رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰

NFT.THR | بزرگترین رویداد NFT در ایران (آنلاین)

 • آنلاین
 • ۸۹۰,۰۰۰ تومان
 • ENFTIES
یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

دوره بین‌المللی کاربردهای علوم داده در صنعت سلامت

 • آنلاین
 • رایگان
 • SURENA Academy
جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

دوره CSS3

 • آنلاین
 • ۲۰۰,۰۰۰ تومان
 • گروه علمی آموزشیار
جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

آموزش شبیه‌سازی دینامیک مولکولی

 • آنلاین
 • ۸۹۹,۰۰۰ تومان
 • کمپ بیوانفورماتیک
کاور
"رویداد ارائه نیاز های فناورانه گروه گسترش انرژی پاسارگاد " در تاریخ یک‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

رویداد ارائه نیازهای فناورانه

لینک ورود به اتاق رویداد:
https://www.aparat.com/irenergic.ir/live
مرکز نوآوری انرژیک اولین رویداد "Energic Call For Solution " را در راستای ارائه نیازها و چالش‌های فناورانه گروه گسترش انرژی پاسارگاد با چهار شرکت تابعه این گروه اعم از شرکت‌های پترو دانیال کیش، پترو کاریز امید کیش، حفاری استوان کیش، گسترش صنایع شیمیایی سینا با هدف حل چالش های صنعت به وسیله کارآفرینان و فناوران داخلی، برگزار می‌کند.
مدیران ارشد این شرکت‌ها در این رویداد نیازها و چالش‌های فناورانه خود را در مقابل شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور، واحدها و تیم‌های فناور، استارت‌آپ‌ها، نخبگان و اساتید دانشگاهی علاقه‌مند ارائه خواهند کرد.
مخاطبان بعد از این رویداد فرصتی خواهند داشت تا مناسب‌ترین راهکار را برای حل چالش فناورانه آن شرکت‌ها ارائه دهند و اطمینان داشته باشند که شرکت‌های صنعتی از راه حل‌های مناسب استقبال خواهند کرد و فرایند بهمرسانی توسط انرژیک انجام خواهد گردید.

در این رویداد نوآفرینان و هسته های فناور فرصت این  را خواهند داشت تا راهکارهای  فناورانه خود را مطرح کنند و در مسیر رشد قرار گیرند. شرکت های بزرگ استعداد ، توانایی  و  تفکر خلاق نو آفرینان را به کار  می گیرند تا راه حل مناسب برای چالش های فناورانه خود بیایند.

هدف مرکز نوآوری انرژیک از برگزاری رویداد "Energic Call For Solution"  را میتوان اینگونه بیان کرد:

1. حل مسائل صنعت به وسیله کارآفرینان داخلی
2. بهم رسانی و خرید محصولات و خدمات شرکت‌های داخلی توسط شرکت‌های بزرگ صنعت
3. کارآفرینی و نوآوری سازمانی
4. تسهیل ارتباطات نوآفرینان با شرکت‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران
5. حمایت داخلی از نوآفرینان
6. حمایت و استفاده از خدمات و محصولات نوآورانه در صنعت نفت و انرژی

نیازهای شرکت ها به جزء :

 1. استاندارد سازی گازهای SOX و NOX از طریق کاتالیست: با توجه فعالیت شناور خدماتی در پروژه‌­های جریان دادن چاه و رویکرد جهانی در ارتباط با کاهش آلودگی زیست محیطی و همچنین استفاده از سوخت پالایشگاه ایران به عنوان سوخت بارج که حاوی مقادیر زیادی سولفور و مواد مضر دیگر می­باشد، کاتالیستی توسعه یابد تا گازهای NOx  و SOx  خروجی از اگزوز ماشین­آلات را به سطح استاندارد جهانی برساند. 
 2. عمر کوتاه لباس کار کارکنان حفاری:با توجه به استفاده روزمره پرسنل عملیات از لباس کار و عدم وجود نمونه های داخلی مناسب ، لباس کاری که در برابر شرایط محیطی دریا و شست‌وشوی زیاد مقاوم باشد و بواسطه محیط شرجی و شرایط کاری از عمر اینگونه لباس ها کاسته نشود، مورد نیاز می‌باشد.
 3. استفاده از تکنولوژی لیزر برای عملیات مشبک‌کاری چاه‌های نفت و گاز:امروزه صنايع نفتى بــه دنبال تكنولوژى هاى جديد (لیزر) براى مشــبك كاری چاه‌های نفت ‌و گاز هســتند كه بتواند از كاهــش تراوايــى ایجاد شده به علت استفاده از روش‌های مرسوم  جلوگيــرى كرده و ســوراخ هاى موثرتــرى به وجــود آورند. 
 4. تعمیر و نگهداری ابزارهای نمودارگیری از چاه و تأمین قطعات یدکی:تعمیر و نگهداری ابزار های نمودارگیری از چاه و تأمین قطعات یدکی مورد نیاز آنها از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. در طول دوره استفاده از این تجهیزات بنابر شرایط عملیاتی و همچنین بمنظور نگهداشت آمادگی عملیاتی تجهیزات مذکور ، تعمیرات و سرویس‌های دوره ای مورد نیاز می‌باشد. امروزه بخش عمده تعمیرات مورد نیاز با ارسال تجهیزات به کارخانه سازنده و یا شرکت‌های خارجی متخصص در این امر با صرف هزینه‌های بالا صورت می‌گیرد. از این رو نیاز به شرکتهای ارائه دهنده این خدمات در داخل کشور بیش از پیش احساس می‌شود.
 5. گیرنده مغناطیسی برای جذب خرده آهن باقیمانده درون چاه‌ها:گیرنده مغناطیسی که مانده های فلزی ته‌نشین شده که طی عملیات‌های مختلف ،بخصوص مشبک کاری، تولید شده‌اند را قبل از قرار گیری چاه در مرحله تولید بازیابی نماید. این عملیات سبب طول عمر بیشتر تجهیزات سرچاهی، تجهیزات فرایندی و افزایش ایمنی در مرحله بهره برداری خواهد شد.
 6. سیستم تست ساقه مته (DST) هوشمند:ابزار تست ساقه مته (DST) هوشمند جهت کاهش مشکلات و خطاهای مرتبط با اعمال فشار درون رشته تکمیلی جهت عملکرد ابزار

برای اطلاعات بیشتر از جزئیات نیازهای ارائه شده به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/r98537

 1. تعمیر تجهیزات سطح الارضی MWD/LWD : شامل حسگرهای سطحی، واحدهای واسط (اینترفیس) و حفاظتی، رابط ها و مبدل ها و نمایشگرها.
 2. تنظیم و کالیبره کردن تجهیزات اندازه گیری MWD: درون چاهی از طریق نرم افزار و بدون هیچگونه تخریب و تغییرات در تجهیزات، ارائه گزارشات کالیبراسیون معتبر و ارائه ضمانت اجرای کار

برای اطلاعات بیشتر از جزئیات نیازهای ارائه شده به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/r98537

 1. جذب گاز دی‌اکسید کربن در کارخانه تولید متانول و تبدیل دی اکسید کربن به متانول:فرآیندی باید توسعه یابد که گاز دی اکسید کربن موجود در خروجی دودکش ریفورمر را جذب کرده و به عنوان خوراک برای تولید متانول مورد استفاده قرار گیرد. این کار نه تنها باعث کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن در محیط می گردد، سبب افزایش راندمان واحد تولید متانول بواسطه افزایش میزان تولید خواهد شد.
 2. تخلیص محصول متانول تولیدی در واحد متانول برای استفاده به عنوان خوراک واحد  MTO متانول به الفین:واحد متانول، متانول گرید  AA تولید می‌کند که با خوراک مورد نیاز در واحد پایین دست آن، واحد MTO، در دو مشخصه اسیدیته و قلیائیت تفاوت‌هایی دارد. سایر مشخصات مورد نیاز برای تأمین خوراک واحد  MTO مطابق با استاندارد مورد نیاز است.

برای اطلاعات بیشتر از جزئیات نیازهای ارائه شده به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/r98537

 1. تامین تجهیزات و قطعات یدکی:سازوکاری(ارتباطات تامین، پلتفرم تدارکات و ...) برای تامین قطعات و تجهیزات دکل حفاری بوجود آید. تامین این قطعات به دلیل تحریم‌­ها و افزایش نرخ دلار بسیار با چالش روبرو شده است. 
 2. خوردگی تجهیزات ودستگاه حفاری:رطوبت و آب شور موجود در محیط کار باعث ایجاد خوردگی شدید بر روی دستگاه حفاری می‌گردد. ارائه مواد پوششی از جمله رنگ، قیر و ...، که بتواند از خوردگی تجهیزات سطحی حفاری در این شرایط محیطی جلوگیری کند مناسب است. این پوشش بایستی عملکرد، مقاومت و طول عمر بالایی داشته باشد.
 3. سیستم مدیریت اجزای رشته‌ی حفاری با استفاده از فناوری RFID:استفاده از فناوری RFID برای دریافت اطلاعات از اجزای رشته‌ی حفاری به نحوی که بتوان به شکل بهینه از این اجزاء استفاده کرد و برای بازرسی‌ها و تعمیرات و تصمیم‌گیری، از تحلیل‌های آن کمک گرفت.

برای اطلاعات بیشتر از جزئیات نیازهای ارائه شده به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/r98537

 

سخنرانان

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
خوش آمدگویی۱۰:۰۰۱۰:۰۵
سخنرانی دکتر محمد علی عمادی، معاون بالادستی گروه گسترش انرژی پاسارگاد۱۰:۰۵۱۰:۲۰
سخنرانی مهندس مهدی غلاملو، مدیرعامل شرکت آپادانا ونچرز و رئیس هیئت مدیره مرکز نوآوری انرژیک۱۰:۲۰۱۰:۳۰
سخنرانی دکتر نفیسه محمودی، مدیر دانش گروه گسترش انرژی پاسارگاد و عضو هیئت مدیره مرکز نوآوری انرژیک۱۰:۳۰۱۰:۴۰
ارائه گزارش رویداد توسط مهندس روزبه شاهرخی، مدیرعامل مرکز نوآوری انرژیک۱۰:۴۰۱۰:۵۰
سخنرانی مهندس مسعود جعفری اصطهباناتی، مدیر عامل و عضو هیأت مدیره صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی صنعت نفت۱۰:۵۰۱۱:۰۰
سخنرانی مهندس مرتضی پاکروان، مدیرعامل شرکت حفاری استوان کیش۱۱:۰۰۱۱:۱۵
سخنرانی مهندس هاشم صباغان، مدیرعامل شرکت پترو دانیال کیش۱۱:۱۵۱۱:۳۰
سخنرانی مهندس حسین مشتاق، مدیرعامل شرکت پترو کاریز امید کیش۱۱:۳۰۱۱:۴۵
سخنرانی دکتر سید احمد حسینی، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع شیمیایی سینا۱۱:۴۵۱۲:۰۰
استراحت ۱۲:۰۰۱۳:۰۰
ارائه نیازهای فناورانه شرکت حفاری استوان کیش۱۳:۰۰۱۳:۳۰
پرسش و پاسخ۱۳:۳۰۱۳:۴۵
ارائه نیازهای فناورانه شرکت پترو دانیال کیش۱۳:۴۵۱۴:۴۵
پرسش و پاسخ۱۴:۴۵۱۵:۱۵
ارائه نیازهای فناورانه شرکت پتروکاریز امید کیش ۱۵:۱۵۱۵:۳۵
پرسش و پاسخ۱۵:۳۵۱۵:۴۵
ارائه نیازهای فناورانه شرکت گسترش صنایع شیمیایی سینا۱۵:۴۵۱۶:۰۵
پرسش و پاسخ۱۶:۰۵۱۶:۱۵
اختتامیه ۱۶:۱۵۱۶:۳۰

حامیان

گالری تصاویر

برگزار‌کننده:
مرکز نوآوری انرژیک

انرژیک اولین مرکز نوآوری خصوصی در حوزه نفت و انرژی است که توسط شرکت پیشگامان توسعه کارمایه آپادانا «آپادانا ونچرز» و با سرمایه‌گذاری شرکت‌های گسترش انرژی پاسارگاد، انرژی دانا، و سرمایه‌گذاری صنعت نفت در ساختمان دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه‌اندازی شده است. فضاهای این مرکز به استقرار کارآفرینان، شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان، و همچنین ...