رویداد به پایان رسیده است!
انسان و کیهان در تاریخ چهارشنبه ۶ فروردین به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۶ فروردین ساعت ۲۰:۰۰

انسان و کیهان

  • رایگان
  • آنلاین
  • علوم پایه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

انسان و کیهان/آقای رضا منصوری


ثبت‌نام وبینار آموزشی انسان و کیهان

? مدرس: آقای رضا منصوری

 

? ششم و نهم فروردین ۹۹ (دو جلسه یک ساعته)

? ساعت ۲۰ تا ۲۱

? هزینه ثبت نام: هر جلسه ۴۰ هزار تومان

 

یافته‌های کیهان‌شناسان نشان می‌دهد حدود ۱۳/۸ میلیارد سال از سن عالم می‌گذرد؛ فرایند شکل‌گیری عالمی که در پی رویدادی به نام مهبانگ (Big Bang) متولد شد از جذاب‌ترین شاخه‌های علم است که در جریان آن کیهان‌شناسان به بررسی ویژگی‌های فیزیکی عالم در لحظات اولیه شکل‌گیری و پس از آن می‌پردازند. این در حالی است که فقط ۴۱۱ سال از به‌کارگیری تلسکوپ در دنیای اخترشناسی می‌گذرد و بسیاری از یافته‌ها و نظریه‌های علمی درباره عالمی که در آن زندگی می‌کنیم در کمتر از ۱۰۰ سال گذشته ارائه شده است.

 

در این وبینار می‌خواهیم لحظاتی از زمین کوچک بگذریم و کیهان با عظمت را ببینیم. این انسان چه عظمتی دارد که این کیهان بیکران را درک می‌کند؟

 

برای توضیح چنین مفهوم پیچیده‌ای، شرکت در وبینار آقای رضا منصوری، کیهان‌شناس، عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیرمسئول مجله نجوم می‌تواند راهنمای علاقه‌مندان به دنیای زیبای کیهان‌شناسی باشد.

 

برگزاری «وبینار آموزشی انسان و کیهان» در روزهای تعطیل نوروز که مصادف با خانه‌نشینی و قرنطینه به‌خاطر شیوع بیماری کووید-۱۹ شده این فرصت را در اختیار شما قرار داده است تا در هر جا که هستید، تنها با دسترسی به اینترنت بتوانید در این نشست برخط (آنلاین) شرکت کنید.

 

در طول برگزاری وبینار می‌توانید سوال‌هایی را که سال‌هاست درباره پیچیدگی‌های شکل‌گیری کیهان دارید از این استاد کیهان‌شناسی بپرسید.

برگزار‌کننده

آواتار

مجله نجوم

مجله نجوم، نخستین ماهنامه اخترشناسی در خاورمیانه است که از مهر 1370 بطور پیوسته منتشر می‌شود.

رویداد های برگزارشده۳۷
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۶۰ نفر