رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

کارگاه آنلاین برنامه نویسی پایتون

 • آنلاین
 • ۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

دوره آموزش tailwind

 • آنلاین
 • ۲۳۰,۰۰۰ تومان
 • مصاف آموزش
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

دوره کاربردی پردازش تصویر با OpenCv پایتون

 • آنلاین
 • ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • آکادمی پراتا
دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

دوره مهندسی یادگیری ماشین

 • آنلاین
 • ۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
 • Diginext
کاور
"اولین دوره لیگ ملی برنامه نویسی گیتا" در تاریخ پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

برگزارکنندگان

مرکز نوآوری ژئوماتیک گیتا
مرکز نوآوری ژئوماتیک گیتا
معاونت تکنولوژی
شتابدهنده ژئوماتیک سپهر
شتابدهنده ژئوماتیک سپهر
معاونت تکنولوژی
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته
گروه ژئوماتیک

شرح رویداد

لیگ ملی برنامه نویسی گیتا، مجموعه ای از مسابقات ویژه برنامه نویسان مبتنی بر زبان ها و تکنولوژی های مختلف می باشد که در جهت شناسایی استعدادهای برتر برنامه نویسی، معرفی به بازار کار و استخدام ایشان، استفاده از تسهیلات کسر خدمت سربازی (ویژه آقایان) یا همکاری پژوهشی و کارآموزی از سوی مرکز نوآوری ژئوماتیک گیتا با همکاری گروه ژئوماتیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شتابدهنده سپهر در سطح کشور برگزار می گردد.

اولین دوره این مسابقات در 5 موضوع ذیل اجرا خواهد شد:

 • مسابقه برنامه نویسی Java- J2SE: ساعت 12 الی 13 روز جمعه 2 اسفند ماه
 • مسابقه برنامه نویسی Front-End-HTML , CSS, JavaScript : ساعت 13:15 الی 14:15 روز جمعه 2 اسفند ماه
 • مسابقه برنامه نویسی Android : ساعت 14:30 الی 15:45 روز جمعه 2 اسفند ماه
 • مسابقه برنامه نویسی Python : ساعت 16 الی 17 روز جمعه 2 اسفند ماه
 • مسابقه برنامه نویسی WordPress : ساعت 17:15 الی 18:15 روز جمعه 2 اسفند ماه

شرکت کنندگان می توانند در یک یا چند مسابقه ثبت نام نموده و در زمان تعیین شده در مسابقه مربوطه از طریق سامانه آزمون مجازی گیتا به آدرس www.lms.elcenter.ir با ورود ایمیل ثبت نامی خود به عنوان نام کاربری و رمز عبور 123456@Gita شرکت نمایند.

مراحل رویداد

مسابقات از 2 مرحله اصلی به شرح ذیل تشکیل شده است.

 1. مرحله اول به صورت کاملا الکترونیکی و از راه دور در بستر سامانه مسابقات گیتا در قالب سوالات چند گزینه ای (با یک یا چند جواب صحیح) برگزار خواهد شد. برندگان این مرحله که حد نصاب مناسب را اخذ نمایند ضمن دریافت گواهی نامه معتبر از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معرفی به صنعت ICT کشور به مرحله دوم یعنی بوت کمپ گیتا (Gita Boot Camp) و آزمون عملی راه پیدا خواهند کرد.
 2. مرحله دوم به صورت حضوری در طی 2 روز، شرکت کنندگان تحت آموزش و ارزیابی فنی در قالب پروژه های برنامه نویسی به ویژه در حوزه ژئوماتیک (فناوری مکان محور) قرار خواهند گرفت و مهارت کدنویسی خود را در عمل محک زده و به رقابت با یکدیگر می پردازند. برندگان این مرحله ضمن بهره مندی از جوایز نقدی مسابقات، دریافت گواهی نامه معتبر از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معرفی به بازار کار در حوزه ICT، امکان استفاده از تسهیلات کسر خدمت سربازی (ویژه آقایانی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد باشند)، کارآموزی و همکاری پژوهشی جهت کسب تجربه کاری را خواهند داشت. همچنین در صورت کسب امتیاز مناسب در استارتاپ های مرکز نوآوری ژئوماتیک گیتا و مجموعه شتابدهنده های وابسته به آن با شرایط مناسب استخدام خواهند شد.

لازم بذکر است برگزیدگان این مرحله در صورت تمایل و وجود توانمندی جهت راه اندازی استارتاپ های مکان محور، می توانند به صورت مستقل در شتابدهنده مربوطه اقدام نمایند.

زمانبندی رویداد

زمانبندی رویداد به شرح ذیل خواهد بود:

ثبت نام در رویداد (7 دی تا 1 اسفندماه): این گام به صورت آنلاین از طریق پورتال GitaEvent.ir متصل به درگه ایوند از تاریخ 7 دی ماه تا 1 اسفندماه صورت می پذیرد.
اجرای مرحله اول - آزمون کتبی (مجازی) (2 اسفندماه): این گام به صورت آنلاین از طریق پورتال مسابقات گیتا در تاریخ 2 اسفندماه صورت می پذیرد. لازم بذکر است آزمون ها در بخش های مستقل و مجموعا از ساعت 8:00 لغایت 18:00 برنامه ریزی شده اند بطوری که یک برنامه نویس می تواند در تمام مسابقات در زمان بدون همپوشانی شرکت نماید.
ارزیابی نتایج مرحله اول و اعلام نتایج (2 تا 5 اسفندماه): این مرحله از 2 تا 5 اسفندماه توسط تیم تخصصی گیتا صورت می پذیرد. به شرکت کنندگان این مرحله گواهی نامه معتبر حضور در رویداد براساس نتیجه کسب شده اعطا می گردد و برندگان به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.
اجرای مرحله دوم - بوت کمپ برنامه نویسی و آزمون عملی (حضوری) (8 و 9 اسفندماه): این گام توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز نوآوری ژئوماتیک گیتا و شتابدهنده سپهر به صورت حضوری از 8 و 9 اسفندماه در قالب دوره های فشرده آمورش عملی و پروژه محور برنامه نویسی و آزمون عملی اجرا خواهد شد.
ارزیابی نتایج مرحله دوم و اعلام نتایج نهایی (15 اسفندماه): این مرحله در تاریخ 15 اسفندماه توسط تیم تخصصی گیتا و سپهر صورت می پذیرد. جوایز نقدی، کسر خدمت سربازی، همکاری پژوهشی از جمله جوایز مسابقات خواهد بود.

مزایای رویداد

 • میزان تسلط خود بر مباحث برنامه نویسی را بسنجید،
 • با سایرین به رقابت بپردازید و سطح علمی خود با دیگران را مقایسه کنید،
 • با دریافت گواهی‌نامه معتبر، شانس خود را برای ورود به بازار کار افزایش دهید،
 • از جوایز نقدی مسابقات بهره مند شوید،
 • از خدمت کسر خدمت سربازی بهره مند شوید،
 • جایزه بگیرید و تندیس گیتا را به قفسه افتخارات خود اضافه کنید،
 • از فرصت های شغلی در حوزه برنامه نویسی مطلع شوید و شانس اشتغال خود را افزایش دهید،
 • با فعالان حوزه برنامه نویسی (شرکت‌های برتر و برنامه‌نویسان) از نزدیک آشنا شوید،
 • با دریافت کارنامه تفصیلی، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید،
 • آموزش های تخصصی حوزه برنامه نویسی را به صورت کاربردی فرا بگیرید،

حامیان رویداد

جوایز رویداد

جوایز مسابقات به شرح ذیل خواهد بود:

1- گواهی نامه معتبر شرکت در مسابقات از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

تمامی شرکت کنندگان در این مسابقات براساس سطح امتیاز کسب کرده، گواهی معتبر متخصص گیتا (Gita Expert) را از سوی مرکز نوآوری ژئوماتیک گیتا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شتابدهنده سپهر دریافت خواهند نمود که به عنوان یک سابقه در روزمه ایشان جهت ایجاد فرصت های شغلی آتی مفید خواهد بود. علاوه برآن شرکت کنندگان کارنامه ای از عملکرد خود در مسابقه دریافت خواهند نمود که براساس آن میتوانند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی نمایند.

2- تندیس لیگ ملی برنامه نویسی گیتا:

برندگان نهایی مسابقات تندیس لیگ ملی برنامه نویسی گیتا را دریافت خواهند نمود. 

3- جوایز نقدی:

سه نفر برتر نهایی با حد نصاب نمره 80 از 100 در هر مسابقه جوایز نقدی به شرح ذیل دریافت خواهند نمود:

نفر اول: مبلغ 2.000.000 تومان
نفر دوم: مبلغ 1.000.000 تومان
نفر سوم: مبلغ 500.000 تومان

4- تسهیلات کسر خدمت سربازی و همکاری پژوهشی:

لازم بذکر است جایزه ویژه ای برای آقایان توسعه دهنده که جزء نفرات برتر  مسابقات هستند (حداقل نمره 80 از 100 را در یکی از مسابقات کسب نمایند) و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستند یا دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد باشند با همکاری شتابدهنده ژئوماتیک سپهر در نظر گرفته شده است. برای این دسته از شرکت کنندگان پروژه های کسر خدمت سربازی از 3 الی 6 ماه تعریف خواهد شد و پس از اجرای پروژه مربوطه براساس داوری صورت گرفته میزان کسر خدمت سربازی تعیین و به ایشان تعلق خواهد گرفت.

5-شبکه سازی و معرفی به بازار کار:

شرکت کنندگان در مسابقات در شبکه توسعه دهندگان گیتا عضو خواهند شد تا به کسب و کارها و سازمان های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت ایجاد فرصت شغلی معرفی گردند. اطلاعات اعضای شبکه توسعه دهندگان گیتا، الکترونیکی، دائمی و قابل جستجو خواهد بود.

6-جوایز غیرنقدی و تخصصی:

ارائه خدمات هاست رایگان شش ماهه به نفر تیم برتر هر مسابقه و ارائه دامنه ir رایگان و هاست با ۳۰٪ تخفیف به کلیه شرکت کنندگان از سوی ایران سرور

نیازمندی ها

 • شرکت کنندکان در این رویداد می بایست از نظر فنی به مفاهیم و دانش مربوط به موضوعات مسابقات آگاهی داشته باشند. البته این بدان معنا نیست که افراد مبتدی امکان حضور در رقابت را ندارند بلکه به معنی کاربردی بودن مسابقات می باشد و هدف از این مسابقات شناسایی نیروهای متخصص، کارورزی و استخدام ایشان می باشد.
 • در خصوص نیازمندی های سخت افزاری نیز  شرکت کنندگان در مرحله دوم مسابقات (بوت کمپ برنامه نویسی و آزمون عملی) نیازمند همراه داشتن سیستم کامپیوتری (لپ تاپ شخصی) و نصب سامانه های نرم افزاری مربوطه جهت طی دوره آموزشی و بخش عملی مسابقات می باشند. بدیهی است شرکت کنندگانی که فاقد سیستم کامپیوتری باشند امکان حضور در مرحله دوم مسابقات را نخواهند داشت.

مخاطبان رویداد

مخاطبان رویداد را می توان به شرح ذیل بیان نمود:

 • توسعه دهندگان نرم افزاری تجربی و جویای شغل و علاقمندان به کسب تجربه عملی در حوزه های برنامه نویسی جاوا، اندروید، پایتون، فرانت اند و وردپرس
 • دانشجویان و متخصصان رشته های مرتبط با موضوع توسعه نرم افزار در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
 • دانشجویان یا فارغ التحصیلان آقا در مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر که قصد اخذ و اجرای پروژه های کسر خدمت سربازی دارند.

سوالات متداول

شرکت کنندکان در این رویداد می بایست از نظر فنی به مفاهیم و دانش مربوط به موضوعات مسابقات آگاهی داشته باشند. البته این بدان معنا نیست که افراد مبتدی امکان حضور در رقابت را ندارند بلکه به معنی کاربردی بودن مسابقات می باشد و هدف از این مسابقات شناسایی نیروهای متخصص، کارورزی و استخدام ایشان می باشد.
شرکت کنندگان در مرحله دوم مسابقات (بوت کمپ برنامه نویسی و آزمون عملی) نیازمند همراه داشتن سیستم کامپیوتری (لپ تاپ شخصی) و نصب سامانه های نرم افزاری مربوطه جهت طی دوره آموزشی و بخش عملی مسابقات می باشند. بدیهی است شرکت کنندگانی که فاقد سیستم کامپیوتری باشند امکان حضور در مرحله دوم مسابقات را نخواهند داشت.
برای حضور در مرحله دوم مسابقات (بوت کمپ و آزمون عملی) کافی است مدارک شناسایی که نشاندهنده مشخصات فرد ثبت نام شده است را همراه داشته باشید
تا تاریخ 27 بهمن ماه که آخرین مهلت ثبت نام برای علاقمندان است امکان لغو ثبت نام و عودت 90% وجه وجود دارد اما پس از این تاریخ خیر.
مسابقات به صورت فردی برگزار می شود.
می بایست جزء نفرات برتر  مسابقات باشید (حداقل نمره 80 از 100 را در یکی از مسابقات کسب نمائید) و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد باشید.
محتوی مسابقات در مرحله اول که به صورت مجازی برگزار می گردد به صورت سوالات چند گزینه ای (با یک یا چند پاسخ صحیح) می باشد. بطور مثال سوالاتی که نتیجه اجرای یک قطعه کد را در بین گزینه های مختلف انتخاب نمائید و یا اینکه یک الگوریتم ارائه می گردد و صحیح ترین قطعه کد از بین قطعات ارائه شده را انتخاب نمائید و ... . البته مسابقات در این دوره در سطح متوسط طراحی شده اند تا تمام اقشار بتوانند در مسابقات شرکت نمایند. در خصوص مرحله دوم که به صورت حضوری و عملی برگزار می گردد، سوالات در قالب چند پروژه کاربردی در زمینه های مختلف ماژول نویسی، پردازش تصویر، وب سرویس و ... برگزاری می گردد و در هر روز در قالب پروژه عملی آموزش و ارزیابی عملی صورت می پذیرد. بدیهی است محتوی مسابقات در سطح نیازهای صنعت به برنامه نویسی اما با نگاه مسابقه ای طراحی شده اند تا برنامه ویسان سطح توان خود را در خصوص نیاز واقعی صنعت برنامه نویسی محک بزنند و با دنیای واقعی برنامه نویسی آشنا بشن و افرادی که دانش پایه برنامه نویسی و تجربه مناسبی داشته باشن از پس مسابقه به خوبی برخواهند آمد.

مرکز نوآوری گیتا یک مرکز تخصصی در حوزه ژئوماتیک (سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی و فناوری اطلاعات) است که توسط شرکت توسعه علوم ژئوماتیک رهپویان (به عنوان یک شرکت مادر تخصصی دانش بنیان در حوزه ژئوماتیک از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) با هدف توسعه و کاربردی سازی این تکنولوژی براساس ایده جمعی از متخصصان و نخبگان کشور تاسیس گردید. مرکز تکنو...

آدرس

تهران بلوار کشاورز، خیابان شوریده، نبش خیابان پرویز، پلاک 21

موقعیت جغرافیایی رویداد