رویداد FinWay

شروع:
پنج‌شنبه ۱۱ مهر ۹۸ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۵ دی ۹۸ ۱۳:۰۰
رویداد FinWay
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

فین‌تک چیست؟

به طور کلی، فین‌تک (‌FinTech) یک مفهوم بسیار گسترده است. این کلمه از ترکیب واژه‌های Finance و Technology ساخته شده و به معنی استفاده از فناوری‌های جدید و نوآورانه درحوزه خدمات مالی می‌باشد. علاوه بر اینکه خود واژه مالی دلالت بر بسیاری از مفاهیم متفاوت دارد، واژه تکنولوژی هم شامل تعداد زیادی تکنولوژی مختلف است. به همین دلیل است که فینتک یک موضوع بسیار گسترده است. اگر بخواهیم تاریخچه فین‌تک را بررسی کنیم می‌بینیم که از اواسط قرن 19 در آمریکا وجود داشته است، اما آن زمان به نام فین‌تک شناخته نمی‌شد. فین‌تک یک واژه جدید است که با افزایش شرکت‌هایی که فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید را در مالی به کار بردند، به آن‌ها اطلاق شد. امروزه تعداد ‌فین‌تک‌ها در دنیا بسیار افزایش پیدا کرده و سرمایه‌گذاری‌های سرسام‌آوری روی شرکت‌ها و استارتاپ‌های فین‌تکی انجام می‌شود. این میزان سرمایه‌گذاری تقریباً هر سال افزایش پیدا کرده، به طوریکه سرمایه‌گذاری‌های سال ۲۰۱۸ به حدود ۵۴ میلیارد دلار رسیده است. دیگر مردم و دولت‌ها به فین‌تک‌ها عادت کرده‌اند و هر روز منتظر هستند تا ببینند که چه نوآوری جدیدی در حال شکل گرفتن و گسترش است. فین‌تک‌ها هم مانند خیلی از استارتاپ‌های دیگر حول یک موضوع ایجاد می‌شوند، نیاز برای بهبود. اینکه اکنون به راحتی از اینترنت خرید می‌کنیم یا به دوست خود پول انتقال می‌دهیم، به راحتی از طریق اینترنت سهام خرید و فروش می‌کنیم و یا به راحتی و با چند کلیک بیمه‌نامه مورد نظر خود را می‌خریم، همه و همه را مدیون فین‌تک‌ها هستیم.

 

 

رویداد FinWay

رویداد «FinWay» به عنوان رویدادی آموزشی در حوزه آموزش فناوری‌های مالی (فین‌تک) و در قالب ده کارگاه تخصصی در طی پاییز سال 98 برگزار خواهد شد. این رویداد جامع آموزشی با معرفی و تشریح مفاهیم و عناصر مرتبط با حوزه فین‌تک، به معرفی و تحلیل پیشران‌ها و فناوری های محوری و نمونه‌کاوی کسب و کارهای مطرح فین‌تک در دنیا می‌پردازد و با تحلیل روندهای فناوری‌های مالی در جهان و ایران به تشریح فرصت‌ها و چالش‌های توسعه این حوزه در کشور می‌پردازد. در طول رویداد، ضمن آموزش هر کدام از مباحث بالا، شرکت‌کنندگان قادر خواهند بود با بهره‌مندی از حضور متخصصین و صاحب نظران حوزه‌های مختلف فین‌تک و با شنیدن داستان کسب وکارهای حوزه فین‌تک از زبان مدیران استارتاپ‌های موفق این حوزه، با چالش‌ها و فرصت‌های کسب و کارهای فین‌تک در ایران آشنا شوند.

 

 

مخاطبین

هدف از برگزاری این رویداد، معرفی جامع بخش‌های مختلف حوزه فناوری‌های مالی به شرکت‌کنندگان از گروه‌های مختلفی همچون دانشجویان، کارآفرینان، فعالین صنعت مالی، مشاورین، متخصصان و دیگر علاقه‌مندان می‌باشد. شرکت‌کنندگان می‌توانند با شرکت در این رویداد با جدیدترین نوآوری‌ها و فناوری‌ها در حوزه خدمات مالی آشنا شده و توانایی و دانش خود را برای فعالیت در این حوزه ارتقا دهند.

مخاطبین رویداد finway

 

 

 

کارگاه‌های فین‌تک

برای مطالعه و توصیف ساده‌تر موضوعاتی که در حوزه فین‌تک تعریف می شوند آن ها را می توان به دسته بندی های مختلفی تقسیم کرد. ما در فین‌وی ۸ دسته اصلی برای فین‌تک در نظر گرفتیم و کارگاه‌های آموزشی را حول این ۸ دسته تعریف کردیم.  در مجموعه رویداد فین‌وی از ۱۰ کارگاه زیر تشکیل شده است که شامل دو کارگاه جامع فینتک و هشت کارگاه موضوعی می باشد.

 

جهات کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کارگاه و ثبت نام کارگاه ها به صورت تکی، روی نام کارگاه کلیک کنید تا به صفحه کارگاه مربوطه منتقل شوید.

(( هزینه ثبت نام هر کارگاه به صورت تکی، 50/000 تومان می باشد ))

  1. کارگاه جامع FinTech - جلسه اول
  2. کارگاه جامع FinTech - جلسه دوم
  3. کارگاه BankTech
  4. کارگاه PayTech
  5. کارگاه WealthTech
  6. کارگاه InsurTech
  7. کارگاه LendTech
  8. کارگاه CryptoCurrency
  9. کارگاه PFM
  10. کارگاه RegTech

 

 

 

تاریخ برگزاری

کارگاه جامع FinTech - جلسه اول

کارگاه جامع FinTech - جلسه اول

۱۱ مهر ۹۸

کارگاه جامع FinTech - جلسه دوم

کارگاه جامع FinTech - جلسه دوم

۱۸ مهر ۹۸

کارگاه BankTech

کارگاه BankTech

۲۵ مهر ۹۸

کارگاه PayTech

کارگاه PayTech

۲ آبان ۹۸

کارگاه WealthTech

کارگاه WealthTech

۲۳ آبان ۹۸

کارگاه InsurTech

کارگاه InsurTech

۳۰ آبان ۹۸

کارگاه LendTech

کارگاه LendTech

۷ آذر ۹۸

کارگاه CryptoCurrency

کارگاه CryptoCurrency

۱۴ آذر ۹۸

کارگاه PFM

کارگاه PFM

۲۱ آذر ۹۸

کارگاه RegTech

کارگاه RegTech

۲۸ آذر ۹۸

مدرسین

پرهام خلیلی

پرهام خلیلی

مشاور سرمایه‌گذاری و تأمین مالی نوآوری

محمود طهماسبی

محمود طهماسبی

مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری

رضا قربانی

رضا قربانی

بنیان‌گذار راه پرداخت

آرین افشار

آرین افشار

مدیر عامل فینووا

مصطفی ثابتی

مصطفی ثابتی

مدیر مرکز فین تک بانک انصار

محمد قاسمی

محمد قاسمی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه فناوری سوشیانت

فاطمه جعفری

فاطمه جعفری

مدیرعامل سهامیاب

پوستر رویداد

برگزارکنندگان

آدرس:تهران میدان ونک - خیابان ملاصدرا - خیابان پردیس - خیابان زاینده‌رود - صندوق نوآوری و شکوفایی