رویداد به پایان رسیده است!
آغاز پذیرش دوره های مدیریت MBA& DBA دانشگاه تهران ( محدود) در تاریخ چهارشنبه ۲۹ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۱۶ دی ساعت ۰۸:۰۰

آغاز پذیرش دوره های مدیریت MBA& DBA دانشگاه تهران ( محدود)

 • رایگان
 • تهران
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره MBA یکساله


رویکرد دوره MBA به مسائل، کاربردی است، نه پژوهشی و تحقیقاتی. همچنین دوره DBA در واقع تحقیق در عمل است.

یکی از اهداف اصلی در هر شغلی، مدیریت کردن روابط استراتژیک با شرکا، رقبا و مشتریان است، که نشان می دهد مدیریت یک رابطه یک طرفه و تنها بر اساس قدرت مشروعی که به فرد داده می شود بنا نشده است، بلکه می توان گفت هر فردی در هر سمتی می تواند صاحب یک نقش مدیریتی باشد.

این همان دلیل اصلی است که باعث شده تا در فضاهای کسب و کار امروز، همه به دانش مدیریتی نیاز داشته باشند، دانشی که بتواند آن را بلافاصله و در هر موقعیت سازمانی که در آن قرار دارد به کار ببرد. مدیریت ارشد کسب و کار(MBA) به واسطه آموزش های مفید و کاربردی که به متقاضیان ارائه داده است توانسته نظر بسیاری از صاحبان کسب و کار را به خود جلب کند. نگاه MBA به مسائل حوزه مدیریت بیش از آنکه پژوهشی و تحقیقاتی باشد کاربردی و عملی است. به بیان دیگر هدف اصلی MBA تبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت کاربردی و اجرایی مدیریت است. در طی دوره های تحصیل MBA دانش پذیران با استفاده از دانش مدیریت درصدد حل مسائل و برطرف کردن چالش های مدیریتی واقعی بر می آیند. MBA مدیریت کاربردی برای کسانی است که میخواهند از علم مدیریت برای بهبود شرایط کسب و کار خود و یا ارائه مشاوره و خدمات مدیریتی به دیگر کسب و کارها استفاده کنند. در واقع دانش آموختگان را برای تصدی مشاغل مدیریتی و اجرایی آماده میکند و با معرفی کردن آن‌ها به این مشاغل بر اعتبار این‌گونه مشاغل نیز بیفزاید.


محتوا دوره MBA یکساله


دوره فشرده MBA

دوره فشرده MBA در طول ۱ سال و ۸ گرایش :

 • استراتژی
 • بازاریابی
 • مالی
 • مدیریت پروژه
 • سیستم های اطلاعاتی
 • مدیریت شهری
 • هتلداری
 • گردشگری

و در ۳ ترم شامل :

 1. ترم دروس پایه 
 2. ترم دروس اصلی
 3. ترم دروس تخصصی

مخاطبان دوره MBA یکساله


مدیران رده میانی و رده بالایی سازمان ها که قصد دارند با بهره برداری از به روز ترین متدهای علمی و کاربردی مدیریت کسب و کار خود را به روز کنند می توانند از دوره های MBA نهایت استفاده را ببرند.

کارآفرینانی که قصد دارند یک کسب و کار جدید را شروع کنند و خود تبدیل به مدیر خود شوند می توانند با استفاده از آموزه های MBA نسبت به ایجاد کسب و کار خود اقدام کنند. علاوه بر موارد فوق تمام افرادی که پس از کسب تجربه هایی در بازار کسب و کار قصد دارند وضعیت کاری خود را متحول کنند و آینده کاری بهتری را برای خود رقم بزنند مخاطبان اصلی دوره های MBA هستند.

با شرکت در دوره‌های MBA و اخذ مدرک آن می‌توانید مطمئن به یافتن موقعیت شغلی مناسب و یا ارتقا و پیشرفت در شغل کنونی خود باشید. همچنین به عنوان صاحبان مشاغل یا فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره‌ها و اخذ مدرک آن در مدیریت کلیه امور از پذیرش نیروی انسانی تا مدیریت فروش و کنترل منابع ورودی و خروجی و بهره‌وری سازمانی تحول ایجاد خواهیدکرد. در صورتی که مدیر یک مجموعه دارای تحصیلات MBA باشد، کیفیت کلی آن برند افزایش خواهد یافت و این خود باعث هموار شدن راه آن شغل برای توسعه روزافزون می‌شود.


ضرورت و اهمیت دوره MBA یکساله


توسعه کشور و ارتقاء استاندارد زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت در سازمانهاي اقتصادي و اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که میتوان بهره وري را افزایش داد و از ظرفیت ها وامکانات موجود کالا و خدمات بیشتري را تولید نمود و ظرفیت هاي زیادتري را بوجود آورد.

بهبود مدیریت نیز مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه هاي معرفت بشري پیشرفت زیادي نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است. باتوجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظامهاي آموزش عالی کشورها آموزش و تحقیق در حوزه مدیریت را از نظر کیفی و کمی به سرعت توسعه داده اند.((MBA یکی از زمینه هاي بارز توسعه آموزش مدیریت ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت سازمان در کشورهاي مختلف جهان است. این رشته به سرعت نخست در آمریکا و کشورهاي صنعتی و سپس در کشورهاي در حال توسعه موفق، گسترش یافته است.

همانطوریکه قبلا ذکر شد، فارغ التحصیلان دوره هاي کارشناسی و مخصوصا فارغ التحصیلان دوره هاي فنی و مهندسی وارد این دوره شده و در یک آموزش فشرده و پرکار به فراگیري دانش و فنون مدیریت می پردازند. ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی و تسلط به دانش و فنون مدیریت در دوره کارشناسی ارشد، از فارغ التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و مؤثري میسازد که در افزایش کارآیی و رشد سازمانهاي اقتصادي - اجتماعی تأثیر بسزایی دارند. به خاطر کسب همین توانایی هاست که در سه دهه اخیر دوره هاي MBA در کشورهاي مختلف جهان به سرعت گسترش یافته و تنها در کشور آمریکا حدود ۷۰۰ موسسه آموزش عالی دوره      MBA ارائه میدهند.

اگر می خواهید خود را قانع کنید که چراMBA  را انتخاب کنید، کار دشواري نخواهید داشت. جایگاه MBAدر دنیاي امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههاي داخل و خارج را در اختیار شما قرار خواهد داد. در صورتی که زمینه شغلی مدنظر شما باشد، با توجه به اینکه این رشته بسیار نوپاست و با استقبال شدید سازمانها نیز مواجه شده است می توان بازار کار بکر و دست نخورده اي براي آن در نظر داشت، هرچند در آمریکا علی رغم سابقه ۸۰ ساله هنوز بازار کار بسیار وسیعی در اختیار فارغ التحصیلان قرار دارد. در ایران نیز آمارهاي فعلی نشان از تضمین شغل در آینده دارد .

MBA قابلیتهاي شما را وراي تخصصی که اکنون دارید توسعه خواهد داد و شما را به شخصی مبدل خواهد کرد که هیچ سازمانی قادرنخواهد بود به راحتی از روي تخصص شما عبور کند. این نکته که قادر هستیدMBA را به عنوان رشته دوم همراه با رشته اصلی خود امتحان دهید نیز قابل توجه است. هرچندMBA ارزشی وراي رشته هاي تخصصی و فنی در دنیاي امروز دارد.


معرفی دوره DBA یکساله


مدیریت عالی کسب و کار (DBA) به توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می پردازد.

مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند. DBAکه دوره ای با رویکرد پژوهشی و مهارتی است به گونه ای طراحی شده است که مدیران با فراگیری مهارت های رهبری در جهت رفع چالش های موجود اقدام نمایند و بیش ازمباحث نظری به موارد کاربردی و مهارتی می پردازد و از طریق آشنایی با تجربیات دنیای صنعتی و پژوهش های معمول در رشته مدیریت به اهمیت نگرش علمی به مسائل مدیریتی پی خواهید برد و از تفکر یک بعدی، شتاب زدگی در عمل و پیش داوری درباره روش های کارآمد مدیریت که از ویژگی های نگرش غیر علمی است پرهیز خواهید کرد.

دوره های DBA با ساختاری کاربردی، تلاش کرده اند تا موضوعات و مسائل واقعی دنیای کسب و کار را با دانش و مهارت روز مدیریتی ترکیب کند، به طوری که افراد قادر شود در مدت زمانی کوتاه، برای خودشان و سازمانی که در آن مشغول به فعالیت هستند تاثیرات مثبتی به همراه بیاورند. همچنین، تخصص ها، پیش زمینه های کاری و تجارب گوناگون شرکت کنندگان این دوره باعث بوجود آمدن تنوعی مفید در کلاس ها می شوند و دانشپژوهان شبکه های ارتباطی را تشکیل می دهند که سالها پابرجا خواهد ماند.


محتوی دوره DBA یکساله


 • هدف این پودمان ارتقاء سطح نگرش، دانش و مهارت‌های دانشپذیران به طور مقدماتی درباره مباحث سازمان و مدیریت در کسب‌ و کار می‌باشد.
پودمان اول
 نام درس  مدت زمان
 رفتار سازمانی و دانش و مهارتهای نوین رهبری 28
 مدیریت سرمایه گذاری و بورس و اوراق بهادار 24
 مدیریت منابع انسانی پیشرفته 24
 مدیریت استراتژیک پیشرفته 24
 بازاریابی پیشرفته 24
 مدل های کسب و کار 20

 

 • هدف این پودمان ارتقاء سطح دانش و توانایی دانشپذیران درباره مهارت‌های ویژه مدیریت کسب‌ و کارها می‌باشد.
پودمان دوم
 نام درس  مدت زمان
تحلیل صورت های مالی 16
تصمیم گیری برای مدیران 20
استراتژی های بازاریابی 20
تحلیل اقتصاد بین الملل 24
مدیریت تامین سرمایه 16

 

 

 • هدف این پودمان ارتقاء سطح مهارت های دانشپذیران درباره بخش های تخصصی مدیریت و آشنایی با زیرساختارهای کلیدی مدیریت کسب و کارها می‌باشد.
پودمان سوم
 نام درس  مدت زمان
مدیریت ریسک شرکت ها 28
 مدیریت زنجیره تامین و توزیع کالا و خدمات 24
تحلیل رفتار مصرف کننده 24
آینده پژوهی 24
خلاقیت، نوآوری،کارآفرینی و ایجاد کسب و کار 24

مخاطبان دوره DBA یکساله


مخاطبان دوره DBA عموما:

 • مدیران و کارآفرینان کشور
 • مديران ارشد و میانی سازمان ها و شرکت ها
 • کارشناسان فعال، با انگیزه و کارآفرین
 • فارغ التحصيلان مقاطع کارشناسی ارشد مؤسسات آموزش عالي در رشته هاي مختلف (علوم انساني، فني و مهندسي، علوم پايه، هنر، معماری، پزشکي و غيره)

این مدیران علاوه بر بهره مندی از تجربه غنی اجرایی خود می خواهند از علم روز مدیریت برای توسعه کسب و کار خود به بهترین نحو استفاده کنند. اساتید دوره DBA نیز عمدتا از برترین اساتید حوزه مدیریت انتخاب می شوند که علاوه بر تبحر در علم روز مدیریت می توانند راهکارهای اجرایی برای استفاده کاربردی از علم مدیریت در سازمان ارائه دهند. دوره های DBA می توانند دارای گرایش تخصصی باشند ولی عموما به صورت عمومی (بدون گرایش) ارائه می شوند.


ضرورت و اهمیت دوره DBA یکساله


دوره DBA با محوریت چند هدف طراحی شده است.در واقع برای دوره DBA با توجه به نیازمندی‌های امروز سازمان‌ها و کسب‌وکارها و شایستگی‌های لازم برای کامیابی در عرصه رهبری سازمان‌ها، اهدافی ترسیم شده است و عناصر اساسی دوره DBA، به گونه‌ای انتخاب و یکپارچه شده‌اند که امکان تحقق این اهداف فراهم شود. از جمله این اهداف می‌توان به مواردی چون تقویت تفکر نوآور و دگرگون‌ساز، ایجاد تفکر چند وظیفه‌ای به جای تفکر بخشی و تک وظیفه‌ای، توانایی درک روندها و برنامه‌ریزی برای تطابق با شرایط در حال تغییر آینده و مدیریت آینده، آشنایی با محیط کسب‌وکار جهانی و توجه به فرصت‌ها و چالش‌های اقتصاد جهانی، تقویت دیدگاه استراتژیک و توانایی عارضه یابی و بهبود سیستم‌های سازمانی، بهبود مهارت‌های اجتماعی و ارتباطاتی و روش‌ها و رویکردهای نوین رهبری و مواردی از این قبیل اشاره کرد.
بعد از گذراندن موفقیت‌آمیز این دوره، فارغ‌التحصیلان به عنوان افرادی متخصص و صاحب‌نظر در عرصه مدیریت سازمان‌ها، خود تبدیل به رهبرانی تأثیرگذار خواهند شد و آموخته‌های خود را در سازمان‌ها و پست‌های مختلف به دیگران منتقل خواهند کرد.

برگزارکنندگان

دانشگاه تهران
دانشگاه تهران

برگزار‌کننده

آواتار

دانشکده اقتصاد

دانشگاه تهران

رویداد های برگزارشده۱
 • شروع: یک‌شنبه ۱۶ دی ساعت ۰۸:۰۰
 • پایان: چهارشنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران امیرآباد شمالی-نرسیده به جلال آل احمد-دانشکده اقتصاد