رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزشی بازاریابی محتوایی در تاریخجمعه ۳۱ فروردینبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزشی بازاریابی محتوایی

شروع:
جمعه ۳۱ فروردین ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
جمعه ۳۱ فروردین ۹۷ ۲۰:۰۰
کارگاه آموزشی بازاریابی محتوایی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

نکاتی درباره بازاریابی محتوا

 

 

در دنیای کسب و کار امروزی، شرکت ها وسازمان ها حجم گسترده ای از تبلیغات را تولید و منتشر می کنند. هرچند در گدشته این تبلیغات برای جلب مشتریان جدید صورت می گرفت، اما اکنون این امر تنها برای حفظ سهم کنونی از بازار صورت می گیرد. با توجه به شتاب بالایی زندگی، امروزه افراد به دنبال محتواهایی هستند که در زمانی اندک بتوانند مفهوم خود را منتقل کنند.

با توجه به اهمیت و در هم آمیختگی تولید محتوا با زندگی انسان ها، این مقوله به عنوان ابزاری قدرتمند برای بازاریابی و جلب مشتریان پایدار مورد توجه فعالان صنعت فروش و بازاریابی قرار گرفت. سال هاست که تولید محتوا بخشی جدایی ناپذیر بازاریابی است و با ورود به عصر فناوری اطلاعات و تولید قالب های جدید محتوا، این وابستگی و در هم آمیختگی بیشتر نیز شده است و افراد تواستند با صرف انرژی و هزینه کمتری به محتواهای گوناگون دسترسی داشته باشند. 

بازاریابی محتوایی با بکار گیری استراتژی های کارآمد، به جای تبلیغات مستقیم به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی ارزشمند می‌پردازد. در این نوع از بازاریابی با برقراری ارتباط و به واسطه آموزشی که به رایگان به مشتری خود می دهید آنها را جذب می کنید و در دراز مدت، با شناختی که از نیاز مخاطب خود دارید، اطلاعاتی راهگشا و منطبق بر خواست انها را در اختیارشان قرار داده و با حفظ مشتریان قبلی، آنها را به مشتریانی وفادار تبدیل می کنید و مشتریان جدید نیز بدست می آورید.

 

بازاریابی محتوا فرآیندی مدون و طولانی است و نمی توان به عنوان پدیده ای مقطعی به آن نگریست. در این نوع از بازاریابی ما به دنبال ایجاد رسانه ای نو برای مخاطبانمان هستیم و به هیچ وجه سراغ رسانه های دیگر نمی رویم.  

با این همه تنها عامل موفقیت بازاریابی از طریق محتوا، کیفیت محتوای تولید شده است. چنانچه محتواهایی سطحی و بدون کیفیت تولید کنید در دراز مدت موفق نخواهید بود و مشتریان فعلی نیز از شما رویگردان خواهند شد.

در این کارگاه، پس از فراگیری انواع محتوا  و کاربرد هر کدام از آنها، با کانال های توزیع نیز آشنا خواهید شد. سپس با فراگیری مبانی بازاریابی، راهکارهای تدوین استراتژی های کارآمد برای بازاریابی مبتنی بر تولید محتوا را فرا خواهید گرفت.

نکته مهم در باره این کارگاه آموزشی این است که برای هر کدام از مباحثی که در این کارگاه فرا می گیرید یک مثال از دنیای واقعی کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرد.

 

این کارگاه برای این افراد مفید خواهد بود:

  1. مدیران وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی
  2. کارمندان فعال در زمینه تولید محتوا در شرکت ها و سازمانها
  3. کارمندان فعال در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی در شرکت ها و سازمانها
  4. کارآفرینان فعال در فضای مجازی
  5. صاحبان استارتاپ های مبتنی بر وب
  6. بازاریابان
  7. کارآفرینان
  8. صاحبان کسب و کارهای نوپا
  9. علاقه‌مندان به حوزه محتوا

سرفصل های کارگاه

بخش اول کارگاه

تعریف محتوا

تعریف بازاریابی

بازاریابی چیست؟

چه تفاوت هایی بین بازاریابی با برندینگ و فروش وجود دارد؟

رابطه تولید محتوا و بازاریابی

چگونه تولید محتوا و بازاریابی را در کنار یکدیگر قرار دهیم؟

انواع محتوا

آشنایی با انواع مختلف محتوا و کاربرد هر یک از آنها

کانال های محتوا

آشنایی با کانال های توزیع محتوا و کارآیی آنها

 

بخش دوم کارگاه

تعریف استراتژی

بررسی جامع استراتژی

مبانی استراتژی بازاریابی

بررسی کامل استراتژی بازاریابی

استراتژی محتوا

تعریف اهدف و جنبه های گوناگون استراتژی محتوا

تولید محتوا برپایه استراتژی

چگونه برای هر کانال توزیع، برپایه استراتژی های مان محتوا تولید کنیم؟

ارزیابی کارآیی محتوا

چگونه کیفیت و کارآیی بازاریابی محتوا را ارزیابی کنیم؟

نکته مهم

لطفا قبل از ثبت نام دقت فرمایید پس از ثبت نام امکان انصراف از خرید وجود ندارد.

مدرس کارگاه

میلاد اسلامی زاد

میلاد اسلامی زاد

مدیر سابق روابط عمومی اسنپ

مشاور بازاریابی و مدیر روابط عمومی سابق اسنپ
رئیس هیئت مدیره نویسش (مارکت پلیس تولید محتوای حرفه ای)
معاون بازارابی فیلم نت

ما اینجا به بعضی از سوالاتی که ممکنه براتون پیش بیاد پاسخ دادیم. بهتره یه نگاهی بهشون بندازین و اگر سوال دیگه ای داشتین با ما تماس بگیرین

بازاریابی محتوا چی هست؟؟
بازاریابی محتوا فرآیندی مدون و طولانی است و نمی توان به عنوان پدیده ای مقطعی به آن نگریست. در این نوع از بازاریابی ما به دنبال ایجاد رسانه ای نو برای مخاطبانمان هستیم و به هیچ وجه سراغ رسانه های دیگر نمی رویم. بازاریابی محتوا، یک رویکرد استراتژیک است که به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی ارزشمند می‌پردازد این رویه باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می‌شود. محتواها می توانند در قالب هایی مانند اخبار تحلیلی، ویدئو، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافی، مطالعه موردی، راهنما و دستور العمل‌ها، سوالات و پاسخ، مقالات و تصاویر تولید شوند. بازاریابی محتوایی به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبانی شناخته شده است که در آن باید روی ارزش محتوای تولید شده تمرکز نمود زیرا با کمک این محتوا شما می توانید مشتریان جدید را جذب و آنها را در کنار خود حفظ کنید. هدف اصلی بازاریابی از طریق محتوا مانند سایر روش های بازاریابی، تبدیل کردن مخاطب جذب شده به یک مشتری سودآور است.
این کارگاه برای چه افرادی مفیده؟
مدیران وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی کارمندان فعال در زمینه تولید محتوا در شرکت ها و سازمانها کارمندان فعال در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی در شرکت ها و سازمانها کارآفرینان فعال در فضای مجازی صاحبان استارتاپ های مبتنی بر وب بازاریابان کارآفرینان صاحبان کسب و کارهای نوپا علاقه‌مندان به حوزه محتوا
فرق این کارگاه با کارگاه های مشابه چیه؟
هرچند تیم نوآفرینان پیشینه موفقی در برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه کسب و کار داره با این حال، مزیت رقابتی ما، مدرس با تجربه کارگاه است. آقای اسلامی زاد یکی از افراد بنام در حوزه بازاریابی و تولید محتوا در کشور هستند. میلاد اسلامی زاد، مدت ها مشاور بازاریابی و مدیر روابط عمومی اسنپ بوده و الان هم مجموعه نویسش رو راه اندازی کرده که یکی از بهترین محموعه ها در حوزه تولید محتوا در کشور هست. علاوه بر این ها، ایشان سال هاست مشاور تجربه کاربری سازمان های دولتی و خصوصی هستند. پس میینین که واقعا کاربلد هستند..
آيا براي شركت كنندگان در كارگاه گواهينامه هم صادر ميشه؟
بله شرکت نوآفرینان که این کارگاه رو برگزار می کنه زیر مجموعه پارک علم و فناوری مدرس (وابسته به دانشگاه تربیت مدرس) هست. پارک علم و فناوری مدرس برای تمام عزیزانی که تمایل به دریافت گواهینامه داشته باشند، گواهینامه انگلیسی حضور در کارگاه صادر می کنه که نمونه اون پایین همین صفحه آورده شده
آیا پاورپوینت کارگاه در اختیارمون قرار میگیره؟
بله در پایان هرکارگاه، فایل پاورپوینت و تمام مستنداتی که مدرس بخاد در اختیار شرکت کننده ها قرار بده از طریق تلگرام در اختیارتون قرار میگیره
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
مثل همه جاهای دیگه، یک کارت شناسایی همراهتون باشه کافیه با خودتون کاغذ و خودکار و.. اینا هم نیارید. ما به تمام شرکت کنندگان یک پکیج تقدیم می کنیم که نوشت افزار داخلش هست و می تونید هر مطلبی که نیاز بود یادداشت کنید.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
از اونجایی که ما دوستدار محیط زیست هستیم، ثبت نام شما رو از طریق ایوند چک می کنیم و روز کارگاه با کارت شناسایی شما مطابقت میدیم. پس نیازی به پرینت نیست. شماهم میتونین به ما بپویندین و هوای زمین رو بیشتر داشته باشید.
چطوری از کارگاه های دیگه نوآفرینان خبر دار بشم؟
خیلی خوشحالیم که شما ما رو همراهی می کنید. برای اطلاع از کارگاه های نوآفرینان و اسفاده از برخی هدایای ما می تونید توی کانال ما عضو بشید. noafarinancom@
این روزا همه گرفتارن، اگر یادمون رفت بیایم چی؟
ما روز قبل از رویداد بهتون ایمیل میزنیم. چون ممکنه کسی ایمیلش رو چک نکنه، ما به همه دوستان پیامک هم میدیم حالا اگه واقعا استرس فراموش کردن رو دارید، میتونید به ما بگید تا روز قبل از رویداد باهاتون تماس بگیریم.
من هنوز یک سری سوال دارم باید چکارکنم؟
ما همیشه پاسخگوی سوالات شما هستیم. میتونید ازساعت 8 صبح تا 7 بعد ازظهر شنبه تا پنجشنبه با شماره دفترمون تماس بگیرین 66128068 و اگر تو دفتر نبودیم و نتونستیم پاسخگو باشیم با شماره موبایل دوستان روابط عمومی تماس بگیرید 09100047126 و 09017407306 یا تو تلگرام بهمون پیام بدید، حتما باهاتون تماس میگیریم.

گواهی شرکت در کارگاه

حامیان رسانه ای

آدرس:تهران خیابان امیراباد شمالی، خیابان هیئت، نبش خیابان گردآفرید، پلاک 15، پارک علم و فناوری مدرس