رویداد به پایان رسیده است!
From Openstack to Open Infrastructure (رویداد 80) در تاریخ سه‌شنبه ۲ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲ بهمن ساعت ۱۶:۳۰

From Openstack to Open Infrastructure (رویداد 80)

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


جامعه آزاد رایانش ابری ایران یک اجتماع از افرادی است که تمایل دارند به صورت فنی و تخصصی به مباحت مرتبط با صنعت رایانش با همدیگر به گفتمان بپردازند و تجربیات خود را با همدیگر به اشتراک بگذارند. شناسایی فناوری ها و محصولات موجود در صنعت رایانش یکی از راهکار های های مهم برای شناخت این صنعت و همچنین یکی از راه های مهم برای بازمهندسی زیرساخت های قدیمی می باشد.

موضوع بخش اول رویداد "بررسی سیستم عامل ابری Openstack تا به امروز" خواهد بود در بخش اول جلسه به معرفی و شناسایی زیرساخت اپن استک خواهیم پرداخت. اپن استک یک سیستم عامل ابری باز متن می باشد که تمامی منابع پردازشی ، ذخیره سازی و شبکه ای را در سرتاسر مرکز داده کنترل می کند و تمامی آنها از طریق یک داشبورد در اختیار کاربر نهایی قرار می دهد. اپن استک در حال حاضر یک ویترین کاملی از تمامی نرم افزار و ابزار های زیرساختی است که با شناخت آن می توان دید فناوری خود را بیش از پیش گسترش داد و همچنین اپن استک با داشتن 7000 نفر توسعه دهنده فعال و پیش از 100 هزار توسعه دهنده در کل زمان حیات آن ، یک محیط مناسب برای رشد و توسعه دانش تبدیل شده است که می توان از آن برای گسترش دانش زیرساختی در کشور استفاده کرد. در این جلسه سعی بر این است با بررسی زیرساخت اپن استک در این هشت سال به شناخت حداقلی از این سیستم عامل ابری برسیم. همچنین تلاش داریم که استراتژی بنیاد اپن استک را برای توسعه این محصول بیان کنیم.

در ادامه در بخش دورم رویداد، سمینار تهدیدات پیشرفته سایبری، چالش ها و رویکردها را خواهیم داشت. تهدیدات سایبری از گذشته تا به امروز شاهد یک روند تکاملی بوده است. حملات سایبری تک مرحله ای و نه چندان پیچیده روی بستر شبکه ای سنتی، امروزه به حملاتی چندگامی، پیچیده و طولانی روی بسترهای مختلف از جمله بستر رایانش ابری بدل شده اند. رویکردهای سنتی تشحیص تهدیدات سایبری امروزه جوابگوی تهدیدات پیشرفته نیست و نیاز به تغییر رویکرد و نگرش است. در این ارایه علاوه بر بررسی تهدیدات پیشرفته در حوزه های مختلف (رایانش ابری، اینترنت اشیا و ...)، به بررسی ضعف رویکردهای دفاعی فعلی و راهکارهای پوشش آن پرداخته شده است.

 

> عضویت در کانال جامعه آزاد رایانش ابری ایران

> عضویت در گروه پستی 

زمان‌بندی

برنامه زمان بندی
عنوانشروعپایان
مروری بر آخرین اخبار حوزه رایانش ابری در ایران و جهان۱۶:۳۰۱۷:۰۰
سمینار بررسی سیستم عامل ابری اپن استک تا به امروز۱۷:۰۰۱۸:۰۰
مروری بر تهدیدات پیشرفته سایبری، چالش ها و رویکردها۱۸:۰۰۱۹:۰۰
پرسش و پاسخ، پذیرایی و نتورکینگ۱۹:۰۰۱۹:۳۰

سخنرانان

مرتضی جوان
مرتضی جوان
دبیر رویداد
امیر بالغی
امیر بالغی
متخصص رایانش ابری
علی آهنگری
علی آهنگری
کارشناس امنیت سایبری

برگزار‌کننده

آواتار

جامعه آزاد رایانش ابری ایران

رویداد های برگزارشده۱۹
  • شروع: سه‌شنبه ۲ بهمن ساعت ۱۶:۳۰
  • پایان: سه‌شنبه ۲ بهمن ساعت ۱۹:۳۰

آدرس: تهران تهران، خیابان انقلاب، چهار راه کالج، کوچه سعیدی، پلاک 5