رویداد به پایان رسیده است!
هک رشد در تاریخ شنبه ۱۱ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۱۱ اسفند ساعت ۱۴:۰۰

هک رشد

  • از ۵۰,۰۰۰ تومان
  • قم
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


آنچه در این کارگاه خواهید آموخت:

هک رشد چیست؟ هکر رشد کیست؟

فرآیند اجرای گام به گام هک رشد

قیف هک رشد

تاکتیک‌های کششی Pull tactics

تاکتیک‌های فشاری Push tactics

تاکتیک‌های مبتنی بر محصول Product tactics‌

تاکتیک های حفظ کاربر User Retention

ابزارهای هک رشد

سنجش استارت آپ

15 تکنیک هک رشد

شاید تا به حال شاهد هک رشد بوده اید یا بدون اینکه کاربرد آن را بدانید از آن استفاده کرده اید. به احتمال زیاد به صورت ناخودآگاه از هک رشد در بازاریابی های خود استفاده کرده اید. هک رشد به عنوان محصولی مشترک میان توسعه دهنده ها و بازاریاب ها شکل گرفت و به گزینه ای ایده آل برای کسانی که دوست داشتند استارت آپ شان سریع رشد کند اما هزینه زیادی برای تبلیغات نداشتند مبدل شد.

 

در حال حاضر هک رشد برای همه قابل استفاده است و به شما یا هم تیمی هایتان کمک می کند تا به تخصص فنی دست پیدا کنید. هک رشد کمک میکند تا به یک ذهنیت درست در زمینه پیشرفت کسب و کارتان برسید. شما باید دائما به فکر رشد باشید و برای نتیجه بهتر از همان ابتدا این کار را انجام دهید. در این صورت شما می توانید نقاط ضعف کم هزینه ای را پیدا کنید تا با برطرف کردن آنها مشتریان بیشتری را با کسب و کارتان آشنا کنید. 

 

هک رشد (به انگلیسی: Growth hacking) یکی از تکنیک‌های بازاریابی است برای گسترش تکنولوژی شرکت‌های نوپا با استفاده از تفکر تحلیلی و سنجه‌های اجتماعی برای فروش محصولات و به دست آوردن ارائه بهتر. خلق رشد می‌تواند به عنوان بخشی از اکوسیستم بازاریابی آنلاین دیده شود. در خیلی از اوقات خالق رشد از SEO، تحلیل سایت‌ها، بازاریابی محتوا و تست‌های A/B استفاده می‌کنند. هکرهای رشد از روش‌های کم هزینه و جایگزین‌های مناسب برای بازاریابی سنتی استفاده می‌کنند به عنوان مثال استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ویروسی به جای خرید تبلیغات از رادیو و تلویزیون و روزنامه در بازاریابی سنتی یکی دیگر از روش‌های خالق‌های رشد است. خلق رشد برای استارتاپ‌ها از درجه اهمیت بالایی برخوردار است همان‌طور که در اصول تئوری ناب (Lean) آمده‌است که: «اول رشد کن، بعداً بودجه بگیر». شرکت‌های فیسبوک، توییتر، لینکدین و ایر بی‌ان‌بی همه از روش‌های خلق رشد استفاده کرده‌اند.[۱]

 

سین الیس در ۲۰۱۰ این مفهوم را ایجاد کرد. او به چندین کمپانی اینترنتی کمک کرده بود تا به رشد خارق‌العاده‌ای دست پیدا کنند و زمانی که استارت‌آپ‌ها به دنبال رشد تعداد کاربران و مشتریان خود بودند، به سراغ او می‌رفتند. سین الیس هم در ازای دریافت پول به آن‌ها استراتژی‌های اختصاصی برای رشد سریع کسب و کارشان را می‌داد.

 

او سیستم‌های مورد نیاز برای رشد سریع را در شرکت‌ها راه اندازی می‌کرد، فرایندها و ایده اصلی را نیز در اختیار مدیران استارت آپ‌ها قرار می‌داد و زمانی که می‌خواست شرکت را ترک کند مشکل اصلی بوجود می‌آمد! او وقتی به دنبال جایگزین برای خود می‌گشت رزومه‌هایی متفاوت و گاهی نامرتبط دریافت می‌کرد. خیلی از این افراد مدرک بازاریابی داشتند و با اینکه دارای تجربه کاری هم بودند ولی همیشه یک چیزی را کم داشتند. سین الیس می‌دانست روشی که برای رشد استارت آپ‌ها به کار می‌برد با اصول و تکنیک‌های سنتی بازاریابی تفاوت دارد و اگر کار را به بازاریابان معمولی بدهد نتیجه خوبی بدست نمی‌آید.

 

هکرهای رشد وظیفه دارند فرضیه‌های مختلف‌های در بازه‌های غالباً 1 هفته‌ای تست کنند تا بتوانند آن چیز را که یک سازمان از ترس از دست دادن موقعیت امتحان نمی‌کند را بررسی و تحلیل کند.

 

4 مرحله پیاپی، چرخه رشد را تکمیل می‌کند که شامل تحلیل، فرضیه سازی، اولویت دهی و تست است که مداماً در یک سازمان در حال تکرار شدن است و پس از مرحله تست، مجدداً تیم‌های رشد به سراغ تحلیل داده‌های خروجی از تست می روند.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

آدرس

قم خیابان انقلاب- کوچه 41- پلاک 15

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

تحلیل گران پویااندیش ارتباطات امروز

رویداد های برگزارشده۲۳
رویداد های فعال۰