ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"مدیریت منابع انسانی (ارزشیابی، طبقه بندی و طراحی مشاغل) بر اساس مدل TTM" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ مرداد ساعت ۲۲:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
مدیریت منابع انسانی (ارزشیابی، طبقه بندی و طراحی مشاغل) بر اساس مدل TTM
-
۲۷۵,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق

درباره دوره

چرا ؟

از تصویب اولین طرح طبقه بندی مشاغل در ایران آنقدر سالیان متمادی سپری شده که دیگر در سازمان ها کسی به این فکر نمی کند که چطور شد سیستمی که قرار بود راهگشای پرداخت مزد مساوی در برابر کارهای هم ارزش در شرایط یکسان باشد تبدیل شد به انبوه کاغذهای تایپ شده و جلد شده در گوشه کتابخانه سازمان ها که نه در محیط کسب و کار امروز کاربردی دارد و نه به آن اعتمادی وجود دارد!

طی سال های گذشته سازمان های بسیاری بدلیل الزامات قانونی و به جهت ایمن ماندن از عواقب قانونی ، متاسفانه  وقت و هزینه زیادی را صرف تهیه مجلدهای فوق الذکر کرده اند بی آنکه نیازی از ایشان را پاسخگو باشد .

چند سازمان را سراغ دارید که از ترس بوروکراسی پیچیده و دست و پاگیری، تبعات مالی، محدودیت، عدم انعطاف پذیری و . . . پذیرفته اند که تحت پوشش نظام سنتی طبقه بندی مشاغل قرار بگیرند ؟  

واقعا عجیب است که با وجود این همه ابزار اطلاع رسانی و شبکه های مجازی که مدیران سازمان ها به آنها دسترسی دارند ، هنوز هستند بسیاری که نمی دانند از سال 1394 می توانند مدل منابع انسانی نوین و پویایی که هم الزامات قانونی را مرتفع می سازد و هم پاسخگوی کلیه نیازهای منابع انسانی سازمان ها در تمام صنایع و اصناف می باشد را جایگزین طرح طبقه بندی قدیمی نمایند.

مدلی که :

-  یکپارچه و جامع بوده و تمامی زیرسیستم های اصلی منابع انسانی از قبیل طراحی مشاغل، جبران خدمات، شایسته گزینی ، ارتقاء و گردش شغلی، مدیریت عملکرد، آموزش ، جانشین پروری و ... را در بر می گیرد.

-  کلیه الزامات قانونی سازمان ها را در پرداخت حقوق و دستمزد و همچنین پاداش و پرداخت های مبتنی بر عملکرد برآورده ساخته و بدلیل انطباق کامل با مقررات کار و تامین اجتماعی مورد تایید مراجع ذیصلاح در این خصوص می باشد.

-  در تمام بخش ها کاملا شفاف، عاری از پیچیدگی و قابل درک و پیاده سازی برای کلیه ذینفعان است به همبن دلیل با کمترین مقاومت از سوی کارکنان و مدیران مواجه می شود.

-  قابلیت انطباق و کاربرد برای تمام مشاغل در سازمان های مختلف خدماتی و تولیدی با هر ابعادی را دارد.

-  ابزار دقیق و مناسبی در اختیار سازمان ها قرار می دهد تا بتوانند حقوق و مزایای پرداختی را با مقیاسی مشخص در داخل و خارج از سازمان مقایسه کرده و پاسخگوی گلایه های کارکنان در زمینه عدالت پرداخت درونی و بیرونی باشند.

-  ارتباط مستقیم بین ارزش شغل برای سازمان و منافع آن برای شاغلین فراهم می سازد .

-  زیرساخت سیستم جذب بوده و شایستگی ها مورد نیاز هر شغل را در اختیار سازمان ها قرار می دهد ( شایستگی های واقعی، مرتبط با فعالیت های شغلی و موثر در زنجیره ارزش همان سازمان نه شایستگی های کپی شده از مدل های ترجمه شده و ... )

-  با استفاده از آن سیستم مدیریت عملکرد کارآمد و مبتنی فعالیت های شغلی و فرآیندهای سازمان استقرار می یابد.

-  رویکرد آموزشی در این سیستم مبتنی بر مهارت بوده و اثربخشی آموزش ها در بهبود عملکرد کاملا محسوس است

-  بدلیل انعطاف پذیری بالا پاسخگوی نیاز سازمان ها هم در دوران رکود و هم در دوران رونق و در زمان توسعه سازمان ها می باشد.

-  و از همه مهمتر منجر به افزایش چشمگیر رضایت شغلی کارکنان بویژه در شاخص هایی چون ارزشیابی شغل، فرصت های برابر، فرصت های یادگیری، مدیریت شایستگی ها، ارتقا و مسیر ترقی، روشن بودن وظایف مورد انتظار و حقوق و دستمزد می گردد.

 

چگونه ؟

برای اطلاع از چگونگی تحقق این موارد ( در حوزه ارزشیابی و طبقه بندی مشاغل ) که برای بسیاری از سازمان ها تبدیل به رویایی دست نیافتنی شده در کارگاه دو روزه TTM ما را همراهی کنید.

 

درباره مدل مدیریت منابع انسانی TTM

مدل مدیریت گنجینه های وظایف ( Tasks Treasure Management  ) در حال حاضر بعنوان یک مدل مدیریت منابع انسانی جامع و کارآمد در تمامی صنایع و صنوف کشور شناخته شده و با توجه به تایید آن از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی،  از سال ۱۳۹۴ بعنوان اولین طرح ارزشیابی و طبقه بندی مشاغل ، بعنوان جایگزین طرح طبقه بندی مشاغل سنتی ، مورد بهره برداری بسیاری از سازمان های کوچک و بزرگ با زمینه های فعالیت مختلف قرار گرفته و استقرار یافته است.

علاوه بر تبعیت این مدل از قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی و رعایت کلیه الزامات قانونی، از دیگر عوامل موثر بر مقبولیت TTM می توان به سادگی و در عین حال کاربردی بودن و جامعیت آن اشاره نمود به نحوی که پاسخگوی کلیه نیازهای مدیریت منابع انسانی سازمان ها به صورت یکپارچه و با کیفیت یکسان در تمام بخش ها ( بدلیل محوریت شایستگی های دانشی و نگرشی ) بوده و بین آورده های ارزش آفرین کارکنان برای سازمان و منافع و عایدی ایشان ارتباط منطقی برقرار می نماید.

اما آنچه که باعث شده تا این مدل ایرانی بتواند در مدت کوتاهی مورد استقبال صاحبان کسب و کار ، و مدیران صنایع قرار گیرد ، این بوده که مدل TTM  ،از دل صنعت برآمده است و صرفا یک طرح تحقیقاتی مبتنی بر دانش  صرف نبوده ، و علاوه بر این ، مدل TTM متناسب با نیازهای بنگاه ها و صنایع کم تاب آور طراحی و ایجاد شده است تا مدیران بتوانند نظام جبران خدمت سازمان های خود را بر اساس عملکرد کارکنان طراحی نموده و حقوق و دستمزد را مبتنی بر خروجی کارکنان پرداخت نمایند .

 

منابع مطالعاتی در خصوص مدل TTM 

برای مطالعه بیشتر در خصوص این مدل ، از لینک های زیر بازدید بفرمائید : 

* معرفی مدل مدیریت منابع انسانی TTM ، ماهنامه تدبیر (تخصصی مدیریت) ، شماره 310، دی ماه 97، سال 29

* مروری اجمالی بر مدل TTM

* مدل شایستگی مبتنی بر شخصیت بر اساس مدل MBTI

 

سخنرانان

آرمین خوشوقتی
آرمین خوشوقتی
عضو هیات مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی ایران، مدرس سازمان مدیریت صنعتی، مشاور منابع انسانی شرکت‌های دیجی کالا، BAT ، DHL، داروسازی عبیدی ، کوبل دارو ، زردبند ، آدرا ، پرداخت الکترونیک پارسیان، بیمه ایران، خیریه سمر، پارسا پلیمر شریف، راه رشد ، کارخانجات سیمان اسپندار ، لوتوس ، ایثار بنیاد شهید،فروشگاههای زنجیره ای هفت و...

عضو هیات مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی ایران، مدرس سازمان مدیریت صنعتی، مشاور منابع انسانی شرکت‌های دیجی کالا، BAT ، DHL، داروسازی عبیدی ، کوبل دارو ، زردبند ، آدرا ، پرداخت الکترونیک پارسیان، بیمه ایران، خیریه سمر، پارسا پلیمر شریف، راه رشد ، کارخانجات سیمان اسپندار ، لوتوس ، ایثار بنیاد شهید،فروشگاههای زنجیره ای هفت و...

برگزارکنندگان

توسعه منابع انسانی سرآمد
توسعه منابع انسانی سرآمد

گالری تصاویر

سوالات متداول

برای حضور در این دوره ، پیشنهاد می کنیم از لینک هایی که در بخش توضیحات قرار داده شده اند ، بازدید و مطالعه بفرمایید .
قبل از حضور در دوره ، یک فایل اکسل برای شما ارسال خواهد شد . لطفا آن فایل را روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید . البته اگر امکان استفاده از فایل اکسل را ندارید ، حتما یک کاغذ و خودکار در دسترس شما باشد تا بتوانید یادداشت برداری نمایید .
هرچند ارزشیابی و طبقه بندی مشاغل از ماموریت های واحد منابع انسانی است ، اما اگر به عنوان یک مدیر ( یا مالک کسب و کار ) تاثیر گذار قصد دارید از نحوه ارزشیابی مشاغل سازمان خود ، و مدیریت منابع انسانی برای مدیران غیرمنابع انسانی مطلع شوید ، حتما در این دوره دو روزه شرکت بفرمائید .
در روز اول ، نحوه تجزیه و تحلیل مشاغل را با هم مرور خواهید کرد و در روز دوم به چگونگی ارزشیابی و طبقه بندی مشاغل و طراحی جدول مزد خواهیم پرداخت .
بله اگر این مدل به درستی ( مشابه مدل اصلی که مورد تایید وزارت کار است ) ، و به جامعیت ، در سازمان شما مستقر گردد ، میتواند جایگزین طرح طبقه بندی مشاغل شده و به تصویب وزارت کار نیز برسد .

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت توسعه منابع انسانی سرآمد

مجری طرح های بهبود حوزه مدیریت منابع انسانی ، و مشاور شرکت های دیجی کالا، سینره ، آدرا، پارسا پلیمر شریف، بریتیش امریکن توباکو ، DHL و ...

رویداد های برگزارشده۱۸
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۲۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۲۹ مهر

دوره آموزشی مهارت‌های جذب، استخدام و مصاحبه اثربخش

 • آنلاین
 • از ۳۴۲,۰۰۰ تومان
 • سامانه کیفیت شرق
چهارشنبه ۱۹ آبان

آخرین تغییرات قوانین اداره کار

 • آنلاین
 • ۵۰,۰۰۰ تومان
 • شرکت مهندسی مالی تحلیل گستر آراد
سه‌شنبه ۲۷ مهر

مدیریت منابع انسانی در پساکرونا

 • آنلاین
 • رایگان
 • شرکت چارگون
چهارشنبه ۲۸ مهر

جعبه سیاه مدیریت

 • آنلاین
 • از ۵۰,۰۰۰ تومان
 • آکادمی ارانوس (Eranos)