چهارمین همایش سالیانه رایانش ابری ایران

شروع رویداد
سه‌شنبه ۲۶ تیر ۹۷ ۰۸:۰۰
پایان رویداد
سه‌شنبه ۲۶ تیر ۹۷ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادتکنولوژی / نرم افزار
اضافه به تقویم
چهارمین همایش سالیانه رایانش ابری ایران
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۱۵۳۴۰۶۶۹۴
گزارش
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
ثبت نام در پنل مدیران کسب و کار
حضور در پنل ویژه مدیران استارتاپ ها و شرکت های رایانش ابری
۳۱ خرداد
۲۵۰,۰۰۰ تومان
درخواست کانتر (ظرفیت محدود)
درخواست فضای نمایشگاهی جهت ارائه دستاوردها ویژه استارتاپ ها، شرکت ها و صاحبان ایده
۳۱ خرداد
۱۵۰,۰۰۰ تومان
ثبت نام در رویداد
جهت حضور در همایش و کارگاه های جانبی و بازدید از نمایشگاه
۲۶ تیر
۱۰,۰۰۰ تومان
ثبت نام سازمانی (دریافت گواهی + دریافت بسته هدایای رویداد)
دریافت گواهی شرکت در رویداد + بسته هدایای ویژه رویداد شامل کلادکارت + کتاب سال رایانش ابری ایران
۳۱ خرداد
۱۰۰,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر

 بر اساس مجموعه روندهای فناوری اخیر پیش بینی می شود که طی ۱۰ الی ۱۵ سال آینده تامین منابع پردازشی و ذخیره سازی مورد نیاز سامانه­ های الکترونیکی و یا هوشمند بصورت محلی دیگر از نظر هزینه مقرون به صرفه نباشد و شبکه رایانش همانند شبکه برق فراگیر خواهد شد. وقوع انقلاب صنعتی چهارم، شکل گیری شهرهای هوشمند، اینترنت اشیاء، اتومبیل های بدون سرنشین، کلان داده، فناوری های آگاه از محیط، رایانش سیار و بسیاری موارد از این قبیل، شبکه انبوهی از ارتباطات، داده و محاسبات را ایجاد کرده است و کشورهای توسعه یافته در سطوح مختلف از جمله حاکمیتی در حال تلاش برای ارایه استانداردها، کسب کنترل و مدیریت بیشتر بر روی طیف گسترده تری از این فناوری ها هستند.

ایجاد هماهنگی در بین اجزای مختلف اکوسیستم صنعت رایانش در کشور (متشکل از دولت، دانشگاه و صنعت) همواره یک چالش جدی در کشور بوده است. نقش دبیرخانه رویداد سالیانه رایانش ابری، کمک به ایجاد این هماهنگی از طریق برگزاری رویدادهای مستمر، فرهنگ سازی، آموزش و ایجاد بسترهای اجرایی لازم است که عملا توسط خود اعضای جامعه ولی در قالب یک عنوان و هدف واحد صورت میگیرد. بیش از هزار نفر از متخصصین و محققین فعال در حوزه رایانش ابری و فناوری های مرتبط با آن و چندین گروه کاربری در سطح کشور وجود دارند که اکوسیستم این صنعت را تشکیل داده اند. شناسایی و تلاش برای رفع مشکلات پیش روی صنعت بر اساس ظرفیت های موجود در جامعه و کاهش فاصله صنعت، دولت، دانشگاه و جامعه کاربری از دیگر اهدافی است که در رویدادهای سالیانه جامعه آزاد رایانش ابری ایران با حضور ذینفعان پیگیری می شود.

هدف اصلی که در رویداد امسال پیگیری می شود انتقال تجربیات موفق مجموعه های صنعتی و علمی دانش بنیان و پیشرو در قالب فن بازار، نمایشگاه و کارگاه های جنبی میباشد. همچنین در پنل مدیریتی رویداد که با حضور نمایندگانی از دولت، صنعت، دانشگاه و کارشناسان توسعه کسب و کار برگزار خواهد شد وضعیت موجود و چالش های پیش رو در توسعه رایانش ابری در کسب و کارهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 


دریافت کاتالوگ رویداد و جزییات بسته های حمایتی

>> اطلاعات تکمیلی رویداد را در کانال جامعه آزاد رایانش ابری ایران به آدرس@occc_news دنبال نمایید.

 

فراخوان مقالات

به منظور به اشتراک گذاری و ترویج تجربیات و پژوهش های موفق علمی-صنعتی و دانش بنیان در کشور، فراخوان مقالات در چهارمین رویداد سالیانه رایانش ابری ایران انجام شده است. اولویت پذیرش با مقالاتی است که مستخرج از یک فعالیت صنعتی و کاربردی باشند و یک مشکل خاص در حوزه ارائه محصولات و خدمات مرتبط با رایانش ابری را برطرف کرده باشند. محورهای اصلی پذیرش مقالات در حوزه های زیر می باشد:

  • بهینه سازی منابع (Resource Utilization)
  • مهندسی کارآیی (Performance Engineering)
  • کلان داده ها به عنوان خدمت (BDaaS)
  • الگوهای طراحی و توسعه (Design Patterns)
  • رگولاتوری خدمات رایانش ابری (Regulation)
  • سایر موضوعات مرتبط با رایانش ابری و مجازی سازی

 

علاقه مندان میتوانند بر اساس تقویم زمانی زیر و از طریق درگاه مربوطه نسبت به ارسال مقالات اقدام بفرمایند:

  • مهلت ارسال مقالات: 30 اردیبهشت 1397
  • اعلام مقالات منتخب: 30 خرداد 1397
  • ارائه مقالات: 26 تیر 1397

 

>دانلود قالب ارسال مقالات

سوالات متداول

ثبت نام برای حضور در نمایشگاه به چه شکل انجام می شود؟
در چهارمین رویداد سالیانه رایانش ابری ایران، تسهیلاتی برای حضور شرکت ها و استارتاپ های حوزه رایانش ابری به صورت رایگان ولی محدود در نظر گرفته شده است. پس از ثبت نام کلیه درخواست ها در کارگروه مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و به ترتیب اولویت فضا تخصیص داده می شود. مجموعه هایی که فعالیت آنها خارج از حوزه رایانش ابری باشد، در پالایش اولیه حذف خواهند شد و تنها از طریق بسته های حمایتی میتوانند درخواست غرفه داشته باشند.
چه مقالاتی را میتوان به همایش ارسال کرد؟
امکان ارسال کلیه مقالات حوزه رایانش ابری، مجازی سازی و فناوری های مرتبط وجود دارد، اما اولویت پذیرش با مقالاتی است که مستخرج از یک فعالیت صنعتی و کاربردی باشند و یک مشکل خاص در حوزه ارائه محصولات و خدمات مرتبط با رایانش ابری را برطرف کرده باشند.
مخاطبان رویداد چه کسانی هستند؟
طیف گسترده ای از مسئولان، مدیران، کارشناسان و دانشجویان مخاطبین بخش های مختلف این رویداد به شمار می روند و همانند رویدادهای گذشته برنامه هایی متناسب با هر گروه در نظر گرفته شده است.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر، نیازی به پرینت بلیط نمی باشد.

آدرس:تهران خیابان کارگر شمالی، روبروی انرژی اتمی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

اگر مایل به اطلاع از رویدادهای مشابه این رویداد هستید، کلیک کنید.