراری ارتباط افراد حقیقی با یکدیگر نمی‌شود. در نگاه چهارسوق، شبکه فعالان تحول‌خواه تعلیم و تربیت باید هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی را پوشش دهد و به هم‌افزایی‌شان کمک کند. با توجه به اهمیت حضور مجموعه‌های فعال در رویداد چهارسوق، بخشی از فضای فیزیکی رویداد به ارائه مجموعه‌های فعال و نوآور در حوزه آموزش اختصاص پیدا می‌کند.

 


پنل‌های آموزشی


‌ ‌

در این بخش با محوریت بررسی موضوعات و مسائل مهم نظام تعلیم و تربیت، فعالیت‌هایی از قبیل نشست‌های تخصصی و برنامه‌های گفتگومحور با حضور صاحب‌نظران و متخصصان این حوزه برگزار می‌گردد.


جایزه خبر تعلیم و تربیت


‌ ‌

 در این بخش به برترین اخبار یک‌سال گذشته حوزه تعلیم و تربیت که در قالب فراخوانی به دبیرخانه رویداد ارسال می‌شود، جوایزی اهدا می‌گردد. «اطلاع‌رسانی دقیق رویدادها و اخبار امیدآفرین تعلیم و تربیت ایران»، «تحلیل و بررسی چالش‌ها و مشکلات تعلیم و تربیت با رویکرد ارائه‌ راه حل و چاره‌جویی» و «معرفی و ترویج فعالیت‌های خلاقانه و تجربه‌های موفق معلمان و آموزگاران» ملاک‌های اصلی انتخاب آثار برتر هستند.

سخنرانان

رباب صدر
رباب صدر
رئیس مؤسسات خیریه امام موسی صدر
سیدجمال میرجعفری
سیدجمال میرجعفری
مدرس و مربی نمایش خلاق
اسماعیل آذری‌نژاد
اسماعیل آذری‌نژاد
در حال توسعه فعالیت برای قصه‌خوانی در روستاهای محروم
سیدنادر موسوی
سیدنادر موسوی
مدیر مجتمع آموزشی فرهنگ و خانه کودکان آفتاب ویژه اتباع افغانستان
جمیله علم‌الهدی
جمیله علم‌الهدی
استاد فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه شهید بهشتی
مینا ایوکی
مینا ایوکی
روانشناس کودک
فرزانه شهرتاش
فرزانه شهرتاش
پژوهشگر و مدرس حوزه آموزش فلسفه و سواد خواندن
حامد تقدیری
حامد تقدیری
مدیر عامل سازمان مدارس معارف اسلامی صدرا
مرضیه هَزاره
مرضیه هَزاره
معلم دانش‌آموزان افغانستانی
امیرحسام بابایی
امیرحسام بابایی
معلم کلاس اول

آدرس

تهران بلوار کشاورز، خیابان ۱۶ آذر، دانشگاه تهران، کتاب‌خانه مرکزی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

دبیرخانه رویداد چهارسوق

  «چهارسوق» در سال ۱۳۹۲ توسط جمعی از معلمان و فعالان حوزه آموزش برای ارائه تجارب بومی تعلیم و تربیت در قالبی شایسته و تأثیرگذار متولد شد. شعار چهارسوق، «هم‌افزایی برای تحول در آموزش» است؛ یعنی «شناسایی، شبکه‌سازی و توان‌مندسازی فعالانی که در حال شکل‌

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰