همایش تجربی انتخاب رشته کنکاش _ ویژه دانش آموزان کنکور "تجربی"

شروع:
دوشنبه ۲۵ مرداد ۹۵ ۰۸:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۹۵ ۲۳:۳۰
مکان: تهران
همایش تجربی انتخاب رشته کنکاش _ ویژه دانش آموزان کنکور "تجربی"
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 


به دلیل ناهماهنگی های پیش آمده متاسفانه همایش تجربی با تغییر در زمان و مکان مواجه شده است. بلافاصله پس از هماهنگی مکانی و زمانی این موضوع را به شما اطلاع خواهیم داد. از این اتفاق ناگهانی پوزش می طلبیم.

در کنکاش چه می گذرد؟

 

پنجمین همایش انتخاب رشته کنکاش،امسال نیز مانند سال های گذشته در دانشگاه های برتر تهران برگزارخواهد شد. در این همایش متخصصین و دانشجویان ممتاز دانشگاه های برتر تهران به معرفی رشته های تحصیلی خود می پردازند.

 

همایش کنکاش در فضای دانشگاه برگزار می شود و به شرکت کنندگان این امکان را می دهد که درکی بی واسطه از دانشگاه پیدا کنند، با دانشجویان حاضر در دانشگاه مشغول صحبت شوند و سطح آگاهی خود را از فضای واقعی دانشگاه ارتقا بخشند.

بر خلاف همایش های رایج در کشور که تمامی رشته ها توسط یک نفر معرفی می شود.در همایش کنکاش هر رشته توسط متخصصان همان رشته معرفی می شود. پس از هر سخنرانی مدت زمانی مشخص برای پرسش از سخنران در نظر گرفته شده است که شرکت کنندگان می توانند سوالات خود را به صورت کتبی و شفاهی مطرح کنند.

قصد داریم در همایش امسال به معرفی حدود ۱۰ رشته مهم و پرطرف دار بپردازیم.

همانطور که در برنامه میبینید به هر دو رشته معمولا ۸۰ دقیقه زمان اختصاص یافته تا برای هر رشته نیم ساعت در اختیار سخنرانان و ده دقیقه در اختیار دانش آموزان برای پرسیدن سوال های قرار گیرد و معمولا سوال ها در زمان در نظر گرفته شده به اتمام می رسد.

البته در رشته هایی مانند پزشکی کل زمان به یک رشته اختصاص داده شده است تا فضای وسیع رشته به خوبی توضیح داده شود.

در صورتی که سوالات بسیاری در ذهن یکی از دانش آموزان باشد زمینه پرسش و پاسخ خصوصی بعد از سخنرانی فرد مهیا شده است.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کنکاش سخنرانی های عمومی آن است که حاصل ساعت ها فکر و مشورت با خبرگان اینگونه مسائل است.

توضیح اینکه مطالب ارائه شده در این ۳ سخنرانی عمومی چیست و دقیقا به چه دردی می خورد بسیار طولانی است اما نام این سخنرانی ها می تواند شمه ای از مباحث سخنرانی را ارائه دهد.

در این سخنرانی ها به بیان سخنانی پرداخته ایم که به نظر ما برای زندگی آینده دانش آموزان ضروری است و آنان را در ورود به مرحله جدید زندگی شان کمک می کند.   لازم به ذکر است که بخش های زرد رنگ ویژه برنامه مشاوره است.

 

برنامه مشاوره کنکاش چیست؟

در این بخش سعی شده است تا یک برنامه مشاوره بر پایه استعدادشناسی بنا گردد.برنامه شامل یک تست شخصیت شناسی است که این تست در یک کارگاه بررسی و تحلیل خواهد شد. این برنامه که بخش هایی از آن به صورت زرد رنگ در برنامه مشخص شده است شامل بخش های زیر است:

۱. لزوم شناخت مدل ذهنی :

 

۲.تصمیم گیری عاقلانه و استراتژیک

 

((بر این باور هستیم که گاه اتخاذ درست یا نادرست یک تصمیم می‌تواند زندگی ما را برای همیشه دگرگون کند.))

کلیات فرایند تصمیم گیری در اکثر زمینه ها تا حد زیادی مشابه است.

•همیشه با تعدادی گزینه مواجه هستیم. چون تا زمانی که یک گزینه بیشتر نداریم، عملاً تصمیم گیری معنایی ندارد.

•همیشه دچار این تردید هستیم که چه زمانی برای تصمیم گیری مناسب است؟ بهتر است اکنون تصمیم بگیرم و یا آن را به تعویق بیاندازم؟

•همیشه ذهن ما در ارزیابی و مقایسه گزینه‌ها گرفتار خطاهای شناختی می‌شود.

•مسئولیت تصمیم گیری خصوصاً در تصمیم های مهم زندگی بسیار بالاست و بسیاری از ما از پذیرش این مسئولیت‌ها ترس داریم.

 

۳.مبانی انتخاب رشته و معرفی دفترچه در این بخش به معرفی دفترچه انتخاب رشته و اصول کلی که می بایست در انتخاب به آنها دقت کرد پرداخته می شود.

 

۴.کارگاه تحلیل تست شخصیت شناسی

(( انسان ها بر اساس نگرش ها و انگیزه های درونی خود به دنیای بیرونی نگاه میکنند و تصمیماتشان براساس همین نگرش ها و انگیزه هاست. شناخت این نگرش ها و انگیزه ها باعث روشن شدن دلایل تصمیم گیری ما میشود و این موضوع منجر به خودآگاهی از تصمیم هایی که گرفتیم شده و رضایت و اعتماد به نفس و مسئولیت ما را نسبت به تصمیم هایمان افزایش میدهد.))


ما در این کارگاه سعی میکنیم که نگرش ها و انگیزه های خودمان را بهتر بشناسیم و در نتیجه تصمیم گیری آگاهانه تری را داشته باشیم.


 

۵. کارگاه انتخاب رشته

در این کارگاه افراد طبف رتبه خود به دسته هایی تقسیم بندی می شوند و هر دسته در یک زمان مشخص پس از همایش به کارگاه فراخوانده می شوند. با حضور یک مشاور افراد شروع به پر کردن فرم انتخاب رشته خود میکنند و سوالات خود را با مشاور در میان میگذارند.

به دلیل مشخص نبودن زمان دقیق اعلام نتایج زمان این کارگاه ها در خود همایش اعلام میشود.

 

یک نکته بسیار مهم


تغییر در زمان برنامه ها و ترتیب آن ها به ندرت اتفاق می افتد. دلیل آن نیز تعداد بالای سخنرانان و دشوار بودن هماهنگی دقیق آن هاست.

در صورت تغییر در ترتیب سخنرانی ها و تغییر جزیی در برنامه همایش سعی میکنیم هرچه سریع تر آن را از طریق همین صفحه به اطلاع شما برسانیم.

 

برای مرور آنچه در این چهارسال در کنکاش گذشته است می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی

www.kankaash.net

www.aparat.com/kankaash

www.instagram.com/kankaash95

www.telegram.me/kankaashchannel

 

براي كسب اطلاعات بيشتر و استفاده از تخفيف هاي گروهي، با پشتيباني كنكاش تماس حاصل فرماييد.  

پشتیبانی کنکاش 09370887282

آدرس:تهران خیابان انقلاب- خیابان قدس- نرسیده به خیابان ایتالیا- دری دندان پزشکی- سالن کاووسی