کاور
"کنفرانس «سارِ زمستان»" در تاریخ جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیت عادی
-
۲۰,۰۰۰ تومان

توضیحات بیشتر

 

کنفرانس سار توسط «موزه ملی علوم و فناوری» از ابتدای سال 1395 راه اندازی شده است. هدف از راه اندازی «کنفرانس سار» معرفی افراد خلاق و نوآور، ایده ها و تجربه های تاثیر گذار و همچنین مسئله های چالش برانگیز است. برای این منظور هر بار در کنفرانس های سار سخنرانی های کوتاهی (حداکثر 18 دقیقه) ارائه می گردند. کنفرانس های سار به صورت فصلی برگزار می گردند و به همین جهت با نام فصل ها نامگذاری می شوند؛ کنفرانس «سار بهار» که در خردادماه 1395 برگزار شد، کنفرانس «سار تابستان» که در شهریورماه 1395 برگزار شد و کنفرانس «سار پاییز» که در آذرماه 1395 برگزار گردید. کنفرانس بعدی سار، «سار زمستان» در اسفندماه 1395 برگزار خواهد شد.

 

موضوع های مورد طرح در «کنفرانس های سار» دامنه نسبتا وسیعی را در برمی گیرند؛ علم و تکنولوژی، محیط زیست، بهداشت و سلامت، آموزش، کارآفرینی، هنر، طراحی، ورزش، سفر، میراث فرهنگی و علوم اجتماعی برخی از مهمترین موضوع های مورد طرح در «کنفرانس های سار» هستند. شنیدن سخنرانی های انجام شده طی 3 کنفرانس گذشته سار برای بدست آوردن تصویری از تنوع موضوعات مطرح در  سخنرانی ها مفید خواهد بود. برای شنیدن این سخنرانی ها می توانید به وبسایت ما  به آدرس sar.irstm.ir مراجعه فرمایید.

 

 

سخنران های «سار زمستان»

محمود کریمی
محمود کریمی
مروج تفکر خلاقانه

سفرنامه بزرگترین آزمایشگاه جهان | ورود به سرن (سازمان اروپايی تحقيقات هسته‌ای) مجوز ویژه می‌خواهد. وقتی صادر می‌شود، حیف است بدون ثبت مشاهدات و روایت سفرنامه نزد دیگر مشتاقان و کنجکاوان بازگردیم. راهنمای ما گفت: "به آزمایشگاه تولید مجهولات جدید علوم پایه خوش آمدید". آن‌جا تولید پرسش بر یافتن پاسخ اولویت دارد.

نشید نبیان
نشید نبیان
طراح و معمار

در جستجوی «شهر هوشمند» | مرکز نوآوری های شهری تهران، اولین مرکز رشد و شتابدهنده متمرکز بر دیسیپلین های معماری و شهرسازی است. این مرکز در پاسخ به چه معضلی شکل گرفته است؟ بر مبنای چه پارادایم هایی عمل می کند؟ چه اکوسیستمی را برای تولید، از آن خود سازی، به روزرسانی، انتقال و به کارگیری دانش ارایه می دهد؟ ساختار آن چیست؟ و چه دستاوردهایی داشته؟

حامد میرزا خلیل
حامد میرزا خلیل
مروج نورپردازی پاك

نورهای زهرآگین | در همه اعصار، انسان به فکر روشن کردن فضاهای تاریک اطراف خود بود. از غارهای تاریک گرفته تا استفاده از درگاه‌ها در معماری نوین. اما از 137 سال پیش و با اختراع لامپ، قدرت نور به گونه‌ای دیگر در دستان انسان قرار گرفت. ولی بهای آن چه بود؟ در سده گذشته انسان با استفاده از نور مصنوعی تا چه اندازه توانست به خود و محیط زیست آسیب وارد کند؟

امیر توکلی
امیر توکلی
زمین شناس

فسیل ها، میراثی در حال نابودی | فسیل موجودات و گیاهانی که میلیونها سال قبل بر روی سیاره زمین حضور داشتند، در حال حاضر مهمترین مدرک ما برای درک وقایع گذشته سیاره زمین است و همانند یک اثر تاریخی، نشانه ای از هویت و جایگاه ما در جهان خلقت است، نقش ما در حفظ این اسناد تاریخی چیست؟

عرفان فکری
عرفان فکری
جهانگرد، ماجراجو و مدرس جهانگردی

چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم | سفر رويای خيلی از ماهاست، خيلی ها آرزوی جهانگردی رو در سر ميپرورونن، توی اين سخنرانی كوتاه سعی ميكنم خيلی مختصر پاسخ سوال خيلي ها رو بدم كه معمولا ميپرسين از كجا و چطور ميشه شروع كرد؟ چطور میشه ارزان سفر کرد؟ و چطور میشه سفر ارزشمندی خلق کرد؟

شروین وکیلی
شروین وکیلی
پژوهشگر و نویسنده

مردمان از دیرباز خود را تنها تمدن مستقر بر زمین، یا دست کم خویشتن را متمدن‌ترین جاندار زمین دانسته‌اند. در حالی که از میلیونها سال پیش از ایشان، هزاران گونه‌ی به کلی متفاوت شهرهای پیچیده‌ی شگفت‌انگیز خود را در گوشه و کنار بر پا ساخته‌اند. شهرهایی با معماری، سازماندهی اجتماعی، کشاورزی، دامپروری، طبقه‌ها و پیشه‌ها، فناوری و جنگ.

سپیده صبور
سپیده صبور
طراح رابط و تجربه کاربری

عادت های نادرستی كه با «طراحی تجربه كاربری» بهبود پيدا ميكنند

حامیان «سار زمستان»

***

عنوانشروعپایان
پذیرش ۱۴:۰۰۱۴:۳۰
شروع برنامه، تلاوت قرآن، پخش سرود ملی۱۴:۳۰۱۴:۴۰
سخنرانی اول۱۴:۴۰۱۵:۰۰
سخنرانی دوم۱۵:۰۰۱۵:۲۰
سخنرانی سوم۱۵:۲۰۱۵:۴۰
سخنران چهارم۱۵:۴۰۱۶:۰۰
پذیرایی۱۶:۰۰۱۶:۳۰
سخنرانی پنجم۱۶:۳۰۱۶:۵۰
سخنرانی ششم۱۶:۵۰۱۷:۱۰
سخنرانی هفتم۱۷:۱۰۱۷:۳۰

همراهان «کنفرانس سار»

۴۴۲
دنبال کننده
۱۵
کل رویدادها

بیشتر از ۵۰ نفر (۵۸%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

آدرس

تهران خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر، موزه ملی ایران

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰

دوره جامع مدیریت دارایی‌های فکری در سطح بین الملل

 • آنلاین
 • از ۱۸۰,۰۰۰ تومان
 • صندوق‌نوآوری‌و‌شکوفایی‌ریاست‌جمهوری و پارک‌علم‌و‌فناوری‌البرز و مجموعه کارافام برگزار می‌کند
شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

معرفی نیازهای فناورانه صنایع در حوزه های نوین انرژی

 • آنلاین
 • رایگان
 • صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری بومرنگ
دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

دِوسِکـ | DEVSEC

 • آنلاین
 • رایگان
 • ZeroDay
پنج‌شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

کتاب اصول مهندسی نرم‌افزار برای مواجهه با پیچیدگی

 • آنلاین
 • رایگان
 • انجمن DDD ایران