ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
" پنل آموزش و یادگیری دومین کنفرانس ملی پویایی شناسی سیستم‌ها" در تاریخ پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۱۶:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
حضور در نشست آموزش و یادگیری
-
۲۰,۰۰۰ تومان

پنل آموزش و یادگیری

پانل آموزش و یادگیری یکی ازنشست‌های این کنفرانس است که با رویکرد پویایی شناسی سیستم‌ها به بررسی موضوعات محوری در حوزه آموزش و یادگیری خواهد پرداخت. 

 

موضوعات سخنرانی:

* تجربه آموزش تفکر سیستمی در مدارس

* تجربه مدیریت در مدرسه با نگاه سیستمی

* بازی‌های آموزشی مبتنی بر تفکر سیستمی

* داستان‌های آموزشی با رویکرد تفکر سیستمی

* نگاه سیستمی به عوامل نارسایی جریان خبر تعلیم و تربیت ایران

 

مقالاتی که در این نشست ارائه خواهند شد:

* برنامه‌ریزی فضای مراکز آموزشی با توجه به تغییر ساختار جمعیت در ایران مبتنی بر رویکرد پویایی شناسی سیستم‌ها

* بررسی عوامل اهرمی اثرگذار بر توسعه اقتصاد یادگیری الکترونیکی در کشور

* بررسی عوامل موثر بر عملکرد معلمان در ایران با استفاده از رویکرد پویایی شناسی سیستم‌ها

زمان و مکان

زمان: پنج‌شنبه ساعت 13:30 الی 16:30

مکان: دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری، سالن الزهرا

سخنرانان

محمدعلی اسماعیل‌زاده اصل
محمدعلی اسماعیل‌زاده اصل
عضو شورای راهبری گروه آموزشی و پژوهشی آسمان در دانشگاه صنعتی شریف
مهندس حسین غفاری
مهندس حسین غفاری
معلم و پژوهشگر رسانه و تعلیم و تربیت
مهدی نادری
مهدی نادری
دبیر کار و فناوری
محمدحسن حسینی
محمدحسن حسینی
علاقمند به توسعه شبکه تفکر و یادگیری ماندگار (تیم)
مهدی تقی‌زاده
مهدی تقی‌زاده
یادگیرنده، مستندساز و عضو گروه آسمان
سید علی‌محمد پرورده
سید علی‌محمد پرورده
معاون آموزشي دبستان نويد صالحين و عضو گروه آسمان
بهاره میرزاپور
بهاره میرزاپور
معلم دروس تفکر و مطالعات و طراح دوره‌های آموزشی در گروه آسمان
زاهد شیخ الاسلامی
زاهد شیخ الاسلامی
مدیر مدرسه کسب و کار صوفی

فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف، دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه ایالتی آیوا، دانش آموخته دوره دکترای علوم اجتماعی در انستیتو پلی تکنیک ووستر، مدیر مدرسه کسب و کار صوفی، مشاور بخش خصوصی در زمینه رهبری سازمانی، مترجم کتاب های «خودفریبی»، «فراتر از خود» و «آشنائی با تفکر سیستمی»

چکیده سخنرانی‌ها

آموزش تفکر سیستمی شامل چه مباحثی می‌شود؟

ارایه کننده: محمدعلی اسماعیل‌زاده‌اصل

چکیده: هر معلمی که بخواهد تفکر سیستمی آموزش دهد، با این سوال مواجه است که: آموزش تفکر سیستمی شامل چه موضوعاتی می‌شود؟

در این ارایه، مهمترین مباحثی که در آموزش تفکر سیستمی باید در نظر گرفته شوند، بیان خواهند شد.

 

بازي آموزي- آموزشي كه به يادگيري منجر مي شود

ارایه کنندگان: مهدی تقی زاده و سید علی‌محمد پرورده

چکیده: فهم ما از همه‌ی پدیده‌ها و رخدادهای این جهان، از طریق مدلسازی آنهاست. پایه و اساس دینامیک سیستم‏ها هم، مدلسازی پدیده هاست. مدلی که تا جایی که ممکن است ساده باشد و حداکثر فایده را به بار آورد.
بازی‏هایی که در گروه آسمان طراحی شده‏اند؛ مدلی ساده شده از بخشی از دنیای واقعی هستند. فرصتی برای روبرو شدن با مسائل و انتخاب راهکاری برای حل آنها.
برخلاف دنیای واقعی که در آن انتخاب کردن، هزینه قابل توجه و حتی پیامدهای غیر قابل بازگشت دارد؛ انتخابهای ریسکی در بازی، لذت بخش است. اینگونه انتخابها به بازیگر مجالی می دهد تا پیچیدگی تصمیم گیری در شرایط جدی را تجربه کند.
همه بازی‏های طراحی و اجرا شده آسمان، گروهی هستند. گفتگو و تصمیم‏گیری مشترک، فضایی را برای آشنایی با مدل‏های ذهنی متفاوت و خروجی‏های آنها، ایجاد می‏کند. لذا آموزه مشترک همه بازیهای آسمان، آشنا شدن با خود در مواجهه با نگاه‏های متفاوت و تمرین گفتگو است.
در طراحی اغلب بازی‏های آسمان، الگوهای سیستمی نظیر «تشدید رقابت»، «محدودیت رشد»، «برد برای برنده» و «تراژدی منابع مشترک» به کار گرفته شده‏ اند. همچنین مفاهیم سیستمی همچون: مخزن و جریان، تاخیر، تفکر درونزا و تفکر کل نگر نیز به طور ضمنی در طول بازی، تمرین می ‏شوند.

 

ادبیات، تفکر و یادگیری

ارایه کننده: محمدحسن حسینی

چکیده: ادبیات، همیشه و در همه فرهنگ ها ابزار مناسبی برای توسعه شبکه های تفکر و یادگیری بوده، هست و خواهد بود. شعرها، قصه ها و افسانه ها و... از دیرباز در توسعه حافظه جمعی ملل نقشی اساسی داشته اند.
گردش سینه به سینه و دهان به دهان استعاره ها و مضامین در میان مردم عادی، یکی از راه های خالص سازی ، خلاصه سازی و فرمت دهی به خرد است. بی شک جوانه زنی مفاهیم در ضمیر انسان از کودکی، به بار نشستن و بالندگی در آینده را در پی خواهد داشت. روح یادگیری پویا در ادبیات، به افق هایی فراتر از شیوه های ایستا و ملال آور آموزش رفته و چون اثری هنری، لحظه به لحظه، کلمه به کلمه، گره به گره و خط به خط، زوایای پنهان روح را فرامی گیرد.
هنر و ادبیات به دلیل ذات سرزندگی و لذت نهفته در خود اگر با مفاهیم تفکر و یادگیری توام شوند، بیشترین شادی ماندگار را از خود بر جا خواهند گذاشت. گاه نقش یک لالایی در ذهن کودک - در طول زندگی اش- بیش از چندین کتاب و دوره آموزشی در توسعه فردی او اثر می گذارد.
نویسندگان و شاعران دچار شدیدترین شکل حیاتند و سرریز روح زاینده آنها بشارت دهنده جوانه زنی و رویش و بالندگی در نسل های آینده بوده و این تجربه تجربه ای پیامبرگونه و مقدس است.
با اطمینان می توان گفت تفکر سیستمی و آموزه های گرانقدر آن نیز در بستر ادبیات، شتاب و سرزندگی زلالی یافته و "رزق روح" تشنگان حقیقت و کمال را فراهم می آورد.

 

آموزش مهارت‌های سیستمی در مدرسه

ارایه کننده: مهدی نادری

چکیده: در این ارائه براساس تجربیات سخنران در کلاس درس، روش‌های آموزش مهارت‌های تفکر سیستمی (تفکر در طول زمان، تفکر عملیاتی‌، تفکرحلقه بسته و ...) به دانش‌آموزان در درس کار و فناوری بیان خواهد شد. علاوه بر این، الگوهای رایج تفکر سیستمی در درس کارو فناوری معرفی می‌شوند.

 

یادگیری برای حل مسائل واقعی زندگی

ارایه کننده: بهاره میرزاپور

چکیده: رفع یک بیماری، کاهش آلودگی‌های محیط زیستی، افزایش شادی، افزایش توانمندی، افزایش عدالت و مثال‌هایی از این دست، مسأله‌هایی است که همه ما در زندگی‌ واقعی خودمان و دیگران با آنها روبرو هستیم. این مسائل گاهی مایه ناراحتی ماست و با فراهم کردن زمینه تغییر از وضعیت ناراحت‌کننده به وضعیت خوشحال‌کننده رفع می‌شود و گاهی نگاه رو به جلو دارد و با فراهم شدن زمینه تغییر از یک وضعیت خوب به وضعیت بهتر همراه است. گاهی فردی است، مانند عقب ماندن همیشگی از برنامه­های شخصی و توسعه مهارت‌های فردی و گاهی جمعی است، مانند آلودگی هوا و یا اداره بهتر مدرسه. ساختار آموزش چگونه می‌تواند به ما کمک کند تا برای حل مسائل واقعی زندگی خودمان و دیگران اقدام‌های عملیاتی و مؤثر کنیم؟

«یادگیری برای حل مسائل واقعی زندگی» اشتراک یک رویکرد نوین به یادگیری است که دانش‌آموزان در بستر آن می‌توانند برای حل مسأله­های واقعی خودشان و دنیای اطراف­شان یادبگیرند و اقدام کنند. این رویکرد ماحصل تلفیق رویکرد سیستمی، ادبیات یادگیری، سواد عاطفی و اجتماعی و گفت‌وگو است. در این سخنرانی علاوه بر معرفی رویکرد، یک تجربه‌ي آموزشی از پیاده‌سازی این رویکرد در مدرسه ارائه می‌شود.

درباره کنفرانس

دومین کنفرانس ملی انجمن ایرانی پویایی‌شناسی سیستم‌ها با هدف توسعه کاربردی و تعمیق تفکر سیستمی و روش پویایی‌شناسی سیستم‌ها در حل مسائل و معضلات جاری کشور، در تاریخ 4 و 5 اردیبهشت ماه 1398 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. این کنفرانس بر دو محور اصلی "روش‌شناسی تفکر سیستمی و پویایی‌شناسی سیستم‌ها" و "کاربردهای تفکر سیستمی و پویایی‌شناسی سیستم‌ها" استوار بوده و مسئولیت‌های آن به شرح زیر می‌باشد:

رئیس کنفرانس: دکتر علینقی مشایخی
دبیر کنفرانس: دکتر محمدرضا حمیدی زاده
دبیر علمی کنفرانس: دکتر مسعود ربیعه
دبیر اجرایی کنفرانس: دکتر سید حسین حسینی

 

سایر اهداف این کنفرانس عبارتند از:
- کمک به رشد و توسعه دانش تفکر سیستمی و علم پویایی‌شناسی سیستم‌ها در کشور در راستای حل مسائل در سطوح ملی، سازمانیو فردی.
- تلاش برای ارتقاء انگیزه‌ها و اشتیاق محققان جهت نشر دستاوردهای پژوهشی؛
- تعالی رشته‌های دانشگاهی و کارکردهای آن در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی به کمک علم پویایی‌شناسی سیستم‌ها

کسب اطلاعات بیشتر از طریق وب‌سایت رسمی کنفرانس

www.IRSDC2019.ir

برگزارکنندگان

دومین کنفرانس ملی انجمن ایرانی پویایی شناسی سیستم‌ها
دومین کنفرانس ملی انجمن ایرانی پویایی شناسی سیستم‌ها
انجمن علمی پویایی شناسی سیستم‌ها
انجمن علمی پویایی شناسی سیستم‌ها
موسسه سمام
موسسه سمام

توضیحات تکمیلی

* دارنده این بلیط تنها امکان حضور در پانل آموزش و یادگیری دومین کنفرانس ملی پویایی شناسی سیستم‌ها را خواهد داشتند. لذا در صورت تمایل به شرکت در سایر  بخش‌های کنفرانس اعم از مراسم افتتاحیه، کارگاه‌های آموزشی، سایر نشست‌ها و مراسم اختتامیه می‌بایست در کنفرانس ثبت نام نموده و مطابق با جدول هزینه‌های کنفرانس هزنه حضور را واریز نمایند.

 

* برای این پنل گواهی مجزایی در نظر گرفته نشده، لذا در صورت تمایل به دریافت گواهینامه با دبیرخانه کنفرانس در ارتباط باشید.

 

 

دبیرخانه کنفرانس

نشانی دبیرخانه: تهران، بلوار کشاورز، نبش خیابان 16 آذر، مجتمع نوآوری و فناوری لاله، پلاک 78، طبقه 2، واحد 211،  موسسه آموزشی- پژوهشی سیستم‌های مدیریتی الگومحور (سمام)
تلفکس : 40882997-021
ایمیل: IRSDC2019@gmail.com

برگزار‌کننده

آواتار

دومین کنفرانس ملی انجمن ایرانی پویایی شناسی سیستم‌ها

رویداد های برگزارشده۱

آدرس

تهران دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مدیریت و حسابداری

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۳۰ آذر

هوش مصنوعی

 • آنلاین
 • ۲۰۰,۰۰۰ تومان
 • مهیارفرهنگ
تا ۲۹ اسفند

آموزش تخصصی صفر تا صد خدمات پوست اسکین کر SKINCARE

 • آنلاین
 • ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • مانیا فراهانی
شنبه ۱۰ مهر

اصول و قواعد نامه نگاری و مکاتبات اداری

 • آنلاین
 • رایگان
 • پارک علم و فناوری البرز
تا ۳۰ بهمن

دوره های آنلاین مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی

 • آنلاین
 • ۶۷۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی