رویداد به پایان رسیده است!
نخستین رویداد ملی کارآفرینی (استارتاپی) تغذیه سالم در تاریخ جمعه ۹ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۷ آذر

نخستین رویداد ملی کارآفرینی (استارتاپی) تغذیه سالم

  • رایگان
  • شهرکرد
  • پزشکی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

دکتر ارسلان خالدی فر
دکتر ارسلان خالدی فر
ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
دکتر اسماعیل پیرعلی
دکتر اسماعیل پیرعلی
ریاست پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری
دکتر سیدکمال صولتی دهکردی
دکتر سیدکمال صولتی دهکردی
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

درباره رویداد


سلامت جامعه مستلزم پیروی از الگوی غذایی سالم است. در این میان، فرهنگسازی و ترویج مصرف غذاهای سالم و پیروی از یک الگوی غذایی درست نیز نقش مهمی در سلامت افراد دارد. برگزاری استارتاپ ها در این زمینه می تواند به عنوان گزینه ای مناسب جهت آگاهی سازی و روشی مناسب جهت آموزش برای اصلاح الگوی غذایی جامعه باشد. بنابراین این رویداد علمی با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار و خلاقیت، انگیزه بخشیدن و شناسایی ایده های برتر به منظور رسیدن به محصول دانش بنیان و کاربردی و همچنین حل مشکلات و چالش های مختلف در خصوص سلامت و تغذیه می باشد. برگزاری این رویداد به عنوان اولین رویداد استارت آپ ویکند با محوریت تغذیه سالم، اولین همایش کارآفرینی در سطح منطقه هفت کشوری می باشد که موجب انتقال دانش و اطلاعات جهت حمایت از رشد و ایده های نوین می گردد. در همین راستا در این رویداد سعی بر آن است که نگاهی جدی و علمی به این مسأله شود و همین مهم باعث بالا رفتن توان فنی و علمی مخاطبین، صاحبان ایده، مسئولین و متخصصان خواهد شد.

استارت آپ ویکند رویدادی کارآفرینی است که در سه روز آخر هفته با هدف تبدیل ایده های خلاقانه به یک کسب و کار پر درآمد برگزار می گردد. روز اول،افراد ایده های خود را مطرح می کنند و از بین ایده های مطرح شده، بهترین آن با رای حاضران انتخاب می شوند. صاحبان ایده های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می کنند. در روز دوم،گروه ها با امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می شود شروع به اجرایی کردن ایده خود می نمایند. در این بین افرادی به عنوان منتور که در زمینه های مختلف دارای تخصص می باشند و یا سابقه اجرای استارت آپ را دارند،گروه ها را در جهت اجرایی کردن ایده هایشان راهنمایی می کنند. در طول برگزاری این رویداد،کارگاه های آموزشی کوتاه مدت نیز برگزار می شود. با آغاز روز سوم،گروه ها مجدد دور هم جمع می شوند و آخرین تلاش ها را در جهت معرفی نمونه اولیه محصولشان انجام می دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می شوند،به طوری که گروه ها با بیان توضیحات لازم در زمینه توجیه اقتصادی،از طرح خود دفاع می کنند و در نهایت سه تیم برتر با رای داوران انتخاب می شوند.

برگزارکنندگان

مهندس الهه آل ابراهیم دهکردی
مهندس الهه آل ابراهیم دهکردی
دبیر اجرایی رویداد

فارغ التحصیل کارشناس ارشد فیزیولوژی و اصلاح گیاهان دارویی، ادویه ای و عطری و دانش آموخته ممتاز در سال ۹۴ است. برخی از فعالیت ها و سوابق مدیریتی و اجرایی ایشان به شرح زیر است:

برگزیده جشنواره پایان نامه های برتر سال
عضو فعال پژوهشی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان
عضو انجمن گیاهان دارویی، طب سنتی و جامعه گیاه درمانی ایران
مشارکت در برگزاری کارگاه های علمی و آموزشی در دانشگاه ها
کارشناس پژوهشی شرکت های دانش بنیان و مشارکت با مراکز تحقیقاتی
مشاور سلامت،کارآفرین و مدرس گیاهان دارویی- طب سنتی
مجری طرح های پژوهشی گیاهان دارویی
مشارکت و ارائه ایده در رویدادهای مختلف کارآفرینی، استارتاپی و ایده شو
دبیر اجرایی اولین رویداد استارتاپ شتاب گیاهان دارویی شهرکرد در سال ۹۵
مشارکت و همکاری در برگزاری دومین کنگره ملی داروهای گیاهی شهرکرد در سال ۹۴
ارائه بیش از چندین مقاله در همایش های بین المللی داخلی و خارجی با محوریت گیاهان دارویی، کشاورزی، داروسازی علوم پایه و پزشکی و کارآفرینی
چاپ مقالات علمی- پژوهشی در ژورنال های معتبر بین المللی و داخلی
حوزه های کاری و تحقیقاتی و علاقه مندی های ایشان: برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارتاپی، ساخت داروهای گیاهی با قابلیت تجاری سازی و پروژه های مختلف گیاهان دارویی در فیلدهای پزشکی، داروسازی، طب سنتی، کشاورزی و محیط زیست، دامپزشکی، صنایع غذایی.
به نظر ایشان: استارتاپ ویکند رویکردی استراتژیک و مفید جهت رشد و شکوفایی ایده ها، توسعه فردی و گروهی و بالا بردن فرهنگ و راهکارهای team work است. در این رویداد، برنده واقعی گروه هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده اند، استارتاپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند.

دکتر علی ریحانیان
دکتر علی ریحانیان
مدیر اجرایی رویداد

عضو فعال انجمن علمی و شورای مشورتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و عضو شورای اصلی و مرکزی مجمع تخصصی کانون های اخلاق حرفه ای وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشند. ایشان از چهره های موفق علمی و از برگزیدگان المپیادهای کشوری است. برخی از مهمترین فعالیت ها و افتخارات ایشان:

کسب رتبه دوم در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش مجازی در سال 94
رتبه سوم در جشنواره ملی قرآن و عترت وزارت بهداشت مرحله ملی در سال 96
کسب رتبه برتر در استارتاپ ویکند تهران
کسب مدال دیپلم افتخار در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در سال 97
مدیر مسئول نشریه صوتی گلبانگ و کسب رتبه دوم در بخش نشریات صوتی در درون وزارت خانه و جشنواره سراسری نشریات کشور (تیتر 10)
سرپرست اولین المپیاد علمی دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری
مدرس دروس المپیاد حیطه آموزش پزشکی و مدیریت نظام سلامت
عضویت در انجمن علمی آموزش پزشکی کشور
شرکت در دوره های استارتاپ سلامت با موضوعیت ایده پردازی برای سبک زندگی بهتر
عضو فعال انجمن علمی دانشگاه علوم پزشکی و مسئول کمیته بالینی طراح سوالات و همکاری با نشریه علمی دانشگاه
سفیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

به نظر ایشان: استارتاپ ویکند، رویدادی هیجان انگیز با هدف شناسایی و حمایت از افراد با استعداد، رشد و پرورش ایده ها ، ارائه چشم اندازی برای موفقیت با رویکردی مبتنی بر تمرین کار گروهی و شاهراهی برای سیاست جلوگیری از فرار مغزها و رسیدن به خودکفایی ملی است.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس: شهرکرد شهرکرد ، شهرک رحمتیه ، دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد