اندیشکده «شفافیت برای ایران»

اندیشکده «شفافیت برای ایران»

رویداد‌ها۴۰
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۲۳۳
ارتباط با اندیشکده «شفافیت برای ایران»
وبسایت
http://tp4.ir
شماره برگزارکننده
۰۲۱۸۸۰۱۹۵۵۰
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
شبکه‌های اجتماعی
درباره اندیشکده «شفافیت برای ایران»

اندیشکده «شفافیت برای ایران» مجموعه‌ای است غیرانتفاعی که با اعتقادی راسخ پیرامون ضرورت تحقق مفهوم کلان و زیرساختی «شفافیت» در سطوح مختلف حکومت، به عنوان «ساده‌ترین، سریع‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و کارآمدترین» راه‌کار برای حل مشکلات بنیادین حکومت، از سال 1393 کار خود را آغاز کرده است؛ به‌گونه‌ای که در حال حاضر غنی‌ترین مجموعه از نظر دانش نظری و نیز اجرایی در این حوزه در کشور به‌حساب می‌آید.
«شفافیت برای ایران» در راستای تحقق اهداف خود در زنجیره کاملی از برنامه‌های مورد نیاز، از کارهای مطالعاتی و مبنایی گرفته تا اقدامات اجرایی و عملیاتی فعالیت می‌کند. البته این اقدامات در تعامل با شبکه گسترده‌ای از فعالان، همراهان و حامیان در سطح کشور، و نیز با حفظ اولویت و اتخاذ رویکرد توانمندسازی مجموعه‌های بیرونی صورت می‌پذیرد. 
به دلیل گستردگی حوزه، «شفافیت برای ایران» توانمندی‌های گوناگونی را در زمینه فعالیت‌های تقنینی (نظیر سیاست و قانون‌نویسی)، فعالیت‌های متنوع آموزشی (نظیر برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی) و پژوهشی (تالیف و حمایت از رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها و مقالات علمی در سطوح مختلف) و نیز اقدامات مختلف ترویجی (نظیر تولید و انتشار پوستر، اینفوگرافیک، موشن‌گرافیک و کلیپ) کسب کرده و در این محورها فعالیت‌های موفقی را صورت داده است.