ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"بسته تهیه رزومه حرفه ای بین المللی (انگلیسی)" در تاریخ سه‌شنبه ۲۰ اسفند ساعت ۰۰:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

«این فرصت سرمایه گذاری می تواند آینده شما را متحول کند»

رزومه بین المللی: چرا و چگونه؟

 

اگر رویای فعالیت در عرصه بین المللی دارید و مایل به آغاز زندگی تازه‌ای هستید، برای اشتغال در خارج از کشور باید قدمهای درست بردارید. البته درخواست کار مراحل گوناگونی دارد و به دلیل تنوع نظامهای اداری کمی دشوار است ولی با اطلاع از چند ترفند و بهره مندی از تکنولوژی و شبکه های اجتماعی، درخواست کار می تواند راحت‌تر شود. کارشناسان و حرفه ای های باید بدانند که مهارت های بازار کار در جهان به روز شده است و اگر در فکر استخدام و اشتغال در یک شرکت یا موسسه تولیدی، خدماتی یا علمی هستید و یا مایل به کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار در خارج از کشور هستید، اخذ ویزای توریستی یا پذیرش تحصیلی و یا حتی اخذ اقامت با سرمایه گذاری قدم های صحیحی نیستند. 

 

برای آشنایی با برخی چالش‌های استخدام در موسسات خارجی، ویدیوی زیر را ببینید:

سایر مطالب آموزشی مرتبط را در سایت شخصی آقای دکتر فاضل به نشانی www.amfazel.com مشاهده فرمایید. 

 

 

نکته بسیار مهم در مورد افرادي که در فرایندهای کاریابی بین‌المللی قصد ورود به بازار کار خارج از کشور را دارند این است که رزومه شغلی تابلوی معرفی ویژگی‌ها و قابلیت‌های فنی آنها و مدرکی است که آنها را توصیف می کند. لذا باید از اشتباهات رایج در اغلب رزومه‌های شغلی کارجویان آماتور پرهیز کنند تا در آزمون های استخدامی و رقابت‌های شغلی پیشتاز باشند.

 

این بسته مشورتی، شما را برای  ورود به بازار کار خارج از کشور توانمند می‌کند تا بتوانید با تکيه بر توانایی‌های علمی و مهارتی خود، مسیر شغلی مورد نظرتان را پيدا کرده و وارد بازار کار جهانی شوید.

 

بسیاری از فارغ التحصیلان  حتی با وجود داشتن نمرات خوب از دانشگاه‌های معتبر برای یافتن شغل در سطح بین‌المللی دچار مشکل می‌شوند و به همین دلیل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و یا کاریابی در موسسات خارجی بخصوص در اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا موفق نیستند. دانش آموختگان  جویای کار نمیتوانند فقط با تکيه بر آموخته‌های علمی مسير آينده خود را تعيين کنند به همین دلیل بسیاری با داشتن تحصيلات عالی به ناچار در مشاغل غير مرتبط و بعضا بسيار پائين تر از سطح استعدادها و توانائيهای خود مشغول به کار شده اند. از مشکلات اصلي کساني که قصد ورود به بازار کار را دارند ناتواني در پيدا کردن شغل مناسب نه به دليل نداشتن قابليتها و توانائيهاي علمي و فردي بلکه بدليل نداشتن تجربه در مواجهه با کارفرمايان و عدم موفقيت در مصاحبه هاي شغلي ميباشد.

  

چند سوال:

چرا برخی افراد و شرکت‌ها بدون شرکت در مناقصات همیشه پروژه‌هایی در دست انجام دارند؟

چرا برخی دوستان و آشنایان و اطرافیان ما همیشه پیشنهادهای شغلی خوبی دارند؟

چرا برخی موقعیت‌های شغلی بین المللی با آگهی پر نمی‌شوند؟

چرا برخی از افراد بنظر ما «همه‌جا آشنا دارند»؟

 

پاسخ همه این سوال ها «مهارت در شبکه سازی حرفه ای» است که بدون یک رزومه کاری حرفه‌ای قابل دستیابی نیست. یک شبکه قدرتمند از ارتباطات تخصصی می‌تواند سرعت و کیفیت انجام کارها را افزایش دهد. در دورانی که اغلب از بیکاری و درآمد کم شکایت میکنند و حقوق دریافتی خود را بر مبنای دلار و یورو با سایرین مقایسه میکنند، برخی افراد موفق پیشنهادهای شغلی و سفارش پروژه‌های جدید را با ایمیل و تلفن و یا حتی پیام از لینکداین می‌گیرند. در کنار استفاده از مشاوره‌های کاریابی خارجی و بین‌المللی تردید نکنید که شبکه سازی در هر حرفه و تخصصی، یک مهارت است که برخی آن را جادوی روابط عمومی و ارتباطات می‌دانند.

 

برای آشنایی با پارادایم‌های استخدام در موسسات بین المللی، ویدیوی زیر را ببینید:

 

چه کسانی به این بسته نیاز دارند؟
دانش آموختگان دانشگاه‌ها، کارجویان، کارآفرینان، مدیران، کارشناسان و کلیه علاقمندان به توسعه فعالیتهای بین المللی

 

اهداف:

 •     تهیه یک رزومه کاری پایه
 •     تهیه یک درخواست کار استاندارد
 •     به روز رسانی صفحه LiknedIn مطابق با رزومه تهیه شده

مراحل تصویری تهیه بسته رزومه بین المللی توسط خانه کارآفرینی بین المللی

 

مراحل ارایه خدمات این بسته:

 1. پس از ثبت نام و انتخاب نوع بسته مورد نظر، شما یک ایمیل تایید پرداخت و نیز مسیرهای تماس با ما را از سایت ایوند دریافت خواهید کرد. 
 2. اگر یک رزومه از خودتان دارید برای ما ارسال میکنید و در غیر اینصورت می توانید از آدرس زیر این فایل تمپلیت را دانلود کرده و پس از تکمیل برای ما ارسال کنید:
  https://www.amfazel.com/wp-content/uploads/2019/02/CV-template.docx 
 3. در اولین جلسه مشاوره (که بر اساس انتخاب شما میتواند تلفنی/ویدیوکال/حضوری باشد) ما جزییات بیشتری که برای رزومه شما نیاز هست را میپرسیم تا بر اساس انگیزه و اهداف بلند مدت شما بتوانیم بهترین خدمات ممکن را ارایه کنیم.
 4. طی پنچ روز کاری شما پیش نویس یک رزومه پایه به زبان انگليسی را دریافت می کنید.
 5. شما متن دریافتی را بررسی می کنید و بر اساس نیاز و انگیزه و هدف خودتان بر روی آن اصلاحات انجام دهید یا نظرات و ابهامات خود را به ما منعکس میکنید. 
 6. پس از دریافت نظرات شما کارشناسان ما نسخه نهایی رزومه پایه را حداکثر طی سه روز کاری برای شما ارسال می کنند. 
 7. پس از این مراحل شما لینکداین خود را بروزرسانی میکنید.
 8. همزمان شما میتوانید یک شغل هدف را به ما اعلام کنید تا بر اساس آن برایتان یک پیش نویس نامه درخواست شغلی نیز تهیه کنیم.
 9. طی دومین جلسه مشاوره، کارشناسان ما نظرات خود را در مورد رزومه های مورد نیاز بعدی و نامه درخواست و همچنین صفحه لینکداین شما اعلام میکنند.
 10. در صورت رضایت از خدمات تیم ما و تمایل به همراهی با شما در مسیر پیشرفت شغلی میتوانید از خدمات کوچینگ شغلی خانه کارآفرینی نیز استفاده نمایید.  

 

برای آشنایی با «کوچینگ» ویدیوی زیر را ببینید:

کوچینگ چیست؟

 

افرادی که نباید در این فرایند شرکت کنند!

تفاوت افراد موفق با سایرین، جسارت آنها در اصلاح و تغییر خود و محیط اطرافشان است. شما در مورد خودتان چگونه قضاوت میکنید؟ 

اگر در طول روز با عبارات زیر زندگی میکنید این فرایند کمکی به شما نخواهد کرد:

 • از تمام شرایط اطرافم راضی هستم و لازم نیست چیزی تغییر کند،
 • الان سرم خیلی شلوغه و حوصله این مسخره بازی ها را ندارم،
 • اوضاع درست بشو نیست،
 • هزینه این دوره ها خیلی زیاده و ارزشش رو نداره،
 • بعید می دونم من بتوانم کاری از پیش ببرم، 
 • این کارها از امثال من گذشته، 
 • آینده افراد با آموزش تغییر نمیکنه،
 • ذات من همینه، من هیچی نمیشم، 
 • این موسسات فقط به فکر جیب خودشون هستند، 
 • مگه هرکی این دوره را شرکت کرده سفیر ایران در سازمان ملل شده؟
 • …  

 

 

 

سایر دوره های نمایندگی کالج AIC در ایران را اینجا ببینید: https://evand.com/organizations/aic 

 

برای آشنایی با خانه کارآفرینی بین‌المللی اینجا را ببینید:

سایت خانه کارآفرینی بین‌المللی: www.khanekarafarini.ir

اینستاگرام: https://www.instagram.com/khanekarafarini.ir 

تلگرام: https://t.me/karafarini

آپارات: https://www.aparat.com/khanekarafarini/khanekarafarini

ایوند: https://evand.com/organizations/khanekarafarini

 

 

سایر مطالب آموزشی مرتبط را در سایت شخصی آقای دکتر فاضل به نشانی www.AMFAZEL.com مشاهده فرمایید. 

 

گالری تصاویر دوره های حضوری

مطالبی که دانستن آنها مفید است:

 

افرادي که قصد ورود به بازار کار خارج از کشور را دارند باید سابقه حرفه ای قبلی خود را با نگارش اصولی در قالب یک رزومه شغلی معرفی کنند تا ویژگی‌ها و قابلیت‌های فنی خود را برای سبقت از سایر رقبای شغل مورد نظر استفاده نمایند. رزومه سند و مدرکی است که شما را توصیف می کند ولی به خاطر داشته باشید که رزومه، فرم درخواست کار یا ویزا یا پذیرش تحصیلی نیست  بلکه هدف آن متقاعد کردن کارفرما است تا در مقایسه با سایر داوطلبان از شما برای مصاحبه دعوت کند. 

 

همچنین چگونگی تنظیم سوابق فعالیت های شخصی و سازمانی آشنایی با شبکه‌های کسب و کار (نظیر لینکداین) بسیار اهمیت دارد. البته درخواست کار مراحل گوناگونی دارد و به دلیل تنوع نظامهای اداری کمی دشوار است ولی با اطلاع از چند ترفند و بهره مندی از تکنولوژی و شبکه های اجتماعی، درخواست کار می تواند راحت‌تر شود. اولین توصیه ما به فعالان حوزه کارآفرینی و نیز جویندگان کار در خارج از کشور این است که در مورد کشورهایی که مایلید کار کنید تحقیق کنید و قوانین و شرایط لازم حقوقی، شهروندی، مالی، سیاسی، امنیتی، بهداشتی و فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را بررسی کنید تا بتوانید خود را با فرهنگ کاری و شرایط زندگی در آن کشور وفق دهید.

 

یکی از اشتباهات رایج جستجوگران شغل برای یافتن فرصت‌های شغلی بین‌المللی، اکتفا کردن به جستجو در سایت‌های کاریابی و تمرکز بر میزان حقوق و مزایایی شغل است که البته در برابری نرخ ارز و مقایسه دلار و یورو و پوند بسیار جذاب به نظر میرسند. علاوه بر جستجوی کار و آگهی های استخدام در سایت‌های مختلف کاریابی باید سایت های شرکت‌های مختلف را نیز جستجو کنید. اگرچه بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی آگهی استخدامی خود را در سایت‌های کاریابی و شغل یابی بین‌المللی آگهی می‌کنند ولی تمام تخم مرغ های خود را در سبد آن موسسات نمیگذارند.

 

یافتن شغل کوتاه‌مدت یا بلندمدت در خارج از کشور راه‌های مختلفی دارد که برخی از آنها برای افرادی که در ایران ساکن هستند به سادگی در دسترس نیستند. وجود سفارت یا کنسول گری ایران در کشور مقصد یا کشورهای همسایه و منطقه ای که مایل به سفر هستید، زبان کشور مقصد و زبان‌هایی که به آن تسلط دارید، در این فرایند اهمیت دارد. همانطور که پیش از اقدام برای دریافت ویزا باید از اعتبار پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید، برای امکان دریافت اجازه فعالیت، اقامت موقت برای کاریابی، مجوز کار یا ویزای کار نیز باید به جزییات مقررات مربوطه دقت کنید. برخی مشاغل خارجی بدون اخذ ویزای کار یا اقامت موقت در کشور مقصد و حتی طی مراحل مقدماتی مهاجرت امکان‌پذیر نیستند. اگر تصمیم به مهاجرت یا اخذ تابعیت کشور مقصد را ندارید باید پیش از درخواست کار شرایط لازم را بررسی نموده و مطمئن شوید که واجد شرایط اقامت، کار و تحصیل در آن کشور هستید. بسیاری از متقاضیان پذیرش تحصیلی در دانشگاههای اروپا، امریکا، کانادا و استرالیا علیرغم هزینه زیاد شهریه دانشگاه مقصد یا هزینه زندگی، به امید یافتن یک کار دانشجویی هستند در حالی که معمولا در رقابت برای شکار فرصت های کار دانشجویی نیز افرادی موفق هستند که با ترفندهای کاریابی آشنایی دارند.

 

این کارگاه برای افرادی که به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای خارجی، مهاجرت به خارج از کشور و یا اخذ اقامت با سرمایه گذاری هستند کاربرد زیادی ندارد. ولی دقت کنید که حتی اگر مایل به استخدام در موسساتی هستید که در کشورهای خارجی شعبه دارد نیز باید فرایند کاریابی را با دقت خاصی دنبال کنید و دوره های با عنوان «Job Hunting Myths and Mistakes» را شرکت کنید. بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی که دارای شعبات خارجی در اروپا، آسیا و آمریکا هستند این امکان را می‌دهند که متقاضیان کار با یک درخواست شغلی، شانس یافتن کار در کشورهای مختلف را داشته باشند. گاهی اطلاعیه های استخدامی این موسسات برای انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها ارسال میشود تا از دانش آموختگان یک رشته یا مقطع خاص تحصیلی جذب کنند. در این زمینه با افراد فعال در تخصص خود ارتباط برقرار کنید و از دوستان و آشنایانی کمک بگیرید که برای کار به خارج از کشور سفر کرده‌اند، در آنجا اقامت داشتند و در زمینه شغلی خود موفق بوده‌اند.

 

پس از آماده شدن برای درخواست کار باید رزومه‌ (curriculum vitae یا CV) خود را به زبان کشور یا کشورهای مقصد آماده ‌کنید و اطمینان حاصل کنید که رزومه‌تان روزآمد شده است. یک رزومه استاندارد بین‌المللی باید مهارت‌های عمومی و فرهنگی شما را هم نشان دهد تا کارفرما یا شرکت های واسطه استخدامی بتوانند شخصیت کاری و حرفه ای شما را با نیازمندهای شرکت و سازمان مقصد تطابق دهند. در رزومه بر مهارت‌های خود تأکید کنید ولی صداقت کامل داشته باشید و خود را برای پاسخ به سوالات جزیی در مصاحبه آماده کنید که میتواند به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق اسکایپ انجام ‌شود.

 

از طرفی شما برای کاریابی و یا اخذ پذیرش تحصیلی به مدارکی نیاز دارید که شاید انگیزه نامه یا نامه درخواست از دشوارترین آن‌ها باشد چراکه باید با مهارت نوشته شود تا در کمیته پذیرش که معمولاً متشکل از چند مدیر و استاد عالی‌رتبه است که در اتاقی دربسته نامه‌های نوشته‌شده دهها و بلکه صدها نفر را بررسی می‌کنند و از آن میان باید صلاحیت تعداد اندکی را تأیید کنند. توجه داشته باشید که این کمیته هیچ شناختی از شما ندارد و فقط با خواندن رزومه و درخواست یا انگیزه نامه می‌تواند شایستگی شمارا تشخیص دهد.  در درخواست نامه ها باید خود را پویا، متمایز، باهوش و علاقه‌مند نشان دهید که دارای قابلیت های منحصربه‌فرد هستید. قبل از ارسال نامه خود حتما از مشورت و بازخوانی  اساتید و افراد دارای صلاحیت کمک بگیرید. گاهی سرنوشت شما با کم یا زیاد شدن یک کلمه تغییر میکند. 

 

برای آشنایی بیشتر با فرایند کوچینگ این مقاله را ببینید:

کوچینگ چیست؟ همه چیز درباره ی کوچینگ

 

مدرسین دوره

دکتر اصغر محمدی فاضل
دکتر اصغر محمدی فاضل
مدرس

- مشاور مدیریت راهبردی

- عضو شورای راهبردی کالج AIC اتریش

- کارشناس ارشد توسعه پایدار

- مدرس دوره های توانمندسازی برای موسسات بین المللی

- مشاور ارشد مرکز جهانی پایش - کمبریج، انگلستان

- عضو هیات رییسه IPBES - بن، آلمان

عطیه کاظمی
عطیه کاظمی
دستیار دوره

- مدرس دانشگاه

- دانشمند جوان برگزیده یونسکو

- دانشجوی دکتری

حامیان

سوالات متداول

این کارگاه برای افراد علاقه مند به فعالیت حرفه ای در خارج از کشور طراحی شده است و نیازی به تحصیلات خاصی ندارد ولی شرکت کنندگان باید پیش نویس رزومه (به زبان انگليسي) خود را قبل از شرکت در کارگاه آماده نمایند.
همراه داشتن رایانه شخصی یا تلفن همراه هوشمند برای استفاده بهینه از کارگاه توصیه می شود.
به منظور صرفه جویی در مصرف کاغذ و حفظ محیط زیست، ارائه کد ثبت نام بر روی گوشی تلفن همراه کفایت می کند.
در صورت به حدنصاب نرسیدن تعداد ثبت نام کنندگان در گارگاه، 100 درصد مبالغ پرداختی عودت داده می شود.
کالج بین المللی AIC اتریش دوره های آموزشی مختلفی را در سراسر جهان برای ارتقای مهارت های مدیران حوزه های اداری، منابع انسانی، بودجه، امورمالی، پشتیبانی، پژوهشی و علم و فناوری برگزار میکند. شرکت «ایزوکو» نماینده انحصاری کالج AIC در ایران است. نشانی سایت کالج جهت کسب اطلاعات بیشتر: http://www.anahicointernationalcollege.at/English

توضیحات تکمیلی

 

 •  شرکت کنندگان می توانند در صورت تمایل از مشاوره یا کوچینگ شغلی نیز بهره مند شوند.
 • در صورت نياز به فاكتور رسمي با شماره های ۰۹۲۱۲۳۹۱۰۳۳ و ۰۲۱۲۲۸۹۸۴۱۶ تماس بگیرید. 

برگزار‌کننده

آواتار

نمایندگی کالج AIC اتریش در ایران

 کالج بین المللی AIC اتریش دوره های آموزشی مختلفی را در سراسر جهان برای ارتقای مهارت های مدیران حوزه های اداری، منابع انسانی، بودجه، امورمالی، پشتیبانی، پژوهشی و علم و فناوری برگزار میکند.    نشانی سایت کالج جهت کسب اطلاعات بیشتر: http://www.anahicoi

رویداد های برگزارشده۳۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر

آدرس

تهران شریعتی - ابتدای پاسداران - کوچه شهید اکرمی (کوکب) - پ12 - واحد32 - خانه کارآفرینی بین المللی

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

جمعه ۱ بهمن

تمرکز | تنبلی | انگیزه | رنگ ها | اعتماد به نفس | درآمد دلاری | فراموشی | ارامش | خواب | مصاحبه‌ شغلی | اضطراب | کامفورت زون | مسافرت

 • آنلاین
 • رایگان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
شنبه ۲ بهمن

سیسکو مایکروسافت لینوکس امنیت شبکه آموزش کاربردی CCNA CCNP MCSA MCSE CEH ITIL LPIC CCIE Network Security Cisco Microsoft Linux

 • آنلاین
 • رایگان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
جمعه ۷ آبان

سرک کشیدن به دنیای کار

 • آنلاین
 • از ۴۹,۰۰۰ تومان
 • مركز نوآوری دانشگاه امام صادق (ع)