ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"رویداد ملی چالش کلان داده ها" در تاریخ یک‌شنبه ۱ مرداد ساعت ۲۳:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
کسب و کار (VIP)
در صورت تمایل به دریافت گزارش های تحلیلی و مدیریتی مربوط به رویداد لازم است این بلیط را تهیه نمایید.
-
۵۰۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق
اسپانسر
در صورت تمایل به اسپانسر شدن رویداد متناسب با بسته های حمایتی، این گزینه را انتخاب نمایید.
-
اتمام ظرفیت اتاق

توضیحات اولیه

 با گسترش آی تی به عنوان زیرساختی استراتژیک در تمام بخش های جامعه، ایجاد مدلی برای پیش بینی مشکلات و جلوگیری از آن ها هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که به حداقل رساندن این مشکلات می تواند باعث بهبود کارایی و جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی در تمام مخاطبان شود. یکی از مسائل رایج در توسعه کسب و کارها، پیش بینی رفتار مشتریان است. کشف الگوهای رفتاری مشتریانی که ممکن است در دور بعد سرویس را تمدید نکنند و ما را ترک کنند از موضوعات مهمی است که میتواند سبب شناسایی مشکلات و بهبود کسب و کار شود. مدل­هایی که در حل این مسائل بدست می آید بصورت مشابه می­تواند برای کشف مشتریانی که به کسب و کار ما وفادار هستند یا ارزش بیشتری خلق می­کنند جهت ارائه خدمات ویژه و افزایش وفاداری آنها مورد استفاده قرار بگیرد.

 

شرکت های ارائه دهنده “خدمات میزبانی وب و سرورهای مجازی” از جمله کسب و کارهایی هستند که وظیفه­ی پیش بینی و تامین نیازهای کاربران خود را به عهده دارند. با یک مدل مناسب می توان نارضایتی کاربر از خدمات را در مراحل اولیه شناسایی و راهکاری برای رفع مشکلات وی ارائه نمود. بدیهی است در این مدل باید رفتار کاربران در نظر گرفته شود.

یکی از مهمترین خدمات این شرکت ها سرورهای اختصاصی  برای راه اندازی کلود خصوصی و سرویس‌های کلود عمومی است که بنا به نیاز مشتریان به آنها ارائه می شود. هزینه سرورها بنا به انتخاب کاربر در سررسیدهای ماهیانه، سه ماه، شش ماهه و یک ساله پرداخت می شود. با توجه به اینکه مشکلات منجر به از دسترس خارج شدن سرور در این سرویس ها و در نتیجه نارضایتی مشتریان منجر به چالش های زیادی می شود و از سوی دیگر لغو یا انتقال سرورها بین سرویس دهندگان مختلف نیز برای مشتریان با دردسر همراه است. اطلاع داشتن از مشتریانی که احتمال دارد سرویس خود را لغو کنند و اطلاعات خود را به سرویس دهنده‌ی دیگری منتقل نمایند به شرکت‌های میزبانی این امکان را میدهد تا با یافتن راهکار مناسب و پیشنهاد تغییر در سرویس کنونی مشتری از جابجایی اطلاعات جلوگیری نمایند. اینکار باعث جلوگیری از اتلاف زمان برای جابجایی سرویس می گردد که در نهایت به افزایش بهره‌وری در صنعت کشور منتهی می‌شود.

در این چالش شما باید با استفاده از مدل پیش بینی خود، بر اساس داده های یک بازه زمانی مشخص احتمال لغو و یا تمدید سرویس توسط مشتری را در سررسید جاری تخمین بزنید. به عبارتی ورودی برنامه دادگان مربوط به تیکت ها و فاکتورهای سرویس های مجموعه ای از مشتریان است و خروجی آن باید احتمال تمدید سرویس در سررسید زمانی جاری باشد. برنامه شما در نهایت با برنامه ای که دیگر دوستان می نویسند رقابت خواهد کرد.


>> جهت کسب اطلاعات لحظه ای از روند برگزاری رویداد به کانال  جامعه آزاد کلان داده ها بپیوندید <<

 

توضیحات تکمیلی

 

   

 

 • نمونه داده ای که در رقابت در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت را میتوانید جهت بررسی اولیه از اینجا دانلود نمایید.
 • شرح کامل صورت مساله را نیز میتوانید از اینجا دانلود نمایید.
 • پس از ثبت نام، شرکت کنندگان برای دریافت مجموعه داده اصلی، ارتباطات با کارشناسان مربوطه جهت پرسش و پاسخ و دریافت راهنمای کاربری مربوط به "پلت فرم تست" به گروه ویژه "چالش داده" اضافه خواهند شد.
 •   برنامه زمان بندی کلی این رویداد در تصویر زیر نمایش داده شده است:

 

>>  جهت کسب اطلاعات لحظه ای از روند برگزاری رویداد به کانال  جامعه آزاد کلان داده ها بپیوندید <<

 

حامیان

حامیان رسانه ای

برگزار‌کننده

آواتار

جامعه آزاد کلان داده ها

کاهگل: کارگروه فرهنگ سازی حوزه کلان داده با مشارکت گروه ها و جوامع کاربری فعال در کشور

رویداد های برگزارشده۱۰

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۲ بهمن

سیسکو مایکروسافت لینوکس امنیت شبکه آموزش کاربردی CCNA CCNP MCSA MCSE CEH ITIL LPIC CCIE Network Security Cisco Microsoft Linux

 • آنلاین
 • رایگان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
تا ۲۲ مهر

کارگاه آنلاین برنامه نویسی پایتون

 • آنلاین
 • از ۳۹۸,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
تا ۴ مهر

آموزش مقدماتی طراحی وب سایت HTML CSS Javascript

 • آنلاین
 • از ۳۰۰,۰۰۰ تومان
 • Ali Aminzadeh