رویداد به پایان رسیده است!
اختتامیه اولین رویداد چالش کلان داده ها در تاریخدوشنبه ۱ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

اختتامیه اولین رویداد چالش کلان داده ها

شروع:
دوشنبه ۱ آبان ۹۶ ۰۸:۳۰
پایان:
دوشنبه ۱ آبان ۹۶ ۱۲:۰۰
اختتامیه اولین رویداد چالش کلان داده ها
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
پذیرش و استقرار در سالن۸:۳۰۹:۰۰
آغاز و خوش‌آمدگویی۹:۰۰۹:۱۰
گزارش پروژه نقشه راه کلان داده ها۹:۱۰۹:۲۰
ارائه گزارش رویداد۹:۲۰۹:۳۰
ارائه راهکارهای برتر۹:۳۰۱۰:۱۵
اهدای جوایز۱۰:۱۵۱۰:۳۰
استراحت و پذیرایی۱۰:۳۰۱۰:۵۰
سخنرانی علمی۱۰:۵۰۱۱:۴۵
پنل مدیریتی همراه با ضیافت نهار (ویژه دارندگان بلیط کسب و کار و VIP)۱۲:۳۰۱۴

آنچه که گذشت ...

 با گسترش آی تی به عنوان زیرساختی استراتژیک در تمام بخش های جامعه، ایجاد مدلی برای پیش بینی مشکلات و جلوگیری از آن ها هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که به حداقل رساندن این مشکلات می تواند باعث بهبود کارایی و جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی در تمام مخاطبان شود. یکی از مسائل رایج در توسعه کسب و کارها، پیش بینی رفتار مشتریان است. کشف الگوهای رفتاری مشتریانی که ممکن است در دور بعد سرویس را تمدید نکنند و ما را ترک کنند از موضوعات مهمی است که میتواند سبب شناسایی مشکلات و بهبود کسب و کار شود. مدل­هایی که در حل این مسائل بدست می آید بصورت مشابه می­تواند برای کشف مشتریانی که به کسب و کار ما وفادار هستند یا ارزش بیشتری خلق می­کنند جهت ارائه خدمات ویژه و افزایش وفاداری آنها مورد استفاده قرار بگیرد.

 

شرکت های ارائه دهنده “خدمات میزبانی وب و سرورهای مجازی” از جمله کسب و کارهایی هستند که وظیفه­ی پیش بینی و تامین نیازهای کاربران خود را به عهده دارند. با یک مدل مناسب می توان نارضایتی کاربر از خدمات را در مراحل اولیه شناسایی و راهکاری برای رفع مشکلات وی ارائه نمود. بدیهی است در این مدل باید رفتار کاربران در نظر گرفته شود.

یکی از مهمترین خدمات این شرکت ها سرورهای اختصاصی  برای راه اندازی کلود خصوصی و سرویس‌های کلود عمومی است که بنا به نیاز مشتریان به آنها ارائه می شود. هزینه سرورها بنا به انتخاب کاربر در سررسیدهای ماهیانه، سه ماه، شش ماهه و یک ساله پرداخت می شود. با توجه به اینکه مشکلات منجر به از دسترس خارج شدن سرور در این سرویس ها و در نتیجه نارضایتی مشتریان منجر به چالش های زیادی می شود و از سوی دیگر لغو یا انتقال سرورها بین سرویس دهندگان مختلف نیز برای مشتریان با دردسر همراه است. اطلاع داشتن از مشتریانی که احتمال دارد سرویس خود را لغو کنند و اطلاعات خود را به سرویس دهنده‌ی دیگری منتقل نمایند به شرکت‌های میزبانی این امکان را میدهد تا با یافتن راهکار مناسب و پیشنهاد تغییر در سرویس کنونی مشتری از جابجایی اطلاعات جلوگیری نمایند. اینکار باعث جلوگیری از اتلاف زمان برای جابجایی سرویس می گردد که در نهایت به افزایش بهره‌وری در صنعت کشور منتهی می‌شود.

در این چالش شرکت کنندگان برای دستیابی به مدل هایی جهت پیش بینی بهتر احتمال لغو و یا تمدید سرویس توسط مشتری در سررسید جاری هر فاکتور به رقابت پرداختند. نتیجه این چالش در رویداد اختتامیه به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد. در عین حال فرصت آشنایی و شبکه سازی با شرکت کنندگان و نیز حامیان رویداد فراهم خواهد بود.


>> جهت کسب اطلاعات لحظه ای در خصوص این رویداد به کانال  جامعه آزاد کلان داده ها بپیوندید <<

 

آدرس:تهران تهران، خیابان کارگر شمالی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات)