کاور
پنج‌شنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۴:۰۰

۱۵ کشور، ۱۵ فرهنگ مذاکره و تجارت

  • ۱۵۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کسب و کار
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

معرفی دوره


ارتباط موثر یکی از کلیدهای موفقیت در تجارت میان افراد و شرکت‌های بین‌المللی است. مهم‌ترین چالش آن نیز در روابط افراد با آداب تربیتی مختلف و همچنین جوامعی با فرهنگ‌ها و پیشینه تاریخی متفاوت است که به دلیل همین تفاوت‌ها، گاه منجر به کشمکش و ایجاد سوءتفاهم ها می‌شود.

 

این سوءتفاهم‌ها در فضای کسب و کار و در حین مذاکره با کشورهای مختلف، می‌تواند صدمات جبران ناپذیری برای سازمان به همراه داشته باشد. مذاکره یکی از مهارت‌هایی است که در برقراری ارتباط با افراد کشورهای مختلف، می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد. مذاکره شامل مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و روش‌هاست، که اطلاع یافتن از آنها می‌تواند توانایی فرد در مذاکره را به میزان قابل توجه و چشم گیری افزایش دهد.

 

از جمله مسائلی که در هنگام مذاکره بایستی به آنها توجه کرد، نحوه واکنش به رفتارهای اجتماعی مختلف است. شما باید بدانید که چه رفتارهایی در نظر طرف‌های مقابل‌تان با توجه به فرهنگ کشورشان، ناپسند است، یا چه رفتارهایی باعث جلب نظر ایشان و ایجاد حس صمیمیت بین دو طرف می‌‌شود و یا اینکه خارج ار فضای مذاکره باید چگونه برخوردی با آنها داشته باشید. تکنیک‌ها و روش‌های مذاکره با تاجران کشورهای مختلف، برگرفته از فرهنگ و اداب و رسوم همان کشور تغییر می کند.

 

مسائلی مانند حساسیت به وقت شناسی، نحوه اعلام موافقت یا عدم رضایت، زبان بدن، میزان صمیمیت افراد، همگی به فرهنگ اجتماعی کشور مذاکره کنندگان بازمی‌گردد. این فرهنگ به طور کلی، در کشورهای همسایه تقریبا مشابه و یا با قرابت بسیار زیاد همراه است. برای مثال، فرهنگ رفتاری بازرگانان برزیلی و آرژانتینی بسیار شبیه به هم و یا با اختلافات جزئی همراه است اما تفاوت میان فرهنگ مذاکره در ایران با کشورهای شرق آسیا همچون فرهنگ مذاکره چین می‌تواند بسیا عمیق باشد.

 

در این دوره سعی داریم تا شما را با فرهنگ مذاکره و آداب معاشرت با بازرگانان کشورهای مختلفی آشنا نماییم. این کشورها از بین بازارهای بالفعل و بالقوه برای محصولات ایرانی انتخاب شده‌اند. نحوه مذاکره، اهمیت به زمان، پایبندی به تعهدات، نوع تصمیم گیری، مدیریت تعارضات، و آداب معاشرت بخشی از موضوعاتی است که در هر کشور بررسی می‌کنیم.

 

 

 


کد تخفیف


کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، ۷۰ درصد از مبلغ حضور نیروهای فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و نانویی را در دوره‌های آموزشی صادراتی مورد حمایت قرار می‌دهد. جهت دریافت کد تخفیف همین دوره، به شماره 09109099064 در واتساپ پیام دهید.

 

سوالات متداول

نحوه حضور در وبینار به چه شکل است؟
چند ساعت قبل از شروع دوره، لینک ورود به اتاق وبینار به همراه نام کاربری و گذرواژه برایتان ارسال خواهد شد.
آیا می‌توانم فیلم وبینار را داشته باشم؟
خیر. متأسفانه در این دوره نمی‌توانیم فیلم وبینار را در اختیارتان بگذاریم. پس حتما در کلاس حضور داشته باشید.

زمان‌بندی

جلسه اول، پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹
جلسه دوم، پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹
جلسه سوم، پنجشنبه ۶ آذر ۹۹
جلسه چهارم، پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹
جلسه پنجم، پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹
عنوانشروعپایان
روسیه، پاکستان، امارات ساعت ۱۴ساعت ۱۵
عنوانشروعپایان
ترکیه، لبنان، اوکراین ساعت ۱۴ ساعت ۱۵
عنوانشروعپایان
ازبکستان، هند، قطرساعت ۱۴ساعت ۱۵
عنوانشروعپایان
عمان، آذربایجان، قزاقستانساعت ۱۴ساعت ۱۵
عنوانشروعپایان
چین، ارمنستان، کنیا (شرق آفریقا)ساعت ۱۴ساعت ۱۵

سخنرانان

مدرس: امیر نیکخواه
مدرس: امیر نیکخواه
مشاور و مدرس حوزه صادرات، استراتژی، بازاریابی و فروش

- موسس و مدیر شرکت مدیریت صادرات «ایران مدیوم»

- سابقه تجارت با بیش از ۴۰ کشور

- موسس گروه صادراتی «بیزلند»

- مشاور شرکت‌های: صنایع غذایی سمیه، هولدینگ نیلپر، شرکت صنعتی و دانش‌بنیان پایاپرس، ، شرکت چسب رازی، شرکت چای دوغزال، صنایع غذایی تحفه، پوشاک ال سی من، گروه صنعتی فومن شیمی، گروه صنعتی کفش شیما، صنایع کشاورزی لور و ...

میزبان: صادق صابری
میزبان: صادق صابری
مسئول آموزش کریدور صادرات و اپوایزر

برگزار‌کننده

آواتار

کریدور خدمات فناوری

کریدور خدمات فناوری تا بازار، با هدف کاهش زمان تجاری سازی و افزایش نرخ موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است. کریدور با شناسایی و ارزیابی خدمات توسعه فناوری و تشخیص نیازهای تجاری‌سازی امکان برآورده شدن آنها را فراهم نموده است.

رویداد های برگزارشده۶۳
رویداد های فعال۳
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۲۰ نفر
  • شروع: پنج‌شنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۴:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۲۰ آذر ساعت ۱۵:۰۰
رویداد آنلاین است.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است