رویداد به پایان رسیده است!
نشستی با معماران برتر سال 97 به همراه نمایشگاه پروژه های برنده در تاریخ پنج‌شنبه ۲۴ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

نشستی با معماران برتر سال 97 به همراه نمایشگاه پروژه های برنده

شروع:
پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۹۷ ۱۶:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۹۷ ۱۸:۰۰
نشستی با معماران برتر سال 97 به همراه نمایشگاه پروژه های برنده
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

نشست معماران برتر سال چیست؟


نشست معماران برتر سال چیست؟

موسسه ایوان پس از پایان مسابقه جایزه معمار و اعلام برندگان از فرصت استفاده نموده است و با دعوت از برندگان و برگزیدگان این مسابقه و نمایش آثار آن ها، نشستی با عنوان معماران برتر سال با اهداف علمی و فرهنگی بسیاری برگزار کند. با حضور معماران برتر سال، معماران پیشکسوت، معماران جوان و مطرح اصفهان و ایران، اساتید دانشگاهی، مسئولین کشوری، دانشجویان معماری، پیمانکاران و کارفرمایان و دیگر رشته های مربوطه برگزار می شود. 

از آنجایی که اثر معماری برخوردار از روح و فرهنگ یک سرزمین،در تجلی کالبدی خود پیام آور بسیاری از عوامل محیطی پنهان جامعه است.موسسه ایوان پس از پایان مسابقه جایزه معمار اعلام نتایج با دعوت از برندگان و برگزیدگان این مسابقات در نمایش آثار آن ها ، نشستی با عنوان معماران برتر سال با اهداف علمی وفرهنگی ما را در برابر این پرسش می نشاند: که چگونه می توان باز اندیشی در اندیشه های پیشینیان داشت؟

 

اهداف و مزایای این رویداد چیست؟

-        ارتباط و تبادل نظر و اطلاعات بین معماران

-        ایجاد ارتباط بین معماران با معماران پیشکسوت

-        ایجاد ارتباط بین معماران برتر با کارفرما

-        تبادل نظر از طریق پرسش و پاسخ

-        اندیشیدن به چگونگی رشد معماری زمینه گرا

-        تکوین اندیشیدن به تحول معماری ایران

-        بررسی پروژه های برنده از الهامات و ایده اولیه و نحوه طراحی تا اجرا،

-        چگونگی همکاری با کارفرما

-        چگونگی ارائه راه حل های خلاقانه با استفاده از ضوابط معماری و مصالح مطلوب

-        آشنایی با مصالح و خدمات جدید و مدرن در حیطه معماری

-        بررسی دلایل موفقیت رتبه های اول (پروژه های برتر)

نشست معماران برتر در 24 ام آبان1396 با حضور معماران از نقاط مختلف کشور در خانه صفوی برگزار شد. در آن نشست ابتدا مراسمی با تلفیق بزرگداشت خانم بسکی و معرفی معماران برتر96 شروع، که با استقبال بی نظیر دانش آموزان هنرستانی و دبیران آن ها رو به رو شد و مجلاتی بین دانش آموزان و دبیران توزیع گردید. از طرفی حضور جناب آقای مهندس شاپوری ( رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل ) و معاونان ایشان در این مراسم باعث باشکوه تر شدن و بالا بردن مرتبه علمی این مراسم گردید. حاصل این نشست دو پیامد بارز: یکی شناخت مفهوم گذر از دانش سنتی و دیگری مفاهمه امکان به روز شدن دانش دبیران بود.

در کنار سخنرانی ها نمایشگاهی از آثار معماران برنده و تقدیر شده جایزه معمار در حیاط خانه صفوی برگزار شد. سپس سه معمار برتر سال 96 به معرفی آثار خود پرداختند:

در ابتدا مهندسان مشاور هسته طراحی [فضای چهارم]، سام طهرانچی، باغ کتاب تهران، آقای مهندس نیما آهی به نمایندگی از مهندس سام تهرانچی به توضیح این پروژه پرداختند.

پس از آن گروه طراحی فضا، رویداد، شهر، محمد عرب، مینا معین‌الدینی، الهه حاج‌دایی، مجموعه مسکونی خواب آرام، اصفهان.

در نهایت آشپزخانه آبان، تهران، طراحان : مهندس علی غرقی ، خانم محدثه یونسی و مجید زمانی .که به نمایندگی جناب مهندس علی غرقی به معرفی پروژه پرداختند.   

نشست معماران برتر سال 1397

نشست امسال همچون سال گذشته، پس از سخنرانی و معرفی رتبه های اول مسابقه جایزه معمار و سخرانی درباره پروژه هایشان برگزار خواهد شد.

آقای امیررحیمی و مهندس آرماند درور به ترتیب مدیر و نماینده مجلۀ معمار ما را در این مراسم همراهی می کنند.

و کلیه معماران برنده و برگزیده در گروه های عمومی، بازسازی، تک واحدی، مسکونی آپارتمانی اسامی به تفکیک موضوع مسابقه:

انسیه خمسه، آرش نصیری، آمنه بختیار، محمد عرب، مینا معین الدینی، کامبیز مشتاق گوهری، حامد بدری احمدی، فاطمه شریعتی، حمیدرضا مظفر، مصطفی امید بخش، زهرا آرمند، سولماز صباغ نوین، هومن تهمتن زاده، مرجان بنایی، حسین صلواتی خوش قلب، بهزاد ریاضی، حمیدرضا گذریان، احسان محمدی، علی بصیری، محسن جعفری، محمد خاوریان، مریم یوسفی، مرتضی ادیب، محمد محمدزاده

در کنار آن نمایشگاهی از آثار شرکت کنندگان برنده و برگزیده در مسابقه جایزۀ معمار 97 برقرار می شود، سپس چهار معمار رتبه اول در چهار گروه عمومی، بازسازی، مسكوني تك‌واحدي و مسكوني آپارتماني به معرفی پروژه های خود می پردازند.

آدرس: اصفهان خیابان خاقانی-حد فاصل خیابان وحید و خیابان خواجه پطروس-خانه صفوی