رویداد به پایان رسیده است!
رویداد خلاقانه راهینو در تاریخجمعه ۸ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویداد خلاقانه راهینو

شروع:
پنج‌شنبه ۳۰ دی ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان:
جمعه ۸ بهمن ۹۵ ۱۳:۰۰
رویداد خلاقانه راهینو
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

راهینو چیست؟

اولین رویداد راهینو، به همت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری و با همکاری پایگاه اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی و موسسه خوش پوشان رادین، در دی ماه 95 در دانشگاه الزهرا برگزار خواهد شد.

یکی از مشکلاتی که پس از فارغ التحصیلی دانشجویان پیش روی آنهاست عدم شناخت صحیح فضای کسب و کار است. از طرف دیگر عدم شناخت صحیح بازار کار از توانمندی های دانش آموختگان، دوگانگی ایجاد کرده که نتیجه آن عدم رضایت دوطرفه است.
رویداد خلاقانه راهینو با هدف گذاری ارتباط بیشتر فضای دانشگاهی با فضای کسب و کار به گونه ای طراحی شده است که شرکت کنندگان طی حضور در این رویداد ضمن یادگیری مفاهیم مورد نیاز در ایجاد یا بهبود یک کسب و کار، با یک چالش  پیش روی یک کارفرمای واقعی آشنا شده و برای حل این مشکل، راهی نو را جستجو کرده و ارایه می نمایند و در نهایت ایده ها داوری شده و به برترین پاسخ ها جایزه اهدا می گردد.
توانمند سازی شرکت کنندگان این رویداد در رویارویی با یک مسئله واقعی از اهداف اصلی این برنامه است. در این بین تیم ها و شرکت کنندگان علاوه بر یادگیری مفاهیم مورد نیاز حضور در بازار کسب و کار، با شناخت کمبودهای واقعی فضای کار می توانند برای ایجاد کسب و کارهای جدید به منظور حل این کمبودها، برنامه ریزی نمایند.

 

نحوه برگزاری رویداد

 

روز اول (پنجشنبه 30 دی ماه):

در طی روز اول رویداد، شرکت کنندگان در طول یک نیم روز آموزشی با مفاهیم تفکر طراحی، طراحی تجربه مشتری، روش های ایده پردازی و ... آشنا خواهند شد.

در ادامه روز اول کارفرمای رویداد معرفی و ضمن آشنایی شرکت کنندگان با فعالیت کاری آن مجموعه چالشی که باید در مورد آن ایده پردازی نمایند توسط نماینده کارفرما به طور کامل شرح داده می شود. سپس شرکت کنندگان در تیم های خود به ایده پردازی برای حل این چالش خواهند پرداخت.
کارفرما در این رویداد می تواند در حوزه های مختلفی از جمله مد و پوشاک، مبلمان، گردشگری، کسب و کار آنلاین، غذا، لوازم خانگی و ... باشد. و چالش ها طیف وسیعی خواهند داشت از جمله طراحی بسته بندی محصول، بهبود تجربه مشتری، طراحی فضای داخلی، طراحی المانهای محیطی، طراحی اپلیکیشن و ...

 

روز دوم (جمعه 1 بهمن ماه):

در ابتدای روز دوم تیمها با روشهای ارائه دیزاین آشنا شده و در ادامه این روز تیم ها سعی خواهند کرد با کمک و همراهی تسهیل گران رویداد راهکارهایی را جهت حل مشکل کارفرما ارایه کرده و در نهایت یک راهکار را به عنوان خروجی نهایی تیم خود انتخاب نموده و برای ارایه ۷ دقیقه ای آماده نمایند. در انتهای روز دوم تیم ها در حضور تسهیل گران برنامه، ایده های خود را ارایه می نمایند و در نهایت بازخورد دریافت می کنند. در انتهای روز دوم  ۶ تیم انتخاب شده و به مرحله نهایی رویداد راه می یابند.

 

روز سوم (پنجشنبه 7 بهمن ماه):

در این روز تیم هایی که به مرحله دوم راه یافته اند با دو مبحث فنون مذاکره و روایتگری محصول آشنا شده و در ادامه ایده خود را تکمیل و آماده ارائه نهایی به داوران رویداد می نمایند. در این روز تیم ها سعی خواهند کرد نظرات و پیشنهادهایی را که از داوران مرحله اول دریافت کرده اند و مطالعاتی که در طول یک هفته فرصت بین دو مرحله داشته اند را در جهت بهبود طرح و ایده خود در نظر بگیرند. تیم ها باید خود را برای ارائه نهایی روز جمعه آماده کنند و تمام تلاش خود را برای ارائه جذاب و قانع کننده ایده خود برای کارفرمای رویداد را بنمایند.

 

روز چهارم (جمعه 8 بهمن ماه):

 در این روز کلیه شرکت کنندگان رویداد می توانند حضور داشته باشند و از ارائه تجربیات یک استارت آپ و یک کسب و کار با سابقه و چالش های پیش روی آنها استفاده نمایند. در ادامه نیز 6 تیم برتر دور اول هر کدام 5 دقیقه فرصت خواهند داشت تا ایده خود را برای کارفرما ارائه نمایند و 5 دقیقه نیز به سوالات کارفرما پاسخ دهند. در پایان 3 تیم برتر رویداد انتخاب شده و جوایز آنها اهدا خواهد شد.


کارفرمای این دوره رویداد راهینو


در هر دوره از رویداد راهینو، یک کارفرمای واقعی وجود دارد و سعی داریم تا با حضور این کارفرما، یادگیری و تجربه شرکت کنندگان رویداد را در یک چالش واقعی محک بزنیم و ارتباطی معنا دار بین بازار کار و دانشجویان و فارغ التحصیلان ایجاد نماییم. در هر دوره کارفرما یکی از مشکلات خود را به عنوان موضوع رویداد معرفی می نماید و تیم های شرکت کننده باید تلاش کنند تا با ارائه راهکارهای عملیاتی سعی در حل این مشکل نمایند. این راه کارها می تواند ارائه یک خدمت جدید، محصول جدید و یا حتی یک کسب و کار جدید باشد.

کارفرمای اولین دوره از رویداد راهینو شرکت گردشگری میقات تمدن آریا (میتا) وابسته به شهرداری های منطقه فرهنگی کاشان می باشد.

سرمایه‌گذاری در ایجاد تاسیسات اقامتی نظیر خرید و تملک اماکن، ساختمان‌ها، خانه‌ها، کاروان‌سرا‌ها، قلعه‌ها و تک‌بناهای ارزش‌مند تاریخی و تاسیسات عمومی و خصوصی شهری و تغییر کاربری آن به گردشگری؛ تدوین طرح‌های جامع بوم‌گردی و گردشگری، ایجاد ارتباطات مدیران شهری و فعالان گردشگری با شهرهای علاقه‌مند در توسعه این‌گونه مناسبات، انجام تبلیغات و بازاریابی گردشگری، سرمایه‌گذاری و احداث بازارچه‌های صنایع دستی و مشاغل مرتبط با این حوزه به‌منظور حمایت از تولیدات محلی، طراحی و اجرای گردشگری الکترونیک، انجام فعالیت‌های علمی پژوهشی از مهم‌ترین اهداف تاسیس شرکت گردش‌گری «میقات تمدن آریا» معرفی شده‌است.

 

مربیان رویداد

تورج صابری وند

تورج صابری وند

دیزاینری مینیمالیست است. لوگو دیزاین مسئله ی اصلی او در گرافیک است. همکار «راب جانوف» و «کن کاتو» گرافیک دیزاینرهای سرشناس جهان در ایران است. یادداشت و نقدهای تجسمی برای روزنامه ها می نویسد و فعالیت های اجتماعیش در قالب پروژههای سمبلیکی است که جنبه های حقوق بشری و ضد جنگ دارند.

مازیار رضایی

مازیار رضایی

پژوهشگر فلسفه طراحی در مدرسه بین المللی طراحی کلن آلمان، مشاور سازمان زیباسازی شهر تهران، طراح ایده و فعال در زمینه طراحی پایدار

محمد نجفی

محمد نجفی

- دانش‌آموخته فلسفه دانشگاه تهران (کارشناسی)
- دانش‌آموخته دوره MBA (گرایش بازاریابی) دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
مؤسس «بیست‌تا‌سی» و مربی توسعه فردی
- مشاور مدیرعامل در شرکت صباسل

ابراهیم باقری

ابراهیم باقری

عضو هيأت علمي دانشگاه سمنان- دانشجوي دكتري دانشگاه تربيت مدرس

سجاد بهجتی

سجاد بهجتی

حرفهای زیادی برای گفتن است، کارهای فراوانی برای نمایش دادن، روایاتی برای شنیده شدن. گفتنی ها، نمایش دادنی ها، تعریف کردنی ها و شنیدنی ها را چطور بیان کنیم که مخاطب را همراه کند؟ چند سالی است بعنوان استراتژیست محتوا و کپی رایتر مجموعه های مختلف را همراهی میکنم تا گفتنی هایشان را اثربخش تر بیان کنند.

نگین سمایی مفرد

نگین سمایی مفرد

دانشجوی دکترای رشته مدیریت تکنولوژی و نوآوری در دانشگاه لایدن هلند و محقق در پروژه های اتحادیه اروپا می باشد. حوزه ی تحقیقاتی و اجرایی وی بررسی چگونگی حمایت و تقویت از کسب و کارهای نوپا و همچنین تجزیه و تحلیل مدل های کسب و کار آنها می باشد.

تسهیل گران برنامه

فاطمه صدیقیان

فاطمه صدیقیان

کارشناس ارشد طراحی صنعتی، مدیر مرکز خدمات تخصصی طراحی صنعتی جهاد دانشگاهی

امید اسماعیلی

امید اسماعیلی

کارشناس ارشد طراحی صنعتی، مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی، مدیر طراحی استودیو طرح و ایده آوام

سپیده شریعتی

سپیده شریعتی

کارشناس ارشد طراحی سیستم های خدمت-محصول

بابک صباغ نوین

بابک صباغ نوین

کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، طراح و تسهیل گر دوره های توانمندسازی و مهارت های نرم، مشاوره توسعه کسب و کار، کارشناس حوزه یادگیری از راه انجام، هنر و سرگرمی

سعید رحیمی نژاد

سعید رحیمی نژاد

فارغ التحصیل ارشد طراحی صنعتی دانشگاه تهران و رتبه سوم المپیاد همین رشته در سال 1391 است. به خلق کردن عشق می ورزد و فکر میکند که آدم خلاقی است. در زمینه طراحی محصول، خدمات، بازی و طراحی پایدار تجربه دارد. علاقه مند به یادگیری چیزهای جدید و تجربه های نو است.

میلاد حبیب اللهی

میلاد حبیب اللهی

نحوه حضور در رویداد

 • شرکت در این برنامه برای تمامی دختران دانشگاه های ایران و فارغ التحصیلان آزاد می باشد.
 • شرکت در این برنامه فقط یه صورت تیم های ۲، ۳ و 4 نفره امکان پذیر خواهد بود.

 

قابل ذکر است چالش های این رویداد الزاما مختص به رشته طراحی صنعتی نیست بلکه چالش های کسب و کار است که با رویکردهای مختلف باید به آن توجه کرد به همین دلیل پیشنهاد می گردد در تیمها از رشته ها و توانمندی های مختلف حضور داشته باشند تا بتوانید روند موفق تری را تجربه کنید.


مزایای حضور در رویداد

 1. آشنایی با فضای واقعی کسب و کار
 2. آموزش مفاهیم مورد نیاز دنیای کسب و کار
 3. دریافت گواهی نامه آموزشی از دانشگاه الزهرا
 4. شبکه سازی
 5. حضور در بانک اطلاعاتی رویداد راهینو و معرفی به کارفرمایان
 6. شرکت در یک رقابت و سنجش توانایی فردی و تیمی

جوایز

 • تیم اول دو سکه بهار آزادی
 • تیم دوم یک سکه بهار آزادی
 • تیم سوم نیم سکه بهار آزادی

**به سه تیم برتر علاوه بر جایزه نقدی گواهی از طرف ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری اهدا خواهد شد.

زمان برگزاری رویداد

روز اول
روز دوم
روز سوم
روز چهارم
عنوانشروعپایان
پذیرش و صبحانه۰۸:۰۰۰۹:۰۰
آشنایی با تفکر دیزاین۰۹:۰۰۱۰:۰۰
آشنایی با طراحی تجربه مشتری۱۰:۰۰۱۱:۰۰
اشنایی با بوم مدل کسب و کار۱۱:۰۰۱۲:۰۰
آشنایی با کارفرما و چالش رویداد۱۲:۰۰۱۳:۰۰
نهار و نماز۱۳:۰۰۱۴:۰۰
ایده پردازی تیمی۱۴:۰۰۱۸:۰۰
عنوانشروعپایان
صبحانه۰۸:۳۰۰۹:۰۰
آشنایی با روشهای ارائه دیزاین۰۹:۰۰۱۰:۰۰
تکمیل ایده پردازی و جمع بندی راهکارها۱۰:۰۰۱۳:۰۰
نهار و نماز۱۳:۰۰۱۴:۰۰
آماده سازی ارائه ایده برای داوری اولیه۱۴:۰۰۱۷:۰۰
ارائه نهایی و داوری اولیه۱۷:۰۰۱۸:۳۰
عنوانشروعپایان
صبحانه۰۸:۳۰۰۹:۰۰
آشنایی با فنون مذاکره۰۹:۰۰۱۰:۰۰
آشنایی روایتگری محصول (بازاریابی محتوایی)۱۰:۰۰۱۱:۰۰
بهینه سازی ایده بر اساس بازخوردهای دریافت شده۱۱:۰۰۱۳:۰۰
نهار و نماز۱۳:۰۰۱۴:۰۰
آماده سازی ارانه نهایی۱۴:۰۰۱۸:۰۰
عنوانشروعپایان
آشنایی با چالش های راه اندازی یک استارتاپ۰۹:۰۰۰۹:۳۰
آشنایی با چالش های یک کسب و کار فعال۰۹:۳۰۱۰:۰۰
ارائه نهایی و داوری۱۰:۰۰۱۲:۰۰
اختتامیه و اهدای جوایز۱۲:۰۰۱۳:۰۰

داوران رویداد

 • دو نفر نماینده کارفرما
 • نماینده ستاد فناوری های نرم ریاست جمهوری
 • نماینده تیم برگزار کننده
 • نماینده مربیان برنامه

برگزار کننده رویداد

پایگاه اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی

پایگاه اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی

گزارشگر طراحی صنعتی در 5 سال فعالیت خود توانسته به عنوان بزرگترین رسانه حوزه طراحی صنعتی، ارتباط مناسبی با طراحان ایرانی در سرتاسر دنیا برقرار کرده و دانش و تجربیات تراز جهانی این متخصصین را در غالب دوره های آموزشی، ورکشاپ ها و سخنرانی ها در اختیار علاقه مندان داخل کشور قرار دهیم.

آدرس:تهران تهران، خيابان ده ونك، دانشگاه الزهرا ( س )