رویداد به پایان رسیده است!
هوش هیجانی در تاریخدوشنبه ۲۹ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

هوش هیجانی

شروع:
شنبه ۲۷ بهمن ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ ۱۷:۰۰
هوش هیجانی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

کارگاه هوش هیجانی

(توانایی کنترل احساسات و عواطف خود و دیگران ، ایجاد تمایز بین آن ها و بهره گیری برای هدایت اندیشه و کار های خود)

خودآگاهی: مدیری که می‌داند فشرده‌شدن کارها، کیفیت کارش را پایین آورده و در او استرس ایجاد می‌کند. با توجه به این شناختی که از خود دارد، به شکلی برنامه‌ریزی می‌کند که با فاصله‌ی کافی از مهلت نهایی، کارهایش را به‌ انجام برساند.

خودتنظیمی و کنترل هیجانات: وقتی تیم، ارائه‌ی بسیار ضعیفی ارائه می‌دهد و مسئول تیم، به جای داد و فریاد کردن، سعی می‌کند مسئله را ریشه‌یابی کرده، تبعات وضعیت موجود را برای تیم خود توضیح داده و در نهایت با هم، روشی برای جبران ارائه (یا بهبود ارائه‌های بعدی) پیدا می‌کنند.

انگیزه داشتن: وقتی مدیر پرتفولیو در یک شرکت سرمایه‌گذاری، می‌بیند که در چند فصل متوالی، سبد سرمایه‌گذاری تحت مدیریتش ضرر داده است. اما به جای این‌که خودش را ببازد و شرایط و اتفاقات بیرونی را عامل شکست بداند [و کار را رها کند]، می‌کوشد از این تجربه درس بگیرد و با بازآفرینی شرایط و تصمیم‌های جدید، دوباره کنترل اوضاع را در دست بگیرد.

همدلی: وقتی می‌توانیم احساسات و رفتارهای فردی از فرهنگ دیگر را به درستی درک و تفسیر کنیم (به الگوی ذهنی و آموخته‌های خود، و عینکی که از کودکی بر چشم‌مان گذاشته شده، محدود نمانیم).

مهارتهای اجتماعی: فردی که می‌خواهد تحولی در سازمان ایجاد کند (مثلاً حرکت به سمت فعالیت‌های دیجیتالی) و با توجه به این‌که هنوز مدیران ارشد از نظر ذهنی آماده نشده‌اند، با گفتگو و هماهنگی، هم‌فکرهای خودش را در سازمان پیدا می‌کند و این فعالیت را استارت می‌زند. در واقع مهارت اجتماعی جایی به کمک می‌آید که شرح وظایف و چارچوب‌های رسمی، به اندازه‌ی کافی همراه نیستند و گفتگو و تعامل، باید بتواند خلاء آن‌ها را پر کرده یا کُندی و لَختیِ مجموعه را جبران کند.

 

زمان: 27 و 29 بهمن ماه ساعت 14 تا 17

 

مدرس: ماجد تفرشی - دبیر NGO ایده پردازان کار آفرین

مدرس

ماجد مشهدی تفرشی

ماجد مشهدی تفرشی

دبیر NGO ایده پردازان کار آفرین

برگزارکنندگان

تریگ آپ

تریگ آپ

شتابدهنده شرکت شناسا

شناسا

شناسا

شرکت سرمایه گذاری جسورانه (Venture Capital)

شناسا «شبکه نوآوری، ارزش آفرینی و سرمایه گذاری ایرانی»

آدرس:تهران خیابان مطهری، تقاطع سهروردی، پلاک 94، ساختمان شرکت شناسا، شتابدهنده تریگ آپ