رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی قوانین حقوقی، بیمه و مالیات کسب و کارهای نوپا در تاریخجمعه ۴ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزشی قوانین حقوقی، بیمه و مالیات کسب و کارهای نوپا

شروع:
جمعه ۴ اسفند ۹۶ ۱۴:۰۰
پایان:
جمعه ۴ اسفند ۹۶ ۱۸:۰۰
کارگاه آموزشی قوانین حقوقی، بیمه و مالیات کسب و کارهای نوپا
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

چرا باید در این کارگاه شرکت کنم؟

امروزه راه اندازی کسب و کارهای نوپا رو به گسترش است. پیچیدگی پروژه ها و روابط تجاری، وجود تخصص های مختلفی را در جهت راه اندازی یک کسب و کار ایجاب می کند. از سوی دیگر هر کسب و کار و هر شرکتی قوانین مختص به خود را دارد؛ ضمن آشنایی با اشکال و کلیات این موضوعات به عنوان صاحب ایده یا یک کسب و کار، مجری و یا کارفرما از حقوق قانونی خود و طرف های تجاری خود آگاه شده و یک گام اساسی در جهت اعتماد سازی و کاهش مخاطرات کسب و کار خود بر خواهید داشت. عدم اطلاع از قوانین در پاره ای موارد مشکلات مالی بسیاری برای این افراد ایجاد می کند و حتی ممکن است به شکست یک کسب و کار منجر شود.

کسب و کارهای نوپا مانند سایر فعالیت های تجاری، همواره درچارچوب قواعد و چارچوبی است که قانون­ گذاران تعیین می­ کند. برخی از این قواعد و چارچوب ها اجباری است و برخی دیگر جنبه ارشادی و اختیاری دارد.

کسب و کار های نوپا ازین جهت که ماهیت آنها تجاری سازی ایده های نو آورانه و یا اساسا ایده تجاری نوآورانه است، متضمن فعالیت تجاری بوده و با قوانین و مقررات خاصی رو بروست. برخی از این قوانین مانند قوانین بیمه و مالیات همواره  جز دغدغه ها و چالش های صاحبان مشاغل و کسب و کار های نوپاست که پیش از هرگونه فعالیتی باید نسبت به اینگونه قوانین اطلاعات کافی داشته باشند.

از طرف دیگر ماهیت کسب و کار نوپا از این جهت که درقالب چه شخصیت حقوقی و کدام یک از شرکت های تجاری فعالیت کند نیز بستگی به توافقات شرکا و بنیانگذاران دارد که میبایست مطابق با حقوق و تعهداتی باشد که طرفین بر روابط فی مابین خود حاکم نموده اند. 

مسئولیت مدیران و اعضای شرکت های تجاری در مقابل یکدیگر و مشتریان ، مسئولیت های بیمه ایی و مالیاتی شرکت های تجاری و صاحبان مشاغل از جمله ملزوماتی است که پیش از راه اندازی هر کسب و کار میبایست نسبت به آن آگهی و اطلاعات کافی بدست اورد.

ما در این کارگاه برآنیم که هر آنچه که در راه اندازی یک کسب و کار و فعالیت تجاری در قالب شرکت های تجاری و مسئولیت های آن در مقابل دستگاه های دولتی همچون اداره دارائی و سامان بیمه تامین اجتماعی وجود دارد را بررسی نماییم.

سرفصل های کارگاه

شرکت های تجاری و قواعد حاکم بر آن

 • بررسی قوانین کلی فعالیت در قالب یک شرکت تجاری
 • شخصیت حقوقی
 • تکالیف حقوقی شرکت ها

روابط شرکا درشرکت های تجاری

 • تکالیف حقوقی شرکا
 • تناسب نسبی سهام با تکالیف حقوقی شرکا در شرکت
 • حقوق شرکا نسبت به یکدیگر
 • حقوق شرکا نسبت به شرکت تجاری

 مسئولیت مدیران  در شرکت ها

 • مسئولیت مدیران نسبت به مشتریان
 • مسئولیت مدیران نسبت به کارکنان
 • مسئولیت مدیران نسبت به شخصیت حقوقی شرکت

نوع شرکت  مناسب برای کسب و کار

 • بررسی انواع شرکت ها
 • مسئولیت های مدنی شرکت ها
 • تناسب شرکت ها با کسب و کارها
 • بررسی اجمالی چگونگی ثبت شرکت

بررسی قوانین بیمه و مالیاتی شرکت ها

 • قوانین بیمه ای انواع شرکت ها
 • مسئولیت بیمه ای شرکت ها در قبال کارکنان
 • بررسی قوانین مالیاتی کسب وکارهای نوپا

نکات مهم

لطفا قبل از ثبت نام دقت فرمایید پس از ثبت نام امکان انصراف از خرید وجود ندارد.

مدرس با تجربه

محمد یونسی

محمد یونسی

وکیل پایه یک دادگستری

مشاور حقوقی شتابدهنده فارابی
مشاور حقوقی بانک انصار
مدرس دوره های حقوقی استارتاپ ها
کارشناس ارشد حقوق مالکیت فکری دانشگاه شهید بهشتی

سوالات متداول

چرا باید در این کارگاه شرکت کنیم؟
حتما برای شما هم مهم است که بدانید چطور می توان تسلط خود را بر کسب و کار بیشتر کنید و کسب و کاری معتبر داشته باشید و در کسب و کارتون اعتماد سازی کنید. فرقی نمی کند ، مالک یه کسب و کار کوچیک باشید یا یک مغازه چند صد متری یا صاحب یک کارخانه چند هکتاری، یا یک سایت فروش اینترنتی دارین و یا حتی ساده تر از اینها صرفا در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به فروش کالا و یا خدمات میکنین همه ما یک هدف مشترک داریم . در نهایت همه ما می خواهیم با ارتقاء دانش خودمون در حیطه های مختلف توانمندی های خود ، محصول و خدمات و دنیای مشتریان، مدیریت بهتری بر امور و روابط کسب و کار خودمون داشته باشیم. آیا می دونین: اگر صاحب کسب و کاری هستین ولی هنوز اونو جایی به ثبت نرسوندین، ممکنه چه مسئولیت های قانونی متوجهتون بشه فروشگاه اینترنتی دارین، توی شبکه های اجتماعی کالاها و خدماتتون رو عرضه میکنین ولی هنوز جایی به ثبت نرسیدین اگر مشتری از دست شما شکایت کنه چه حق و حقوقی داره؟ شما چه حق و حقوقی دارین؟ با دوستاتون دور هم جمع شدین و دارین یه کاری رو شروع میکنین اما نمیدونین آینده این کار چی میشه ! اگه چند وقت دیگه با دوستات به مشکل خوردی با چه مبنایی باید بین شما قضاوت بشه؟ اگر جواب بیشتر این سوالات رو نمیدونید بهتره توی این کارگاه شرکت کنید تا اطلاعات خودتون رو افزایش بدید
پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
همین که یک ایده خوب تو ذهنتون باشه که بخواهید عملیش کنید همین که یه تیم داشته باشید و بخواهید با دوستاتون یه کاری رو شروع کنید همین که دنبال ثبت یه شرکت باشید همین که دنبال شریک یا همکار بگردید واسه شروع یا گسترش یک کسب و کار و یا اینکه صاحب یک کسب وکار باشین و مشتاق برای یادگیری حقوق خودتون و کسب و کارتون ... برای حضور در این کارگاه کفایت می کنه
چه کسایی میتونن تو این کارگاه آموزشی شرکت کنن؟
کارآفرینان صاحبان ایده صاحبان کسب و کارها نوپا صاحبان و فعالان عرصه کسب و کارهای اینترنتی بنیانگذاران و اعضای استارت آپ ها کارآموزان وکالت علاقمندان به راه اندازی کسب و کار کسانی که می‌خواهند کسب و کاری موفق و بدون چالش را داشته باشند و نیز تمامی کسانی که تمایل دارد در اکوسیستم کارآفرینی کشور فعالیت نمایند.
افرادی که در این کارگاه شرکت می کنند، چه ویژگی هایی دارند؟
تمایل دارند با آموزش تجربیات و دانسته‌های جدیدی به معلومات خود اضافه کنند. دوست دارند با آموزش دیدن و تسلط بر اصول حقوقی تغییرات اساسی در کسب و کار خود ایجاد کنند. اعتقادشون به پیشگیری در بروز مسائل نامطلوب حقوقی بیشتر از پیگیری در دادگاه ها هست. به دنبال این هستند که با اطمینان بیشتری اقدام به انجام کارهاشون کنن. از نتیجه قراردادهای خود رضایت بیشتری داشته باشند. به هر دلیلی می‌خواهند تحولی در کسب و کار خود ایجاد کنند. به دنبال درآمد بیشتری هستند. در موضوع کاری خود تخصص بیشتری داشته باشند و یا می‌خواهند تخصص کسب کنند.
فرق این کارگاه با کارگاه های دیگه چیه؟
هرچند تیم نوآفرینان پیشینه موفقی در برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه کسب و کار داره با این حال، مزیت رقابتی ما در این کارگاه مدرس با تجربه است. آقای یونسی علاوه بر اینکه به کار وکالت مشغول هستند، از همون ابتدای فعالیت حرفه ای، با افراد فعال در فضای کسب و کار ارتباط داشتند و الان هم مشاور حقوقی شتابدهنده فارابی هستند. از همه اینها هم که بگذریم، ایشون بصورت رایگان یک جلسه مشاوره خصوصی (حضوری و یا تلفنی) در زمینه مسائل حقوقی برای شرکت کننده ها در نظر گرفتند که میتونه تکمیل کننده مطالب ارائه شده در کارگاه باشه
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
مثل همه جاهای دیگه، یک کارت شناسایی همراهتون باشه کافیه با خودتون کاغذ و خودکار و.. اینا هم نیارید. ما به تمام شرکت کنندگان یک پکیج تقدیم می کنیم که نوشت افزار داخلش هست و می تونید هر مطلبی که نیاز بود یادداشت کنید.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
از اونجایی که ما دوستدار محیط زیست هستیم، ثبت نام شما رو از طریق ایوند چک می کنیم و روز کارگاه با کارت شناسایی شما مطابقت میدیم. پس نیازی به پرینت نیست. شماهم میتونین به ما بپویندین و هوای زمین رو بیشتر داشته باشید.
آيا براي شركت كنندگان در كارگاه گواهينامه هم صادر ميشه؟
بله شرکت نوآفرینان که این کارگاه رو برگزار می کنه زیر مجموعه پارک علم و فناوری مدرس (وابسته به دانشگاه تربیت مدرس) هست. پارک علم و فناوری مدرس برای تمام عزیزانی که تمایل به دریافت گواهینامه داشته باشند، گواهینامه انگلیسی حضور در کارگاه صادر می کنه که نمونه اون پایین همین صفحه آورده شده
آیا پاورپوینت کارگاه در اختیارمون قرار میگیره؟
بله در پایان هرکارگاه، فایل پاورپوینت و تمام مستنداتی که مدرس بخاد در اختیار شرکت کننده ها قرار بده از طریق تلگرام در اختیارتون قرار میگیره
این روزا همه گرفتارن، اگر یادمون رفت بیایم چی؟
ما روز قبل از رویداد بهتون ایمیل میزنیم. چون ممکنه کسی ایمیلش رو چک نکنه، ما به همه دوستان پیامک هم میدیم حالا اگه واقعا استرس فراموش کردن رو دارید، میتونید به ما بگید تا روز قبل از رویداد باهاتون تماس بگیریم.
چطوری از کارگاه های دیگه نوآفرینان خبر دار بشم؟
خیلی خوشحالیم که شما ما رو همراهی می کنید. برای اطلاع از کارگاه های نوآفرینان و اسفاده از برخی هدایای ما می تونید توی کانال ما عضو بشید. noafarinancom@
اگر سوالی داشتم چکار کنم؟
ما همیشه پاسخگوی سوالات شما هستیم. میتونید ازساعت 8 صبح تا 7 بعد ازظهر شنبه تا پنجشنبه با شماره دفترمون تماس بگیرین 66128068 و اگر تو دفتر نبودیم و نتونستیم پاسخگو باشیم با شماره موبایل دوستان روابط عمومی تماس بگیرید 09100047126 و 09017407306 یا تو تلگرام بهمون پیام بدید، حتما باهاتون تماس میگیریم.

گواهی شرکت در کارگاه

آدرس:تهران خیابان کارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، پردیس فنی دانشگاه تهران، انستیتو مهندسی نفت، طبقه اول