رویداد به پایان رسیده است!
طوفان فکری در تاریخ دوشنبه ۲۷ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۲۰ شهریور

آشنایی با مبانی رمان‌نویسی

  • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارالهام فلاح
دوشنبه ۲۸ مهر

این شکاف پرکردنی است

  • ۵,۰۰۰ تومان
آواتارمجتبی پورعابد
چهارشنبه ۱ فروردین

کآشفی شو

  • از ۴۰,۰۰۰ تومان
آواتارآموزش کآشف
کاور
دوشنبه ۲۷ آبان ساعت ۱۸:۰۰

طوفان فکری

  • رایگان
  • شاهرود
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


طوفان فکری یا بارش فکری (‌Brainstorming)

طوفان فکری (Brainstorming) موقعیتی است که در آن گروهی برای به وجود آوردن ایده‌های جدید حول یک موضوع مشخص گرد هم می‌آیند. این افراد با استفاده از قوانینی که موانع را برمی‌دارد، افراد را به‌سوی فکر کردن آزادانه و خلق ایده‌ها و راه‌کارهای جدید و بی‌شمار می‌کشانند.

 مشارکت‌کنندگان با خطور کردن ایده‌ها به ذهنشان آن‌ها را با صدای بلند اعلام می‌کنند و سپس روی ایده‌های مطرح‌شده کار می‌کنند. همه ایده‌ها نوشته می‌شوند اما نقد نمی‌شوند فقط زمانی که مدت طوفان مغزی تمام شد، تمامی ایده‌ها موردبررسی قرار می‌گیرند.

تعریف‌های دیگر برای طوفان فکری

  • طوفان فکری فرآیند تولید ایده‌های جدید است. 
  • طوفان فکری یک تکنیک جمعی است که با گردآوری تمام ایده‌های اعضای آن یک گروه را به یافتن راه‌حلی برای یک مشکل مشخص وامی‌دارد.
  • طوفان فکری، استفاده از قوانین و تکنیک‌های مشخصی است که ایده‌های جدید را برمی‌انگیزد و به وجود می‌آورد، ایده‌هایی که در شرایط عادی هیچ‌گاه به وجود نمی‌آیند.
  • طوفان فکری به شما کمک می‌کند به ایده‌های جدید دست پیدا کنید؛ نه‌تنها به ایده‌های جدید دست می‌یابید بلکه این کار را خیلی آسان و بدون تلاش انجام می‌دهید.

 


چرا از طوفان فکری استفاده می‌کنیم؟


طوفان فکری محیط آزاد و بی‌سانسوری فراهم می‌کند که همه اعضای تیم/ گروه در آن به مشارکت تشویق می‌شوند. از ایده‌های عجیب و غریب استقبال می‌شود و همین‌ها اساس ایده‌های بعدی می‌شوند. همه به همکاری ترغیب می‌شوند و اینگونه انبوهی از راه‌حل‌های خلاقانه ایجاد می‌شوند.

وقتی برای حل مسائل از طوفان فکری بهره می‌برید، تجارب متنوع اعضای تیم را هم وارد بازی می‌کنید. با این کار غنای ایده‌ها را بالا می‌برید، و در نتیجه راه‌حل‌های بهتری برای مشکلات‌تان پیدا خواهید کرد.

طوفان فکری باعث می‌شود اعضای تیم راه‌حلی را که در نهایت انتخاب شده بیش‌تر قبول داشته باشند؛ بلاخره چون خودشان هم در رسیدن به آن نقش داشته‌اند، بیش‌تر به آن پایبندند و برای عملی شدنش جدی‌تر تلاش خواهند کرد. علاوه بر این، از آنجایی که وقت طوفان فکری به همه خوش می‌گذرد، اعضای تیم در عین اینکه در فضایی مثبت و رضایت‌بخش مسائل را حل می‌کنند، به یکدیگر هم نزدیک‌تر می‌شوند.

طوفان فکری می‌تواند بسیار مؤثر باشد؛ اما نکته‌ی مهم این است که با ذهن باز و بدون قضاوت به آن بپردازید. اگر غیر از این باشد هیچ‌کس صدایش درنمی‌آید، کیفیت و کمیت ایده‌ها افت می‌کند و روحیه‌ی همه تضعیف می‌شود.


قوانین طوفان فکریموضوع کلی این جلسه


موضوع کلی جلسه این هفته طوفان فکری، کسب درآمد از شبکه های اجتماعی تعیین شده است.

حتما باتوجه به مفاهیم و توضیحات بالا دریافته اید که این رویداد، یک تمرین ایده پردازی و تولید ایده هست و موضوع حتی اگر در حوزه کاری شما نباشد؛ شرکت در این جلسات و  تمرینات به پویاتر شدن ذهن شما و افزایش قدرت خلاقیت شما کمک میکند.

 


درباره‌‌ کانون نوآوران و فناوران


کانون مردم نهاد نوآوران وفناوران، با هدف کلی شناسایی، ساماندهی، توانمندسازی و حمایت از جامعه فعال جوان برای ایجاد کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) شکل گرفته است.
این سازمان مردم نهاد ( سمن / NGO ) جهت فعالسازی و پویایی اکوسیستم_استارتاپی، از هیچ فعالیتی دریغ نکرده و سعی بر آن دارد تا مجموعه اقدامات مورد نیاز برای این ماموریت مهم را تحت پوشش قرار دهد.
از جمله برنامه های کانون مردم نهاد نوآوران و فناوران که با همکاری و همراهی نهادهای دولتی و عمومی و البته سایر سمن های فعال در حوزه کارآفرینی انجام خواهد شد عبارتند از :
۱. برگزاری همایش ها و برنامه های فرهنگی برای فرهنگسازی تفکر کارآفرینی و استارتاپی
۲. برگزاری کارگاه ها و #دوره های آموزشی و کمک به توانمندسازی جامعه فعال و علاقه مند
۳. برگزاری رویداد های ترویجی و شبکه سازی ( مانند رویداد#همفکر که در ۳۲ شهر ایران برگزار می شود)
۴. کمک به دریافت #حمایت های مختلف مادی و معنوی برای کسب و کارهای نوپا تحت پوشش از مراکز دولتی و غیردولتی مانند پارک علم و فناوری و ...

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کانون نوآوران و فناوران، به سایت کانون به نشانی nfngo.ir مراجعه بفرمایید.


پوستر رویداد


طوفان فکری شاهرود

آدرس

شاهرود بلوار دانشگاه، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشکده فیزیک، طبقه همکف، کلاس 25

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

کانون نوآوران و فناوران (استان سمنان - شاهرود)

#ما_به_رشد_هم_کمک_میکنیم   درباره ما: کانون نوآوران و فناوران یک سازمان مردم نهاد و تشکلی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی در حوزه  اجتماعی ( زمینه تخصصی استارتاپ، کارآفرینی و هدایت شغلی) است. کانون نوآوران و فناوران با هدف کلی هدایت استعدادها و ظرفیت

رویداد های برگزارشده۷۵
رویداد های فعال۹
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۳۰ نفر