رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی سالیدیتی (Solidity)، برنامه نویسی قراردادهای هوشمند اتریوم در تاریخ یکشنبه ۲۰ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۸ مهر ساعت ۱۸:۰۰

کارگاه آموزشی سالیدیتی (Solidity)، برنامه نویسی قراردادهای هوشمند اتریوم

  • ۳۲۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

تهیه‌ی فیلم رویداد


رویداد آموزش Solidity به پایان رسیده است. جهت تهیه‌ی فیلم این رویداد می‌توانید با آیدی https://t.me/AlirezaZojaji در تلگرام تماس بگیرید.


توضیحات


 قراردادهای هوشمند، نوعی از قرارداد بین طرف‌های مختلف است که نیاز به اعتماد به شخص ثالث برای حسن اجرای قرارداد ندارد و نظارت بر اجرای قرارداد به وسیله‌ی برنامه‌های کامپیوتری انجام می‌شود.

با ظهور تکنولوژی بلاکچین اجرای واقعی قراردادهای هوشمند امکان‌پذیر گردید و برای اولین بار شبکه‌ی بلاکچین اتریوم امکان پیاده سازی قراردادهای هوشمند پیچیده را بر روی بستر خود به وجود آورد.

به تدریج دامنه‌ی کاربرد قراردادهای هوشمند طیف بسیار وسیعی را پوشش داد که شامل کاربردهای مالی نظیر بیمه و سرمایه‌گذاری‌های جمعی و نیز کاربردهای غیر مالی مانند رأی‌گیری انتخاباتی و ثبت تراکنش‌های غیر مالی مانند وقف و املاک می‌شود.

شبکه‌ی بلاکچین اتریوم (Ethereum) برای اجرای قراردادهای هوشمند از زبان برنامه نویسی ابداعی خود به نام سالیدیتی (Solidity) سود می‌برد. پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ی نزدیک کاربردهای زیادی برای پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند در ارکان مختلف جامعه از نهادهای دولتی گرفته تا سازمان‌های خصوصی و بنیادهای مردم‌نهاد پیدا شود و این فرصت خوبی برای افرادی که دارای این توانایی هستند، به وجود آورد.

با گذراندن دوره‌ی حاضر شما قادر خواهید شد تا انواع قراردادهای هوشمند را روی بستر اتریوم پیاده‌سازی نمایید.

این دوره علاوه بر شرکت کنندگان حضوری در تهران پذیرای شرکت کنندگان شهرستانی نیز خواهد بود تا بتوانند ۳ روز پس از هر جلسه دی‌وی‌دی مربوط به آن جلسه را با پست پیشتاز دریافت کنند.

شرط لازم برای ورود به این دوره این است که حداقل با یک زبان برنامه‌نویسی آشنا باشید.

در پایان دوره مدرک گذراندن این دوره از جانب کرییپتوکلاس به شرکت کنندگان حضوری اعطا خواهد شد.


محتوای دوره


در این دوره شرکت کنندگان در ابتدا با مشخصات بلاکچین اتریوم (Ethereum) آشنا می‌شوند.

سپس ابزارهای توسعه‌ی زبان سالیدیتی (Solidity) به آنان معرفی می‌شود.

در طی دوره نیز با ساختار این زبان و کارکرد و شرایط دستورات و توابع آن آشنا خواهند گردید، تفاوت‌های این نوع برنامه نویسی با برنامه‌نویسی معمول را خواهند شناخت و روش‌های مقاوم سازی برنامه‌های تولیدی خود در مقابل هک را خواهند آموخت.

در نهایت یک پروژه با هدف ساخت یک توکن از نوع ERC20 روی بستر بلاکچین اتریوم ارائه خواهند داد.

با گذراندن این دوره دانشجویان قادر خواهند بود تا شکل‌های مختلف قراردادهای هوشمند روی بستر اتریوم، از جمله برای راه اندازی انواع ICO را پیاده سازی نمایند.

زمان‌بندی

تاریخ جلسات
عنوانشروعپایان
یکشنبه ۸ مهرماه۱۸:۰۰۲۰:۰۰
یکشنبه ۱۵ مهرماه۱۸:۰۰۲۰:۰۰
یکشنبه ۲۲ مهرماه۱۸:۰۰۲۰:۰۰
یکشنبه ۲۹ مهرماه۱۸:۰۰۲۰:۰۰
یکشنبه ۱۳ آبان ماه۱۸:۰۰۲۰:۰۰
یکشنبه ۲۰ آبان ماه۱۸:۰۰۲۰:۰۰

سخنرانان

مهندس یاشار راشدی
مهندس یاشار راشدی

یاشار راشدی فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و نیز معمار و توسعه دهنده‌ی نرم افزار است.

در زمینه‌های مختلف از جمله بسترهای تجارت الکترونیک، VoIP، اینترنت اشیا، نرم افزارهای تحت وب و موبایل و همچنین توسعه‌‌‌ی نرم افزار و راهکار بر بستر بلاکچین فعالیت دارد.

او همچنین سردبیر رادیو بلاکچین است.

آدرس

تهران خیابان سراج، تقاطع دلاوران، خیابان صاحب الزمان، پلاک ۱۱۵، طبقه‌ی ۱، واحد ۷

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

کریپتوکلاس

گروه آموزشی کریپتوکلاس در سال ۱۳۹۶ با هدف ارائه‌ی مشاوره و آموزش‌های لازم در حوزه‌ی بلاکچین، قراردادهای هوشمند و ارزهای دیجیتال توسط مهندس علیرضا زجاجی تأسیس شده است. وی کارشناس تحلیل سیستم از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس خبره‌ی تحلیل و طراحی سیستم‌

رویداد های برگزارشده۴۳
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۴۰ نفر