آکادمی کانون پتنت ایران

آکادمی کانون پتنت ایران

رویداد‌ها۶۷
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۲۸۰۲
سه‌شنبه ۱۹ اسفند

نشان جغرافیایی

  • آنلاین
  • رایگان
آواتارآکادمی کانون پتنت ایران
سه‌شنبه ۱۲ اسفند

طرح صنعتی

  • آنلاین
  • رایگان
آواتارآکادمی کانون پتنت ایران
سه‌شنبه ۲۸ بهمن

اسرار تجاری

  • آنلاین
  • رایگان
آواتارآکادمی کانون پتنت ایران
ارتباط با آکادمی کانون پتنت ایران
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
شبکه‌های اجتماعی
درباره آکادمی کانون پتنت ایران

یکی از مهم‌ترین الزامات تجاری‌سازی موفق فناوری‌های نوین و ورود آن‌ها به بازار تقاضا، اطمینان از حفاظت حقوق مالکیت فکری و برخورداری از حق مالکیت نوآوران و شرکت‌های فناور است. مفهوم مالکیت فکری به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه، بیش از یک قرن است که در دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته و در این راستا، معاهدات و کنوانسیون‌های متعددی پدید آمده است که همگی بر حفاظت از دارایی‌های فکری، به عنوان یک منبع بسیار ارزشمند برای کسب و کارهای امروزی، تأکید دارند. عدم توجه به قوانین مالکیت فکری، به ویژه سیستم پتنت، می‌تواند خسارات بسیاری در بازارهای داخلی و بین‌المللی در پی داشته باشد.

«کانون پتنت ایران»، با در نظر گرفتن نیازمندی‌های کشور در زمینه مالکیت فکری و به طور خاص، موضوع ثبت اختراع خارجی، اقدام به استقرار واحدهای فعال در این حوزه، در قالب یک مجموعه متمرکز نموده است. این مرکز که از سال ۱۳۸۴، به عنوان واحد مالکیت فکری «ستاد ویژه توسعه فناوری نانو»، فعالیت خود را آغاز نموده است، از سال ۱۳۹۳ و با موافقت «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»، در قالب «کانون پتنت ایران»، امور مرتبط با حوزه مالکیت فکری و به ویژه ثبت اختراع را، در تمامی حوزه‌های علم و فناوری عهده‌دار شده است.

برای آشنایی بیشتر با خدمات کانون پتنت ایران می توانید به آدرس سایت www.patentoffice.ir مراجعه نمایید و یا با ایمیل event@patentoffice.ir مکاتبه نمایید.