رویداد به پایان رسیده است!
سرنخ پرورش کسب‌و‌کارهای نوپا در حوزه فناوری‌های مالی آی‌فینک در تاریخ یکشنبه ۱۲ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۱۲ آبان ساعت ۰۹:۰۰

سرنخ پرورش کسب‌و‌کارهای نوپا در حوزه فناوری‌های مالی آی‌فینک

 • رایگان
 • تهران
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سرنخ چیه؟


پیدا کردن ایده برای خیلی از افراد و تیم­‌هایی که به دنبال ایجاد کسب و کار هستن، کار پیچیده­‌ایه. این کار وقتی پیچیده‌­تر میشه که با یک صنعت بزرگ (که بازیگران زیاد، ساختارهای پیچیده و قوانین مختلفی داره) هم روبرو باشیم. تو این جور وقت‌­ها است که دادن سرنخ­‌های خوب می­تونه مثل یه فانوس، ابتدای مسیرمون رو روشن تر کنه و کمک کنه تا از اول، اشتباه نریم.

اما این کل ماجرای سرنخه؟

واقعیت اینه که سرنخ می­تونه اول ماجرای هیجان‌­انگیز ایجاد استارت آپ فینتکی‌ات باشه. قراره با سرنخ اول و دومی که آی‌فینک برگزار می­‌کنه، بتونی دو نگاه همزمان به مسائل صنعت فینتک، داشته باشی.

اول: روندها و فرصت‌ها

باید بتونی از اون چیزی که امروز در دنیا به عنوان روندهای اصلی این صنعت شناخته میشه، آگاه باشی، برخی از استارت‌آپ­‌های خوب و به روز در دنیا رو بشناسی و نمونه‌­های موفقیت در دنیا برات شفاف تر بشه.

اما آیا این کار می­تونه اطمینان بده که ما هم می‌­تونیم با الگوبرداری از این خوب­‌ها، یه استارت آپ خوب بزنیم؟

چون تو کشور عزیزمون مثل بسیاری از کشورهای دنیا، نیازهای مردم (و فرهنگشون به خصوص در رفتارهای مالی) و همین طور قوانین و ساختارهای مالی می­تونه متفاوت از بقیه باشه پس لازمه که قبل از اینکه پامون رو توی این حوزه بذاریم، از یه چیزه دیگه هم مطمئن بشیم؛ پس به سرنخ دوم میریم.

دوم: تطبیق با نیاز و قوانین:

باید مطمئن بشیم که این فرصت­‌ها با ساختارها، قوانین و نیازهای متولیان این صنعت هم­خوانی داره و مردم به اون نیاز دارن؟! برای این منظور، قراره با همکاری شرکت خدمات انفورماتیک که متولی اصلی سیستم‌­های شتاب (شبکه تبادل بین بانکی کشور)، شاپرک (سامانه شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی)، آریاپایا (سامانه نظارت الکترونیکی بانک­‌ها)، چکاوک (سامانه چک و اسناد بانکی کاغذی) و ده‌­ها محصول دیگه در سیستم بانکی ست، تجربیات متخصصان این مجموعه کاربلد، در کنار فرصت­های معرفی شده استارت‌آپ­‌ها قرار بگیره تا افراد و تیم‌­ها، از اینکه چه امکانات، حمایت­‌ها و زیرساخت­‌هایی رو می‌­تونن بکار بگیرن، مطئن بشن. پس بهتره که در هر دو سرنخ شرکت کنید تا بیشتر وبیشتر با فضای صنعت مالی ایران و جهان، آشنا بشین.

بعدش چی؟

بعد از برگزاری این سرنخ‌­ها، چه تیم­‌هایی که در این رویداد شرکت کردن و چه تیم­‌هایی که پس از سرنخ‌­ها بیان، می­تونن برای پذیرش توی مرکز نوآوری آی‌فینک، ثبت نام کنن و از حمایت‌­های مالی و تخصصی دو مجموعه درجه یک ِ خدمات انفورمایتک و هم‌­آوا برخوردار بشن.

برای آشنایی بیشتر با این مرکز می­تونین به سایت ifinc.ir مراجعه کنید و با عضویت  در خبرنامه و شبکه‌­های اجتماعی ما، بیشتر در جریان آی‌فینک قرار بگیری....

 

توی این رویداد چه مطالبی ارائه میشه؟

ما توی این رویداد، سعی می­‌کنیم تا به 8 حوزه اصلی صنعت فناوری­‌های مالی بپردازیم. ممکنه اسم برخی از این حوزه ها رو شنبده باشید:

 • فناوری‌های تطابق مقررات (RegTech): همه نظام‌­های مالی، مقرراتی دارن. استارت­‌آپ­‌های فعال در این حوزه سعی می­‌کنن تا انواع تخلفات مالی و نقض قوانین را شناسایی و نظام سالم مالی را نوید بدهند.
 • فناوری‌­های پرداختی (PayTech): سرعت و صحت پرداخت‌­های ریز و درشت، ارمغان استارت‌آپ‌های این حوزه است.
 • فناوری­‌های بانکی (BankTech): استارت‌آپ­‌هایی که به بانک‌­ها کمک میکنن تا نیاز به مواجهه کمتری با مشتریان بانک و نیازهای متنوع آنها داشته باشند در این دسته، قرار می‌گیرن. تنوع-بخشی به خدمات بانک­‌ها منطبق با نیازهای مشتریان و افزایش رضایت مشتری، ارزش پیشنهادی این استارت‌آپ‌ها ست.
 • فناوری‌­های مدیریت ثروت (WealthTech): اگر استارت آپی سعی کنه تا سرمایه­‌های مردمی را در جریان خلق ثروت در بازارهای تولید، سرمایه و مالی قرار بده، در این دسته مشغول به فعالیته.

 •  فناوری­‌های قرض و وام (LendTech): استارت آپ‌­هایی که با هدف دسترسی مردم به وام­های ارزان­‌تر و ایجاد اعتماد بین افراد برای قرض‌­دادن ایجاد میشن، بازارهای جدیدی را ایجاد و توسعه میدن.
 • حوالجات ارزی(Remittance): امروزه بسیاری از بازرگانان و گردشگران ایرانی و خارجی برای تبادل ارزی با چالش­‌هایی روبرو هستن. استارت‌آپ­‌هایی که بتونن با رعایت سیاست­‌های ارزی کشور، زمینه­‌ساز تبادل یا تهاتر ارزی شوند، می‌تونن به این بخش از نیاز بازار، پاسخ دهند.
 • بلاکچین (Blockchain): یکی از فناوری‌­های انقلابی که می‌تونه اعتماد بین فردی و بانکی را افزایش بده و مدل­‌های جدیدی را خلق کنه، بلاکچین است. استارت‌آپ­‌های این حوزه تلاش می­کنن تا روابط بین فردی، شرکتی و بانکی را بازتعریف کنن.
 • مدیریت مالی شخصی (PFM): همه ما نیاز داریم تا مواظب درآمدها و هزینه‌­هامون باشیم، اما انجام همه این کارها و مهمتر از همه، متعهد موندن به برنامه‌های مالی مون (بودجه مون)، کار سختیه. استارت آپ­های این حوزه کمک می­کنن تا بتونیم مراقبت­ها، برنامه­ریزی­ها و اجرای برنامه­هامون رو به سرانجام برسونیم.
 • فناوری­‌های بیمه (InsureTech): زندگی امروز ما خیلی پر ریسکه اما اگر قرار باشه برای همه­‌شون بیمه بخریم، هزینه گزافی داره. استار‌ت‌آپ­‌های فناوری بیمه کمک می‌­کنن تا بهترین و معقول­ترین بیمه­‌های لازم برای هر فرد، به دستش برسه و آرامش بیشتری داشته باشن.

 

نحوه شرکت:

توی این رویداد می‌­تونین به صورت فردی یا تیمی شرکت کنین. منظور از تیم حداقل دو نفر هستن که مکمل هم هستن و می­تونن موضوعات کسب و کاری و فنی رو درک و حل کنن؛ البته قرار نیست توی سرنخ اول، مساله ای رو حل کنید و فقط لازمه که بشنوید و فکر کنید.

 

درباره مرکز ifinc:

شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت هم آوا مرکز نوآوری حوزه مالی با نام آی‌فینک در محل کارخانه نوآوری آزادی برای جذب استارت‌آپ­‌ها و شکل دهی و شتابدهی آنها راه اندازی کرده اند. این مرکز از طریق چهار عامل یعنی سرمایه دانشی، اجتماعی، نمادین و اقتصادی از کسب و کارهای نوپای حوزه مالی حمایت می نماید. مرکز آی‌فینک با بهره‌گیری از منابع تخصیص یافته شرکت خدمات انفورماتیک و هم آوا در حوزه نوآوری و کارآفرینی، سرمایه نقدی موردنیاز استارتاپ‌ها را متناسب با مراحل رشد آنها تامین می‌نماید.. طبق برنامه ریزی که انجام شده، در این برنامه در مدت 12 ماه کار طراحی، پیاده ­سازی، اجرا و مدیریت برنامه توسعه و شتابدهی کسب و کارهای نوپا انجام خواهد پذیرفت. در طی این دوره تعداد زیادی رویداد و کارگاه و برنامه آموزشی و منتورشیپ پیش بینی شده است که برای توانمندسازی تیم­‌ها و آماده سازی کسب­ و کارشان جهت جذب سرمایه یا اتصال به کسب­ وکارهای بزرگتر مورد استفاده قرار می‌­گیرد.

سخنرانان

دکتر هاشمی اقدم
دکتر هاشمی اقدم
مدیر عامل شرکت فرادیس گستر کیش
حامد احمدی
حامد احمدی
مدیرعامل پلتفرم احراز هویت U-ID
مصطفی امیری
مصطفی امیری
زرین پال
پویا کندری
پویا کندری
مدیر عامل شتابدهنده فارابی
محمد رضا جعفرزاده
محمد رضا جعفرزاده
مدیرعامل پلتفرم استلار
نیما شمساپور
نیما شمساپور
پلتفرم U-ID
علیرضا نواب پور
علیرضا نواب پور
تحلیلگر بازار سرمایه و مدیر پروژه کرادفاندینگ فاینتک
بردیا احمدنیا
بردیا احمدنیا
مدیرعامل صرافی رمزارزی ولکس
محمد رضا قدوسی
محمد رضا قدوسی
متخصص حوزه بلاکچین و مدیر برنامه پرورش کسب وکارهای نوپای آی فینک
معین فدوی
معین فدوی
متخصص حوزه وام دهی

برگزارکنندگان

هم آوا
هم آوا
شرکت خدمات انفورماتیک
شرکت خدمات انفورماتیک

سوالات متداول

رویداد سرنخ چیست؟
رویداد سرنخ معادل (Reverse Pitch) یا ارایه ی وارونه است. این رویداد سبک جدیدی از رویداد ها در اکوسیستم استارتاپی است که در آن برخلاف عادات گذشته که کارآفرینان در مقابل سازمان ها و سرمایه گذاران برای مقاصد مختلف ارایه می کردند، حال سازمان ها و سرمایه گذاران مسائل، مشکلات، چالش های خود را به کارآفرینان ارائه می کنند تا کارآفرینان بتواند قدرت خلاقیت و تخصص خود را به کار گیرند و برای مسئله های موجود راه حل های جدیدی پیدا کنند. این رویداد کمک می کند تا سازمان هایی که چهارچوب بسته‌ای دارند و معمولا ترجیح می دهند مشکلات و صورت مسئله هایشان را خودشان در داخل سازمان حل کنند با کسانی که می خواهند با فکر های نو و جدید خود ساختار های سنتی را بر هم زنند، هم نشینی داشته باشند که از دل آن راه حل های نوآورانه و قابل اجرا پدید بیاید. این همان مفهوم open innovationیا نوآوری باز است که سازمان های موفق در دنیای کسب و کارهای امروزی به دنبال پیاده سازی آن هستند.
اهداف و خروجی های مورد انتظار از رویداد سرنخ چیست؟
با توجه به ماهیت رویداد سرنخ و تعریفی که برای آن ارائه شد اهداف و خروجی های مورد انتظار از این رویداد را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد: 1. شفاف سازی مسائل و مشکلات موجود در سازمان ها 2. آگاه سازی کارآفرینان نسبت به مسائل موجود 3. جهت دهی به ایده های نوآورانه و فناوری محور 4. بزرگتر شدن بازار در حوزه موضوع رویداد 5. شناسایی و بزرگتر کردن شبکه منتورها 6. پیدا کردن هم تیمی برای بنیان گزاران
مهمترین آیتم های رویداد سرنخ چیست؟
• سخنرانی طرح فرصت های سرمایه گذاری • سخنرانی ارائه روندهای آینده (Future Trends) و نمونه های موفق جهانی • معرفی ابزارها و مسیرهای حمایتی از کارآفرینان و صاحبان ایده • پنل بررسی چالش ها و مسائل موجود در سازمان ها در حوزه موضوع رویداد اعضای پیشنهادی پنل: -افراد صاحب نظر در حوزه موضوع رویداد -افراد مرتبط در کسب و کارهای موفق -مدیر پنل (هماهنگی با پنلیست ها و راهبری محتوای پنل در جهت اهداف تعریف شده) • فرصت شبکه سازی بین شرکت کنندگان در رویداد

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
پذیرش ۹:۰۰۰۹:۱۵
سخنرانی : معرفی مرکز نوآوری Ifinc و اهداف۰۹:۱۵۰۹:۳۰
ارائه اول : ولث تک (مدیریت ثروت)۰۹:۳۰۰۹:۵۰
ارائه دوم: بلاکچین (زنجیره بلوک)۹:۵۰۱۰:۱۰
ارائه سوم: رگ تک (تطابق با قوانین)۱۰:۱۰۱۰:۳۰
ارائه چهارم: لندتک (قرض دهی)۱۰:۳۰۱۰:۵۰
استراحت و شبکه سازی۱۰:۵۰۱۱:۱۵
پنل ۱۱:۱۵۱۲:۱۵
معرفی فرصت های آی‌فینک و رویداد سرنخ 2۱۲:۱۵۱۲:۱۳۰

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز نوآوری آی‌فینک

این مرکز با همکاری مشترک شرکت هم آوا با شرکت خدمات انفورماتیک راه اندازی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ifinc.ir مراجعه نمایید.

رویداد های برگزارشده۵
 • شروع: یک‌شنبه ۱۲ آبان ساعت ۰۹:۰۰
 • پایان: یک‌شنبه ۱۲ آبان ساعت ۱۳:۰۰

آدرس: تهران میدان آزادی، اتوبان لشگری، بعد از ایستگاه مترو بیمه، پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری آزادی، هم آوا، مرکز آی‌فینک