رویداد به پایان رسیده است!
اصول تحقیقات بازار بین‌المللی در تاریخ چهارشنبه ۹ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۵:۰۰

اصول تحقیقات بازار بین‌المللی

  • رایگان
  • تهران
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


شرکت هایی که تمایل به تجارت جهانی (بین‌المللی) دارند برای درک و شناخت کافی از بازار هدف خود، بایستی قبل از ورود، آن را مورد بررسی قرار داده و تصمیمات خود را بر پایه و اساس مطالعات بازار اتخاذ کنند.

تحقیقات بازار پیوند حیاتی بین یک سازمان و مشتریان آن سازمان است. هدف تحقیقات بازار تفسیر رفتار مشتریان و تبدیل آن به استراتژی‌های بازاریابی عملیاتی است. بدون این پل ارتباطی با مشتریان شرکت ها قادر به شناسایی روندهای رفتار مصرف کنندگان و تاثیر زیادی که مشتریان ممکن است بر روی سازمان بگذارند، نخواهند بود.

تحقیقات بازار مقدار انتظارات و واکنش مردم به محصولات و خدمات جدید را آشکار می سازد. دلیل انجام تحقیقات بازار برای شرکت‌ها، جلوگیری از اجرای پروژه‌هایی است که منجر به شکست می‌شوند. تحقیقات بازار بین‌المللی برای پیداکردن فرصت های کاری جدید در سایر نقاط جهان می باشد. به طور کلی به سرمایه گذاران مسیر و مکان سرمایه گذاری را نشان می‌دهد.

در محیط رقابتی امروز که تعداد انتخاب‌های بیش از حد و رسانه و ابزارهای ارتباطاتی بیش از حدی وجود دارد. دستیابی به رشد تنها توسط سازمان هایی صورت می‌گیرد که می‌توانند استراتژی‌های هدف‌مند و متمرکز برای قسمت های بسیار کوچک بازار در یک بازار بزرگ را داشته باشند. شرکت‌هایی که بدون کشف نیازها و ادراکات بخش خاصی از جامعه، وارد بازار می‌شوند با ریسک هزینه های بی‌فایده بازاریابی روبرو خواهند شد.

 

کارگاه اصول تحقیقات بازار بین‌المللی | اپوایزر | مرکز تخصصی آموزش و مشاوره کسب‌وکار

 

برآورد شده است که هزینه های مربوط به جذب مشتریان جدید ۶ برابر نگه داشتن مشتریان کنونی بوده است. این نشان دهنده این است که سازمان‌ها باید در تماس دائم با بهترین مشتریان خود باشند. وقتی شرکتی مشتریان خوب خارجی داشته باشد قطعا باید تحقیقات بازار بین‌المللی بطور متناوب برای حفظ مشتریان خود انجام دهند.

هر چقدر یک کسب و کار بر روی اهداف جهانی تمرکز بیشتری داشته باشد، نیازمندی بیشتری در خصوص اطلاعات بازارها خواهد داشت. برای اینکه یک شرکت‌ها بتوانند بخوبی در قرن 21‌ام رقابت کند نیازمند اطلاعاتی خاص و هدفمند درباره‌ی خریداران در بازارهای گوناگون پراکنده جهانی خواهند بود. شرکت‌هایی که استراتژی‌های بازاریابی چند ملیتی و جهانی را دنبال می‌کنند با مسائل گوناگون استراتژیک برای ورود به بازارهای بین‌المللی روبرو خواهند شد.


کد تخفیف


این کارگاه، یکی از بخش‌های یک کارگاه جامع‌تر با عنوان «بسته جامع آموزشی صادرکننده‌ی برتر» می‌باشد. در صورتی که تمایل دارید در تمامی کارگاه‌ها ثبت‌نام نمایید، برای دریافت کدهای تخفیف اعلام شده، با مسئول آموزش «مرکز تخصصی آموزش و مشاوره اپوایزر» با شماره تلفن 09103140086 تماس بگیرید. لازم به ذکر است که به جهت جلوگیری از کاهش بازدهی کارگاه‌های آموزشی، ظرفیت ثبت‌نام در این بسته آموزشی، تنها ۲۰ نفر می‌باشد.

 

همچنین اگر قصد شرکت در تک دوره را دارید، خبر خوب اینکه کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، ۷۰ درصد از مبلغ حضور نیروهای فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را در دوره‌های آموزشی صادراتی، تا سقف ۲ میلیون تومان در سال مورد حمایت قرار می‌دهد. جهت دریافت کد تخفیف همین دوره، با شماره 09103140086 تماس حاصل فرمایید.

 

بهینه‌ترین حالت ممکن برای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، این است که بسته آموزشی مرداد ماه را با تخفیف یک میلیون تومانی ثبت‌نام کنند و باقی دوره‌ها را به صورت جداگانه با کد تخفیف ۷۰ درصدی ، اقدام به ثبت‌نام فرمایند.

 

(برای مشاهده اطلاعات این بسته آموزشی، روی تصویر بالا کلیک کنید ...)

 


سرفصل‌های دوره


  • انتخاب بازارهای هدف صادرات
  • روش‌های تحقيقات بازار در بازارهای صادراتی
  • منابع اطلاعاتی تحقيقات بازار
  • طرح کسب و کار صادراتی
  • تدوين استراتژی ورود به بازار
  • شناسايي شريک در بازارهای هدف
  • تعيين مدل مشارکت در بازارهای هدف

مدرس

دکتر مجید عقلایی
دکتر مجید عقلایی
مدیرعامل شرکت توسعه بازار سام

13 سال سابقه تحقیقات بازار و توسعه بازار در فناوری‌ها و محصولات نوین

موسس هایتک مانیتور و پترونومیکس

برگزارکنندگان

اپوایزر
اپوایزر
مرکز تخصصی آموزش و مشاوره کسب‌وکار

آدرس

تهران ستارخان، خیابان زنجان شمالی، بلوار سیادت، پلاک 65، موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

کریدور خدمات فناوری (اپوایزر)

کریدور خدمات فناوری تا بازار، با هدف کاهش زمان تجاری سازی و افزایش نرخ موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است. کریدور با شناسایی و ارزیابی خدمات توسعه فناوری و تشخیص نیازهای تجاری‌سازی امکان برآورده شدن آنها را فراهم نموده است.

رویداد های برگزارشده۷۳
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۸۰ نفر