رویداد به پایان رسیده است!
فینوکمپ در تاریخسه‌شنبه ۱۴ آذربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

فینوکمپ

شروع:
سه‌شنبه ۱۴ آذر ۹۶ ۰۹:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۱۴ آذر ۹۶ ۱۴:۰۰
فینوکمپ
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 


فینوکمپ

فناوری اطلاعات در دنیای امروز به عنوان یکی از ضروریات زندگی بشر به شمار می‌آید. همچنین نیاز به برنامه‌نویسی‌های کاربردی در این زمینه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین به جهت توسعه برنامه‌های فارسی با هدف تجاری‌سازی ایده‌های تخصصی در حوزه فینتک و ورود به بازار کار افراد توانمند و مستعد در این حوزه، ضرورت جذب این استعدادها به عنوان یک وظیفه ملی بر عهده ذینفعان این صنعت می‌باشد. در این راستا، فینووا میزبان ماراتن تخصصی فینتک در آذر ماه 96 می‌باشد.


فرآیند اجرایی

این رویداد در تاریخ 29 آبان 1396 آغاز می‌گردد و در مدت 16 روز شاهد رقابت و نوآوری شرکت‌کنندگان است. چهار روز نخست این رویداد به رقابت، آموزش و ایده‌پردازی اختصاص دارد. پس از آن تیم‌ها به مدت دو روز به ساخت محصول می‌پردازند و در این مدت از مشاوره مربیان باتجربه بهره‌مند می‌شوند. تیم‌ها در روزهای پنجم و ششم رویداد دوره‌های آموزشی و منتورینگ را پشت سر می‌گذارند و از روز هفتم تا سیزدهم رویداد جهت ارائه یک MVP، به فعالیت و توسعه محصول خود ادامه خواهند داد. روز پایانی این رویداد برابر با 14 آذر 1396، تاریخ داوری و اعلام برندگان است.

 

------------------------------------  

موضوع برنامه

"جیب باهوش، جیب خوشحال"

------------------------------------ 

 

سرویس های بانکی به سادگی لِگو! 

در این برنامه برای اولین بار از سندباکس بانکی فینوتک رونمایی خواهد شد. توسعه دهندگان نرم‌افزار با استفاده از این خدمت می‌توانند به راحتی از دسترسی‌های بانکی استفاده نمایند و ایده‌های خود را سریعتر و بدون محدودیت‌های گذشته اجرا نمایند. همیشه یکی از دغدغه‌های تیم‌ها و افراد صاحب ایده در حوزه فینتک، دسترسی‌های بانکی بوده و اکنون با استفاده از این سندباکس می‌توانند به راحتی و در بازه زمانی بسیار کم ایده‌های خود را اجرایی نمایند.

 

تیم بسازید، آموزش ببینید و رقابت کنید

در این برنامه افراد شرکت کننده در حوزه‌های مختلف به صورت انفرادی ثبت نام می‌نمایند و پس از تایید نهایی ثبت نام و جواز حضور در کمپ، بر اساس ایده‌های منتخب و تیم‌سازی انجام شده که توسط خود شرکت کنندگان انجام می‌شود، بر روی طرح کسب و کار محصول فعالیت خواهند نمود. در این دوره مربیان متخصص با تجربیات فراوان در حوزه فینتک در کنار شما هستند تا با انتقال تجربیات خود، این امکان را برای شما فراهم سازند که ایده‌های خود را هرچه بهتر و اصولی‌تر اجرا نمایید. همچنین ما در این دوره بیش از ۶ کارگاه مفید برای آموزش شما خواهیم داشت، تا بتوانید محصولات هرچه بهتری را بر اساس نیاز بازار طراحی نمایید.

 

 

اپیزود اول:

خیلی وقت‌ها ما پولی را تحت عنوان پس انداز به یک حساب دیگر منتقل می‌کنیم، اما کماکان در ذهن خودمان آن را به عنوان پولی که در دست داریم به حساب می‌آوریم. در این حالت ما تمایل داریم بیش از اندازه خرج کنیم و همواره در ذهنمان می‌گوییم که پول پس انداز می‌تواند مخارج اضافه را پوشش دهد. پس انداز پولی است که ما آن را کنار می‌گذاریم و غیر از اهداف از پیش تعیین شده‌ای مانند تحصیل، سفر و یا دوران بازنشستگی به آن دست نمی‌زنیم. اگر شما هم بتوانید به پس انداز مانند یک هزینه جاری (و اجباری) فکر کنید و خودتان را عادت دهید که به محض دریافت پول، بخشی از آن را به عنوان پس انداز کنار بگذارید، شما می‌توانید مقدار قابل توجهی پول را در زمان بسیار کمی پس انداز کنید.

 

اپیزود دوم:

شما ممکن است به این فکر کرده باشید که دقیقا چه مقدار پول در حال ورود به حساب و خروج از آن است، اما رهگیری این ورود و خروج آن هم به صورتی دقیق می‌تواند به شما کمک کند که الگوهای مخارج خود را شناسایی کنید و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید مخارجتان را کاهش دهید، یا حتی بیشتر هزینه کنید.

 

اپیزود سوم:

با اختصاص درصد معینی از درآمد ماهیانه خود به هزینه‌های خاص، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بیش از حد خرج نخواهید کرد. یک مثال از تعیین بودجه می‌تواند اختصاص 10٪ به دوران بازنشستگی، 10٪ به پس انداز عمومی، 10٪ هزینه‌های نامنظم، 10٪ به سرگرمی و تفریحات و 60٪ به نیازها و ملزومات باشد.

 

اپیزود چهارم:

آیا اشتراک مجله‌ای را دارید که به سختی از آن استفاده می‌کنید؟ یا شاید شما هر روز در کافی‌شاپ زمانی را به صرف نوشیدنی می‌پردازید، در حالی که در بلندمدت اگر خودتان در منزل نوشیدنی‌ها را تهیه کنید واقعا به صرفه‌تر باشد. گاهی اوقات، ما درآمد خود را صرف مواردی می‌کنیم که کاملا غیرضروری هستند. هنگامی که هزینه‌های خود را ردیابی کنید، متوجه می‌شوید که چقدر می‌توانید با حذف این هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

 

اپیزود پنجم:

اگر امروز کارتان را ترک کردید، آیا می‌توانید حداقل سه ماه با آنچه که تا به حال ذخیره کرده‌اید، زندگی کنید؟ مهم است که یک پشتوانه داشته باشید تا به آن تکیه کنید و اگر به صورتی زندگی کنید که تمام درآمد ماهیانه خود را خرج کنید، شما نمی‌توانید مدت زمان زیادی بیکار بمانید. درصورتی که اگر شما به درستی بودجه‌ای تعیین و عدد مشخصی را پس انداز کنید و شروع به مدیریت هزینه‌های خود نمایید، بی‌هیچ زحمتی یک تور نجات در پایین پرتگاه خواهید داشت.

 

اپیزود ششم:

ما در زمانه‌ای با فرهنگ بدهکاری زندگی می‌کنیم، جایی که مردم تمایل دارند قرض بگیرند و پس از آن با استفاده از هدف‌گذاری "یک روز" آن را بازپرداخت می‌کنم، بیش از حد خرج کنند. تا حد ممکن، باید از وام و قرض اجتناب شود و فقط برای موارد ضروری مورد استفاده قرار گیرد. ممکن است شما بپرسید که موارد ضروری چه چیزهایی هستند؟ یک قاعده خوب این است که تنها برای موارد ضروری مانند آموزش، تحصیلات و مسکن که به ارزش شما می‌افزایند یا در طول زمان ارزششان افزایش می‌یابد، وام دریافت کنید. برای چیزهایی مثل خودرو وام نگیرید؛ به محض اینکه شما خودرو را از نمایشگاه خارج می‌کنید، با افت ارزش مواجه می‌شود.

  

 

مربیان و مدرسان

علی بدیعی

علی بدیعی

مربی و داور

مهندس علی حاجی زاده مقدم

مهندس علی حاجی زاده مقدم

مربی و داور

ناصر غانم‌زاده

ناصر غانم‌زاده

مربی و داور

آیدا خدیوی‌فرد

آیدا خدیوی‌فرد

مربی و داور

مهسا خمیسی

مهسا خمیسی

مربی

مهندس حسن مختاریان

مهندس حسن مختاریان

مربی

سارا سامخانی

سارا سامخانی

مربی

ابولفضال غلامرضایی

ابولفضال غلامرضایی

مربی

آٰرین افشار

آٰرین افشار

مربی و مدرس

شروین مشایخ

شروین مشایخ

مربی و مدرس

امین آقاجانی

امین آقاجانی

مربی و مدرس

محی سنسیل

محی سنسیل

مربی و مدرس

محمد مهدی باریده

محمد مهدی باریده

مربی

امیر مهدی‌زاده

امیر مهدی‌زاده

مربی

سمیه خلیلی

سمیه خلیلی

مربی و مدرس

مهدی عبادی

مهدی عبادی

مربی

علی‌جان شفائیان

علی‌جان شفائیان

مربی

محمد امینی

محمد امینی

کارشناس

صالح اولیا

صالح اولیا

کارشناس

زهرا ضیایی

زهرا ضیایی

کارشناس

برگزارکننده

فینووا

فینووا

حامیان ویژه

بانک آینده

بانک آینده

حامی ویژه

تجارت الکترونیکی ارتباط فردا

تجارت الکترونیکی ارتباط فردا

حامی ویژه

زمان‌بندی

۲۹ آبان
۳۰ آبان
۱ آذر
۲ آذر
۳ و ۴ آذر
روز آخر
عنوانشروعپایان
افتتاحیه۹:۰۰۱۱:۰۰۰
معرفی دوره‌های آموزشی۱۲:۰۰۱۳:۰۰
ارائه تیم‌ها۱۴:۳۰۱۷:۰۰
داوری و انتخاب ایده‌های برتر۱۷:۰۰۱۷:۳۰
تیم‌سازی۱۷:۳۰۱۹:۰۰
عنوانشروعپایان
صبحانه، شبکه‌سازی و ادامه تیم‌سازی۹:۰۰۱۱:۰۰
کارگاه مدلسازی کسب و کار
مربیگری
کارگاه نیازسنجی مشتری
مربیگری
کارگاه طراحی محصول
مربیگری
عنوانشروعپایان
کارگاه API
مربیگری
کارگاه استراتژی ورود به بازار
مربیگری
کارگاه ارائه موفق
مربیگری
ساخت محصول MVP
عنوانشروعپایان
مربیگری ارائه
ارائه تیم‌ها
داوری
اعلام نتیجه داوری برای ورو به دوره بعد
عنوانشروعپایان
کارگاه رابط کاربری
کارگاه تولید محتوا برای محصول
کارگاه برندینگ
کارگاه ارائه موفق
مربیگری API
عنوانشروعپایان
اعلام برنده‌ها۹:۰۰۱۴:۰۰
عنوانشروعپایان
اولین بخش

سوالات متداول

زمان‌بندی حضور در فینوکمپ چگونه است؟
تیم‌ها از تاریخ 29 آبان تا 2 آذر از ساعت 9 صبح تا 7 شب و در روزهای 4 و 5 آذر از ساعت 10 صبح تا 4 عصر در فضای کمپ حضور دارند.
چه افرادی می‌توانند ثبت نام کنند؟ آیا محدودیت سنی وجود دارد؟
برنامه‌نویسان، توسعه‌دهندگان کسب و کار و صاحبان ایده می‌توانند در این رویداد ثبت نام کنند. هیچ محدودیت سنی برای شرکت در این رویداد وجود ندارد.
ثبت نام بصورت تیمی انجام می‌شود یا انفرادی؟
ثبت نام بصورت انفرادی انجام می‌شود. پس از آن افراد در روز اول رویداد می‌توانند بر اساس ایده انتخاب شده به تیم‌سازی بپردازند.
فرآیند پذیرش افراد در این مسابقه چگونه است؟
پذیرش افراد رایگان است. پس از ثبت نام، اطلاعات افراد جهت اعلام و ابلاغ پذیرش بررسی می‌گردد.
نحوه و زمان اطلاع‌رسانی به پذیرفته‌شدگان مرحله اول چگونه است؟
اطلاع‌رسانی حداکثر تا دو روز پس از ثبت نام و از طریق ایمیل یا ارتباط تلفنی انجام می‌شود.
چگونه ایده‌های خود را به شما ارائه دهیم؟
صاحبان ایده می‌توانند فایل ارایه ایده خود را در بخش ثبت نام آپلود و جهت بررسی ارسال کنند. برنامه نویسان، توسعه‌دهندگان کسب و کار و علاقمندان می‌توانند بدون ثبت ایده در این رویداد ثبت نام نموده و در مرحله تیم‌سازی بر اساس توانمندی‌های خود به تیم صاحبان ایده ملحق شوند.
چه وسایلی را در روزهای برگزاری مسابقه باید همراه خود داشته باشیم؟
لپتاپ، شارژر، تبلت و تلفن همراه.
چه امکاناتی در زمان برگزاری مسابقه در اختیار تیم‌ها قرار می‌گیرد؟
امکانات اولیه آموزشی، هدایا، ناهار، میان‌وعده، اتاق جلسات و مربیگری.
حداقل و حداکثر تعداد افراد هر تیم چند نفر است؟
تعداد نفرات تیم‌ها از دو تا چهار نفر می‌باشد.
افراد برای تیم‌سازی چه مدت زمانی در اختیار دارند؟
مدت زمان تیم سازی چهار ساعت است.

آدرس:تهران میدان ونک، خیابان ملاصدرا، زیر پل کردستان، ابتدای خیابان زاینده رود، ساختمان مرکز نوآوری و شکوفائی