جذب سرمایه برای کارآفرینان و استارت آپ ها

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۱۲ مرداد ۹۶ ۱۰:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۱۲ مرداد ۹۶ ۱۳:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکارآفرینی / استارتاپی
اضافه به تقویم
جذب سرمایه برای کارآفرینان و استارت آپ ها
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۲۶۷۶۹۴۸۸
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

امکان معرفی سرمایه گزار به اعضای کلاب گاراژ فرمانیه وجود دارد.

سخت ترین جلساتی که با آن در زندگی روبرو بوده ایم مذاکره با سرمایه گزار روی فروش عمارتی بوده است که در آن لحظه زمانی وجود نداشته است.

کارآفرینان استارت آپ ها برای جذب سرمایه جهت ادامه حیات کسب و کارشان بایستی در مراحل مختلفی با صاحبان سرمایه و ثروت مذاکره نمایند.

 

نحوه مذاکره با سرمایه گزار خطر پذیر (VC) برای پرزنت و معرفی استارت آپ و چگونگی تاثیر پذیری روی صاحبان سرمایه

سرمایه گزاران در طیف های مختلفی قرار میکیرند و معروف ترین آنها سرمایه گزاران خطر پذیر هستند که همان Venture Capital میباشد.

بخش اصلی مذاکره با سرمایه گزار، معرفی و پرزنت استارت آپ میباشد که در قالب طرحی پیچیده و در عین حال مختصر ارائه میگردد.

تمام هدف از ارائه این پرزنت که به آن Pitch Deck  میگویند تاثیر گزاری روی ذهن سرمایه گزار میباشد که نه تنها آن را باور نماید بلکه  آنرا فرصتی بی نظیر برای سرمایه گزاری قلمداد کند.

فراموش نکنید سرمایه گزاری روی ایده ها و استارت آپ های نوپا حتی با وجود داشتن MVP یا محصول و سرویس اولیه همواره با ریسک بالایی همراه میباشد.

سرمایه گزار خطر پذیر و یا Venture Capital زمانی وارد سرمایه گزاری میشود که طرح کسب و کار استارت آپ آنرا تحت تاثیر قرار دهد بطوریکه مایل به سرمایه گزاری گردد.

طبق آمار حدود 90 درصد از استارت آپ ها با شکست مواجه میشوند و این یعنی 90 درصد سرمایه های اولیه جذب شده از سوی استارت ها از سرمایه گزاران از دست رفته است.

یکی از مواردی که سرمایه گزار به آن به شدت دقت مینماید همان Pitch Deck یا معرفی و پرزنت ایده و استارت آپ است.

اگر معرفی استارت آپ بتواند در قالب استاندارد Pitch Deck طرح ریزی گردد آنوقت به احتمال زیاد برای سرمایه گزاری مناسب میباشد زیرا احتمال کمی دارد مدل کسب و کاری دارای نقص باشد یا ایده ای مناسب کسب و کار واقعی نباشد و آنوقت بتوان Pitch Deck استانداردی برای آن تدوین کرد.

در واقع نحوه آماده سازی این پرزنت به قدری مهم است که توسط کارشناسان متبحر سرمایه گزاری و مارکتینگ تهیه میگردد و در جلسه پرزنت توسط کارآفرینان ارایه میشود.

جالب است بدانید به قدری نحوه معرفی استارت آپ ها جهت اخذ سرمایه مهم است که استارت آپ های Airbnb ,LinkedIn, wework, Uber طرحشان تماما توسط مشاهیر این حوزه طراحی گردیده است.

 

در این کارگاه مبانی مذاکره با سرمایه گزار خطر پذیر در سطح مقدماتی ارائه میگردد که در ادامه و گذراندن سایر سطوح شما را به مذاکره کننده ای با تسلط و آشنا به اصول طراحی Deck تبدیل مینماید بطوریکه میتوانید مهم ترین بخش استارت آپ خود را که همان جذب سرمایه میباشد را راهبری کنید. 

این کارگاه مقدماتی مشابه همان کارگاهی است که توسط ,Ron Conway, Dave McClure, Tim Draper البته با هزینه کاملا متفاوتی برگزار میگردد.

هدف اصلی این سلسله از دوره ها مجهز نمودن کارآفرینان به نحوه مذاکره و تکنیک های آن برای جذب سرمایه میباشد.

در این کارگاه دو ساعته با کلیاتی آشنا میگردید که نحوه تفکر شما را به آنچه در پیش سرمایه گزار باید گفته نشود و یا بیشتر تاکید گردد تغییر خواهد داد. عدم جذب سرمایه میتواند استارت شما را با مرگ زود هنگامی مواجه کند که در صورت جذب سرمایه میتوانست سرنوشت استارت آپ و موسسین آنرا طوری دیگری رقم بزند.

واقعیت آن است جریان سرمایه میتواند عمارت های بسیاری را بنا نماید و میتوان آنرا به آب تشبیه نمود و ایده و تیم استارت آپی را به زمین حاصل خیزی که تشنه آب است.

در هر صورت ابتدا طرز نگاه خود را به اهمیت سرمایه و نحوه جذب آن تغییر دهید و در  این حوزه روی خودتان از نظر زمان ،  انرژِی و سایر هزینه های مادی سرمایه گزاری کنید.

سخت ترین جلساتی که با آن در زندگی روبرو بوده ایم مذاکره با سرمایه گزار روی فروش عمارتی بوده است که در آن لحظه زمانی وجود نداشته است و این سخت ترین مذاکره فروش است زیرا مجبورید برای جذب سرمایه و حیات کسب و کار و تیم تان چیزی را به قیمتی بفروشید که هنوز آنچنان وجود ندارد.

با ما همراه باشید.

بانیان گاراژ آموزشی فرمانیه از کار آفرینان داخل و خارج از کشور میباشند که توانسته اند جذب سرمایه های قابل توجهی را برای استارت آپ های خود انجام دهند.

حضور شما در این دوره گامی است برای مهیا شدن برای این مسیر که ابتدای مسیر است.

هیچ مدرک غیر معتبر یا معتبر بی فایده ای از هیچ جای دنیا  در این دوره به شما تعلق نخواهد گرفت.

تمام هدف ما توانمد سازی شما میباشد که بتوانید در جلسه با سرمایه گزارن برای استارت آپ تان نهایت تاثیر گزاری را داشته باشید. 


توضیحات تکمیلی


امکان معرفی سرمایه گذار به استارت آپ های کارا میسر میباشد.

بنا بر تجربه گاراژ فرمانیه از برگزاری دوره های قبلی احتمال زیاد بعد از این کارگاه ابتدا به جای مذاکره با سرمایه گذار به فکر اصلاح ایده و مدل کسب و کار خود میافتید و میتوانید طوری طرح را بازآفرینی نمائید که گویی خود یک سرمایه گذار هستید.

هیچ مدرک غیر معتبر یا معتبر بی فایده ای از هیچ جای دنیا  در این دوره به شما تعلق نخواهد گرفت.

تمام هدف ما توانمد سازی شما است که بتوانید در جلسه با سرمایه گذارن برای استارت آپ تان نهایت تاثیر گزاری را داشته باشید. 

دوره های قبلی این کارگاه در کشور مالزی و دانشگاه تهران برگزار شده است.

سخنرانان

دکتر علی رودگر

دکتر علی رودگر

دکترای اقتصاد و کارآفرین

P.h.D Economics
Founder of several startups- (2015-2017)
Co-Founder of Farmanieh Garage and Erun health clinic- 2017
Master Franchisee for a Anytime fitness (first top 500 franchise 2014) in South East Asia- 2014
Advisor and keynote speaker to MAVCAP- 2017
Andreesen Horowitz (Menlo Park

دکتر محمد ابریشمی

دکتر محمد ابریشمی

دکتری کسب و کار و کارآفرین

آدرس:تهران ابتدای فرمانیه غربی روبروی مرکز خرید روشا پلاک 248 ط سوم واحد 5