رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه سه روزه (۲۴ ساعت) کارآفرینی ناب | از «الف» تا «ب» راه اندازی استارتاپ در تاریخپنج‌شنبه ۱۲ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه سه روزه (۲۴ ساعت) کارآفرینی ناب | از «الف» تا «ب» راه اندازی استارتاپ

شروع:
سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۹۶ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۹۶ ۱۷:۰۰
کارگاه سه روزه (۲۴ ساعت) کارآفرینی ناب | از «الف» تا «ب» راه اندازی استارتاپ
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات کارگاه

 کارگاه کارآفرینی ناب، برای مراحل آغازین کارآفرینان فناور، واحدهایی که با توسعه محصول جدید سروکار دارند و یا شرکت‌های نوآور طراحی شده تا شانس خود برای ساخت محصولات موفق را بالا ببرند. کارگاه نخست با معرفی متدولوژی Lean Startup آغاز می‌شود، سپس با عمق بیشتر به تاکتیک‌های کاربردی پیاده‌سازی این اصول می‌پردازد.

کارگاه در یک نگاه:

بیشتر محصولات شکست می‌خورند، نه به خاطر شکست در ساخت آنچه که قراربود بسازیم، بلکه به خاطر هدر دادن زمان، پول و انرژی برای ساختن محصولی اشتباه که کسی نمی‌خواهد.

در این کارگاه عملی سه روزه، با یک متدولوژی سیستماتیک برای بالابردن شانس ساخت محصولات موفق آشنا می‌شوید. کارگاه کارآفرینی ناب از آموزه‌ها و تکنیک‌های استارتاپ ناب (Lean Startup)، مشتری‌سازی، خودگردانی و دیگر تکنیک‌های جدید کارآفرینی که در عمل آزموده شده و موفق بوده‌اند، بهره می‌برد.


کارگاه در ۳ روز کامل (۲۴ ساعت) اجرا می‌شود؛ که در برگیرنده‌ی ۶ دانش/مهارتی است که هر کارآفرین باید بیاموزد.


کارگاه برای کیست؟

این کارگاه برای کارآفرینان، کارآفرینان سازمانی و دیگر دوراندیشانی است که مسئولیت زندگی‌بخشی به ایده‌های ارزشمند جدید را دارند.


Lean Startup چیست و یادگیری آن چه ضرورتی دارد؟

در چند سال گذشته به واسطه ارتباط با صدها استارتاپ در ایران، درون یا بیرون شتاب‌دهنده‌ها، شاهد این بوده‌ایم که استارتاپ‌ها زمان، انرژی و پول خود را صرف ساختن محصولاتی می‌کنند که مشتری نمی‌خواهد.

جالب اینکه با وجود بارها گفته شده، بسیاری از آن گاهی حتی چندین ماه بعد متوجه می‌شوند که باید از آموزه‌های لین استارتاپ استفاده می‌کرده‌اند. بعضی متاسفانه خیلی دیر به این نتیجه می‌رسند که باید درست اعتبارسنجی می‌کرده‌اند، وقتی که منابع‌شان ته‌کشیده یا حتی تیم از هم پاشیده است.

در این کارگاه ما تلاش می‌کنیم مفاهیم پایه‌ای و کاربردی استارتاپ ناب برای کسانی که استارتاپ خود را راه‌انداخته‌اند یا در حال راه‌اندازی استارتاپ هستند، بگوییم تا شانس موفقیت خود را بالاتر ببرند. به بیان دیگر شکست‌هایی کوچتکتر و کوتاه‌تر داشته باشند تا بتوانند راه‌درست خود را زودتر پیدا کنند.

با استفاده از Lean Startup شما می توانید بسیار زودتر از اینکه هزینه زیادی برای مسیر اشتباهی که انتخاب کردید بدهید متوجه اشتباهتان شوید و مسیر درست را برای ادامه راه کسب و کار خود انتخاب کنید.

برای مثال... 

شما ممکن است برای توسعه محصول خود برنامه نویسی را استخدام کنید تا محصول شما یا فیچرها (ویژگی های) محصول شما را توسعه دهد در حالی که اصلا این محصول نباید از ابتدا ساخته شود و هیچ مشتری و کاربری به آن احتیاج ندارد! اما شما با هزینه کردن نیمی از حقوق یک ماه برنامه نویس خود می توانید از این اشتباهات جلوگیری کنید.

بعد از شرکت در این کارگاه دقیقا چه چیزی به من اضافه شده است؟

در این کارگاه شما می‌آموزید که چطور آنچه مشتری می‌خواهد را کشف کنید و چطور به‌صورت سیستماتیک این آموزه‌ها را به محصولی که مشتری نتواند رد کند تبدیل کنید.

همچنین در این کارگاه می‌آموزید که چگونه به شیوه‌ی درست با مشتریان خود مصاحبه کنید.

منتورشیپ

همه شرکت کنندگان در کارگاه کارآفرینی ناب جهت دریافت منتورشیپ و راهنمایی های "ناصر غانم زاده" در گروه اختصاصی این کارگاه عضو خواهند شد.

برگزارکنندگان

آکادمی فینووا

آکادمی فینووا

ارائه دهندگان

ناصرغانم زاده

ناصرغانم زاده

بنیان گذار صندوق سرمایه گذاری جسورانه اُپاتان

ناصرغانم زاده یکی از شناخته شده ترین و باسابقه ترین منتورها و مدرسان اکوسیستم کارآفرینی ایران است. ناصر بنیان گذار Iran Startups و رسانه Techly است و سابقا مدیریت مجموعه فینووا را بر عهده داشته است.

آرش میلانی

آرش میلانی

بنیان گذار pingon.io

آرش به عنوان برنامه نویس از سال 86 کار خودشو شروع کرده و از سال 95 هم روی استارتاپ پینگونیو کار میکنه و اولین پروژشون هم ترجمه گروهی کتاب معروف «تست مامان» برای مصاحبه موثر با مشتری هست. در این سال‌ها ایده‌های مختلفی رو با استفاده از صحبت با مشتری‌ها و روش‌های دیگه‌ی اعتبارسنجی مورد بررسی قرار داد

درباره مدرسان دوره

ناصرغانم زاده:

ناصر غانم زاده بیش از 6 سال است که کارگاه ها کارآفرینی ناب، مدلسازی کسب و کار و متد Lean را تدریس می کند:

 • شتابدهنده آواتک
 • شتابدهنده تریگ آپ
 • فضای کاری مشترک زاویه
 • موسسه آموزش عالی آزاد بهار
 • اتاق بازرگانی اصفهان
 • مرکز فناوری و نوآوری سینتک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
 • مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف
 • شرکت های گروه پیشگامان کویر یزد
 • دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
 • ایران موبی کد
 • و..

ناصرغانم زاده مدیر سابق مرکز فینووا و بنیان گذار صندوق سرمایه گذاری جسورانه اُپاتان است و یکی از پرسابقه ترین و درخشان ترین مدرسان اکوسیستم کارآفرینی محسوب می شود.

اطلاعات بیشتر و نوشته های ناصر غانم زاده:

http://www.businessofsoftware.ir

https://t.me/ghanemzadeh


آرش میلانی:آرش میلانی برنامه‌نویسی هست که کارش رو به صورت حرفه‌ای با تیم نارمند در سال ۱۳۸۶ شروع کرد. در طول فعالیتش در این سال‌ها در طراحی چندین پروژه بزرگ دانشگاهی از جمله کتابخانه دیجیتال، سامانه پژوهشی و سامانه آموزش مداوم دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز نقش داشته. آرش از شهریور ۱۳۹۵ بر روی استارتاپ پینگونیو کار می‌کنه. اونا تو پینگونیو کتاب‌های خوب در زمینه کارآفرینی رو به صورت گروهی با وسواس زیاد ترجمه می‌کنن و با چاشنی خوشحال‌سازی به دست مشتری‌هاشون می‌رسونن.

آرش در این سال‌ها ایده‌های مختلفی رو با استفاده از صحبت با مشتری‌ها و روش‌های دیگه‌ی اعتبارسنجی ایده مورد بررسی قرار داده. این ایده‌ها تو حوزه‌های مختلف مثل سفر، آموزش، انتشارات، جشن عروسی و … بودن. در ضمن آرش مدیر ترجمه‌ی کتاب «تست مامان» هست که یکی از کتاب‌های خوب در زمینه اعتبارسنجی ایده محسوب می‌شه.

اطلاعات بیشتر در مورد آرش میلانی:
https://arashmilani.com/persian

اطلاعات بیشتر در مورد پینگونیو:
https://pingon.io

زمان‌بندی

روز اول - سه شنبه 10 بهمن
روز دوم - چهارشنبه 11 بهمن
روز سوم - پنجشنبه 12 بهمن
عنوانشروعپایان
تعریف و مفاهیم پایه۹:۰۰۱۰:۳۰
بنیان های استارتاپ ناب۱۱:۰۰۱۲:۳۰
فرایند و برنامه اعتبارسنجی۱۳:۳۰۱۵:۰۰
بوم ناب۱۵:۳۰۱۷:۰۰
عنوانشروعپایان
نقشه راه پذیرش/کشش (Traction)۹:۰۰۱۰:۳۰
استفاده از مدل کشش (Traction Model) برای مدل کردن دورنمای استارتاپ۱۱:۰۰۱۲:۳۰
یافتن مساله‌ای که ارزش حل‌کردن دارد۱۳:۳۰۱۵:۰۰
تعریف و تست راه‌حل۱۵:۳۰۱۷:۰۰
عنوانشروعپایان
مصاحبه با مشتریان ۱ (آرش میلانی)۹:۰۰۱۰:۳۰
مصاحبه با مشتریان ۲ (آرش میلانی)۱۱:۰۰۱۲:۳۰
کمینه‌ محصول پذیرفتنی واقعی (MVP)۱۳:۳۰۱۵:۰۰
اسپرینت ناب۱۵:۳۰۱۷:۰۰

آدرس:تهران خ انقلاب - نرسیده به چهارراه ولیعصر - کوچه بالاور - پلاک 7 - طبقه سوم