رویداد به پایان رسیده است!
ذهن: طبیعی، مصنوعی، هیبریدی و ابرهوش (داستان‌های علمی: آزمایش‌های فکری فلسفی) در تاریخ چهارشنبه ۲۴ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۱۹ دی

ذهن: طبیعی، مصنوعی، هیبریدی و ابرهوش (داستان‌های علمی: آزمایش‌های فکری فلسفی)

  • رایگان
  • اصفهان
  • علوم پایه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.


        در این دوره شماری از داستان‌های علمی برجسته که دانشمندان، فیلسوفان و نویسندگان مختلف در زمینه‌ی سرشت فردی و زندگی در جهان مجازی یا  شبیه‌سازی‌شده نوشته‌اند معرفی و تحلیل می‌شود. این دوره قرار است فصل اول از دوره‌ی جامع‌تری به‌نام «داستان‌های علمی: آزمایش‌های فکری فلسفی» باشد که در آن، افزون بر زمینه‌ی یادشده، به زمینه‌های علمی داستانی دیگری نیز مانند «ذهن: طبیعی و مصنوعی»، «اخلاق علمی» و «فضا و زمان» پرداخته می‌شود.

سخنرانان

دکتر رهام انصاری مهر
دکتر رهام انصاری مهر
پژوهشگر علم و فلسفه

رهام انصاری مهر دارای دکترای فلسفه از دانشگاه اصفهان است. او پیشتر در رشته‌های مهندسی و فیزیک تحصیل کرده و به مدت بیست سال در زمینه‌های یادشده به کار، پژوهش و نیز تدریس (دروس فیزیک، فلسفه علم و تاریخ علم) پرداخته است. زمینه‌های پژوهشی کنونی ایشان، «متافیزیک زمان»، «فلسفه‌‌ی ذهن» و «فلسفه‌ی تطبیقی» است.
از ایشان افزون بر مقاله‌های علمی و فلسفی در نشریات گوناگون علمی پژوهشی، تاکنون کتاب‌های «شناخت فضا- زمان» (1393، مرکز نشر دانشگاهی- در مقام مترجم) و «آوای جان» (1389، نشر پرسش – در مقام نویسنده) چاپ شده است.

آدرس: اصفهان اصفهان خیابان سعادت آباد روبروی مقبره بانو امین شهر علم خانه فیزیک اصفهان