رویداد به پایان رسیده است!
صفر تا هشتاد تولید محتوای حرفه‌ای در تاریخپنج‌شنبه ۲۶ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

صفر تا هشتاد تولید محتوای حرفه‌ای

شروع:
پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ۹۶ ۱۰:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ۹۶ ۱۹:۰۰
صفر تا هشتاد تولید محتوای حرفه‌ای
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

تولید محتوا در کسب‌وکار شما چقدر اهمیت دارد؟

   همه مشتریان ما یکسان نیستند. برخی از آنها ما را نمی‌شناسند، دلیل کسب‌وکار ما را نمی‌دانند و این هنر ما است که نیاز آنها را تشخیص دهیم، یک ارتباط ایجاد کنیم و در هر گام کنار مخاطبانی باشیم که خیلی زود تبدیل به مشتری می‌شوند. در این سفر باید همراه مخاطب باشیم و در هر مرحله پیش از آنکه بداند، نیازهایش را تعریف کنیم. این راه برای ما هم ساده نیست. در این جنگ همه پیروز نمی‌شوند غیر از آنها که نقشه راه را می‌شناسند و تفاوت حمله در شب و روز را یاد گرفته‌اند ....
در این کلاس سعی می‌کنیم از اولین گام‌ها شروع کنیم و خیلی ساده بگوییم چه بنویسیم و چرا بنویسم. در این مرحله با موضوعاتی مانند استراتژی و سفر مشتری آشنا می‌شویم و خواهیم گفت چه محتوایی برای چه مخاطبی ضروری است و چند نمونه از استراتژی‌های استفاده شده توسط برندهای مطرح را مرور می‌کنیم تا به یک تصویر جامع از آنچه می‌خواهیم انجام دهیم، برسیم.
   ما محتوا را برای مخاطب تولید می‌کنیم پس شناخت مخاطب گام بعدی ما خواهد بود که با استفاده از پرسونا به جزییات دقیق‌تری خواهیم رسید. پس از این مرحله نیز با چند شاخص عملکرد در تولید محتوا آشنا می‌شویم. شاخص‌های عملکرد در واقع راهنمای ما در میانه راه هستند و به ما می‌گویند که مطابق با هدف حرکت می‌کنیم یا باید مسیر را اصلاح کنیم. در مرحله بعد نیز برنامه‌ریزی برای انتشار محتوا را انجام می‌دهیم.
   از این مرحله به بعد وارد اجرا می‌شویم و تولید محتوا را بطور عملی تجربه خواهیم کرد. این قسمت را با توضیح کوتاهی از مراحل تولید محتوا آغاز می‌کنیم و سپس محتواهای مختلف برای پلتفرم‌های متنوع و کانال‌های ارتباطی متفاوت مانند شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت، وبلاگ و ایمیل را مرور می‌کنیم. در مورد بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو بحث خواهیم کرد و در نهایت می‌آموزیم که خروجی کار خود را تبدیل به یک گزارش کنیم. این گزارش‌ها در آینده به شما خواهند گفت چه باید بکنید تا موفق بمانید.

2 نکته کلیدی و مهم:

1.gif نکته 1: اگر قصد مشارکت ندارید، نمی‌توانید، نمی‌خواهید یا به هر دلیلی فقط شنونده هستید، این کلاس برای شما مناسب نیست. باید همزمان با تدریس مفاهیم در بحث‌ها و مثال‌ها مشارکت داشته باشید.
1.gif نکته 2: در این کلاس با مفاهیمی آشنا می‌شوید که احتمالا از آنها اطلاعی ندارید و این مفاهیم نیز به هم پیوسته هستند. به این معنی که باید بتوانیم طرحی که در مرحله استراتژی تعریف کرده‌ایم را در مرحله تولید محتوا پیاده کنیم. اگر امکان حضور کامل در کلاس را ندارید، ممکن است کلاس برای شما مفید نباشد.

آنچه که در این کارگاه خواهید آموخت:

 تولید محتوا برای کسب و کار

 طراحی استراتژی محتوا

 فرآیند تصمیم‌گیری

 محتوا در سفر مشتری

 مسیر تولید محتوا

 تعین هدف‌ها

 شناخت پرسونا

 شاخص‌های عملکرد

 تقویم انتشار

 تحریک مخاطب

 محتوای وب‌سایت

 فرآیند نگارش محتوا

 محتوا در وبلاگ

 محتوا در ایمیل

 محتوا در شبکه‌های اجتماعی

 محتوای تلگرام، اینستاگرام و توئیتر

 بهینه‌سازی و سئو محتوا

 تحلیل و گزارش‌ها

این کارگاه برای چه کسانی مفید است؟

 تولیدکننده‌های محتوا

 فریلنسرها

کپی‌رایترها

مدیران شبکه‌های اجتماعی

 دانشجویان

صاحبان کسب‌وکار و مدیران استارتاپ‌ها


 

معلم کاربلد:

بابک نقاش

بابک نقاش

مشاور تولید محتوا و طراح کمپین


بابک نقاش نویسنده، خبرنگار و بازاریاب محتوا است. او نزدیک به 15 سال سابقه مطبوعاتی در حوزه فناوری دارد و بر موضوعاتی مانند بازاریابی دیجیتال، کسب‌وکار و ارتباطات مسلط است. نقاش در حال حاضر به عنوان استراتژیست، مشاور و مجری طرح‌های تولید و بازاریابی محتوا فعالیت می‌کند.

برای حضور موثرتر لطفا سوالات متداول زیر را بخوانید

پنج دلیلی که نشان می‌دهند باید در همایش‌های تخصصی و متناسب با کسب‌وکار خود شرکت کنید:
1. فرصت‌های آموزشی و یادگیری 2. نتورکینگ یا شبکه‌سازی با هم‌صنف‌های خود 3. تثبیت موقعیت خود به عنوان یک متخصص 4. کشف سرویس‌ها و محصولات جدید 5. سرگرمی برای خواندن متن کامل این مقاله می توانید به لینک goo.gl/by5tQM مراجعه کنید
کارگاه های رقیب شما رو دیدم یا ارزون تر هستند یا طولانی تر هستند یا... در کل چرا باید شما رو برای فرآیند آموزشم انتخاب کنم؟
چند نکته وجود داره که با اون ها می‌تونید بسنجید که وقت و هزینه‌ای که برای آموزش خود می گزارید برای شما مفید خواهد بود یا خیر؟ 1. آیا برگزار کننده اولین کارگاه‌هایی است که داره برگزار می کنه یا نه؟ روی لوگو برگزار کننده بالای صفحه سایت ایوند کلیک کنید و ببینید که برگزارکننده تا به حال چند تا کارگاه برگزار کرده. عموما افرادی که کارشون رو درست انجام میدهند خیلی وقته دارند کارگاه برگزار می کنند و استقبال از کارگاه هاشون خوب بوده که دارند ادامه میدهند. البته این هم مهمه که خود مدرس برگزارکننده است یا مجموعه دیگری داره کارگاه رو برگزار می کنه؟ اگر برگزارکننده خود معلم کارگاه باشه نشون میده که مدرس‌ بیشتر برای پرسنال برندینگ خودشون داره کارگاه رو برگزار می‌کنه و معمولا تو این حوزه ها اگر فرد کارش خوب باشه وقت سرخاروندن نداره و انقدر پروژه داره که وقت برای برگزاری کارگاه با کلی انرژی و هزینه و زمان نداره. 2. رزومه مدرس رو از طریق سایت لینکدین یا سایت شخصی خود مدرس چک کنید؛ ببینید آیا مدرس در زمینه‌ای که می‌خواهد تدریس کنه تجربه ای داشته یا فقط یکسری کتاب و مقاله حفظ کرده و میخواهد به شما انتقال بده. معمولا مدرسانی که با شرکت های بزرگتر و بنام کار کرده باشند تجربه بهتری دارند و می تونند به خیلی از سوالات شما پاسخ بدهند. این نکته هم برای همه ما واضح است که مدرک دکترا داشتن برای آموزش مهارت‌ کاربردی به فراگیران اعتبار خاصی ندارد و بلکه یدک‌کش پیشوندی برای مدرس است. 3. ببینید از کارگاه‌های قبلیش عکس می‌زاره چون خیلی از این کارگاه‌ها با تعداد بسیار کمی شرکت‌کننده برگزار میشه حدود کارگاه‌های زیر 20 نفر برای خود حضار هم نمی‌تونه مفید باشه چون یکی از المان‌های کارگاه خوب اینکه فراگیران به تبادل نظر با یکدیگر بپردازند. 4. جست‌وجو کنید که آیا مدرس یا برگزارکننده در زمینه کارگاهی که می‌خواهند برگزار کنند محتوا تولید می کنند یا خیر؟ از طریق شبکه‌های اجتماعی (تویتتر، اینستاگرام، لینکدین و تلگرام) که خود مدرس یا برگزار کننده اعلام می‌کنند ببنید که روزانه محتوایی در شبکه‌های خود می گذارند. اصولا برگزارکننده‌ای که دغدغه آموزش دارد فقط به فکر کسب درآمد خود نیست و چه قبل از کارگاه و چه بعد از کارگاه اطلاعات مفید و آموزشی قابل قبولی در اختیار همگان قرار می‎‌دهد و برعکس افرادی که فقط به فکر درآمدزایی خود هستند هیچ آموزشی در اختیار علاقه‌مندان قرار نمی‌دهند تا فقط در کارگاه آن‌ها ثبت نام کنند.
تمام سرفصل‌هایی که مدرس می‌خواد تدریس کنه رو میشه با یک جستوجو از تو اینترنت پیدا کرد پس نیازی به شرکت در کارگاه نیست!
ممکنه این سرفصل ها چه انگلیسی چه فارسی در وب موجود باشه ولی همه می دونیم که نحوه اجرا مهمه که تو متن نمی شه خوب توضیحش داد و مهمتر فوت کوزه‌گری که تو نوشته‌ها معمولا پیدا نمیشه! حالا بازم می‌خوای شرکت نکنی مشکلی نیست ;)
خب من اگه تو کارگاه شرکت کردم ولی مدرس خوب درس نداد یا سرفصل هایی که گفته بود رو پوشش نداد باید چیکار کنم؟
چون برای ما رضایت کامل شما فراگیر عزیز الویت داره تمام وجه پرداختی تمام و کمال به شما پس داده خواهد شد.
آیا نیازه بلیط کارگاه رو پرینت بگیرم؟
خیر همینکه ایمیل ثبت نامی که ایوند براتون ارسال می‌کنه رو هنگام ورود در روز کارگاه نشون بدین کافیه. اگه هم ایمیل براتون نیومده با سایت ایوند تماس بگرید که راهنماییتون کنه.
با خودم خودکار و کاغذ بیارم؟
خیر نیازی نیست، هر وقت تشریف آوردین ما پکی شامل خودکار و دفترچه و برگه نظرسنجی میدیم خدمتتون.
زمان استراحت کارگاه کی هست؟ پذیراییتون چیه؟ ناهار می دین؟
از اونجا که می‌دونیم بار اطلاعاتی که در کارگاه به شما منتقل میشه منجر به خستگی ذهنیتون میشه پس نیازه که بین کارگاه حدودا هر دو ساعت یکبار استراحتی کوتاه بکنید. با توجه به اینکه ما خودمون شکمو هستیم کلی خوراکی خوشمزه جهت پذیرایی از شما ترتیب دادیم که شگفت‌زده‌تون می‌کنه;) البته یک وعده ناهار هم در خدمتتون هستیم که صبح کارگاه ازتون می‌پرسیم چی دوست دارید و اونو تهیه می کنیم :)
آیا فایل کلاس و فیلمش رو در اختیارمون قرار می دین؟
بله فایل کارگاه در اختیارتون قرار می گیره ولی فیلم کارگاه خیر
من ثبت نام کردم ولی می خوام بلیطم رو پس بدم؟
با توجه به اینکه بلیط ها به صورت پله ای هست امکان انصراف از کارگاه وجود ندارد. یعنی پولتون رو پس نمیدیم ولی می تونید تشریف نیارید ;)
آیا در پایان کارگاه بهمون مدرک هم میدین؟
در صورت نیاز به مدرک می تونید با ما تماس بگیرید.
من میخوام تو این کارگاه شرکت کنم ولی بلیط کارگاه برام گرونه چیکار باید بکنم؟
در صورتی که دانشجو هستید یا استارتاپ دارید می تونید بورسیه آکادمی کارآفرینی تهران بشید و از کارگاه استفاده کنید. بدین منظور با شماره 09376950101 تماس بگیرین تا راهنماییتون کنند.
محل کارگاه کجاست؟ زمانش کی هست؟ چند ساعته ؟
روز کارگاه پنجشنبه 26 ساعت 10 تا 19 است و محلش واقع در خیابان امیرآباد شمالی بالاتر از اتوبان جلال آل احمد پردیس فنی دانشگاه تهران ساختمان انستیتو مهندسی نفت . به ساختمان رسیدین رو شیشه زدیم طبقه چند تشریف بیارید;)
من یادم میره تا سه هفته دیگه که باید بیام کارگاه چیکار کنم؟
علاوه بر اینکه تو کلندر خودتون کارگاه رو ثبت می کنید که بهتون یادآوری کنه ما هم روز قبل کارگاه براتون ایمیلی ارسال می کنیم و یادتون می اندازیم که مشتاق دیدارتونیم ;)
و اما بدونیه که اهمیت کیفیت کارگاه خیلی برامون مهمه:
داخل پوشه‌هایی که روز کارگاه بهتون داده میشه علاوه بر خودکار و دفترچه یک برگه نظرسنجی هم هست که ممنون میشیم پس از پایان کارگاه پر کنید و به ما تحویل دهید تا بتونیم کاستی هامون رو بهبود بدیم و از میزان رضایت شما مطلع بشیم.
من سوال جدیدی دارم:
خیلی خوشحالیم که انقدر خلاق هستید که سوال جدیدی دارید که ما بهش فکر نکردیم به همین منظور منتظر تماستون هستیم :) 09376950101 یا ۸۶۰۱۳۶۵۲-۰۲۱
ای بابا خسته شدم این همه خوندم اخه چرا انقدر سوالات متداول دارید؟؟؟؟
ما تلاش می‌کنیم همه جوره شما رو متقاعد کنیم که این کارگاه براتون مفیده پس از دستش ندید ;)

کانال و گروه آکادمی کارآفرین تهران

قبل از شروع کارگاه می تونید تو گروه تلگرامی آکادمی کارآفرینی تهران که شرکت کنندگان دیگر کارگاه‌های ما یا فعالین این حوزه حضور دارند عضو بشید و علاوه بر اینکه کلی دوست جدیدی پیدا می کنید می تونید با یکدیگر تبادل نظر داشته باشید.

برای عضویت در گروه آکادمی کارآفرینی تهران اینجا کلیک کنید

و برای عضویت در کانال تلگرامی آکادمی کارآفرینی تهران اینجا کلیک کنید 

30.gif

منتخبی از تصاویر کارگاه:

آدرس:تهران خیابان امیرآباد شمالی- بالاتر از اتوبان جلال آل احمد- پردیس فنی دانشگاه تهران- ساختمان انستیتو مهندسی نفت