مرکزی نوآوری‌های شهری تهران و موسسه بین‌المللی توسعه دانش فردای ایرانیان

مرکزی نوآوری‌های شهری تهران و موسسه بین‌المللی توسعه دانش فردای ایرانیان

رویداد‌ها۱
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۸
ارتباط با مرکزی نوآوری‌های شهری تهران و موسسه بین‌المللی توسعه دانش فردای ایرانیان
شماره برگزارکننده
۰۲۱۸۸۶۲۸۹۵۱
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
شبکه‌های اجتماعی
درباره مرکزی نوآوری‌های شهری تهران و موسسه بین‌المللی توسعه دانش فردای ایرانیان

مرکز نوآوری شهری تهران در سال تاسیس شده است. الگوی فعالیتی مرکز بر پایه طراحی پژوهش-محور و پژوهش مبتنی بر طراحی استوار است. هدف نهایی آن ایده پردازی راه حل های هوشمند شهری برای شهر معاصر ایرانی است. مرکز با بهره گیری از تکنولوژیهای نوین به چالش های بنیادین شهری می پردازد و اولویت اصلی در این نظام تفکری تبدیل شهرهای موجود در ایران به شهرهایی هوشمندتر، تا حد امکان پایدارتر، منعطف تر و تاب آور در برابر شرایط و مناسبات چالشی، خواهدبود.

احراز چنین هدفی مبتنی بر روش و منشی بین رشته ای و متاثر از نظامهای نوین نسل دوم تولید دانش، با بهره گیری از چهارچوب پیشنهادی IDEO برای تفکر طراحانه است.

با درنظر گرفتن شهر به عنوان حوزه تعامل شبکه های هم پوشان مختلف، حوزه فعالیتی مرکز شامل تولید ایده، تدقیق طرح، اجرای پروتوتیپیکال ایده، برگزاری دموی شهری از مکانیزم اجرا شده، پایش پس از اجرا و بهره برداری شهری، تهیه پاکت مدل اقتصادی و انتقال دانش تکنولوژیک می باشد. نهایتاً، خروجی این روند پاکت جامع پیشنهادی آماده برای تولید واقعی و تمام عیار ایده در مشارکت بخش های خصوصی و دولتی مرتبط با طرح خواهد بود.

در پردازش چنین پروژه هایی، اولویت اصلی ایجاد چهارچوبی برای بهسازی شهری بدون عواقب ناخواسته ای چون اعیانی سازی، در همکاری نزدیک مابین صحنه گردانان شهر اعم از بخش خصوصی و دولتی است که در شکل گیری آینده نزدیک شهرهای معاصر ایرانی مؤثر هستند.

مرکز در تبیین و پیاده سازی ایده ها پذیرای همکاری های بین المللی بوده و مؤکداً سعی در ایجاد جایگاهی در شبکه بین المللی تولید و تبادل دانش شهری در حوزه شهرهای هوشمند و شهروندان هوشمند خواهد داشت.

موسسه توسعه دانش فردای ایرانیان در تلاش است تا از تجربه و دانش نخبگان و دانشگاهیان ایرانی داخل و خارج برای ارتقای سطح علمی کشور استفاده کند. در این راستا، موسسه با سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی، در زمینه‌های گوناگون آموزشی و پژوهشی همکاری می‌کند. تعریف دوره های تخصصی در زمینه‌های فنی و مهندسی، علوم پایه، مدیریت و اقتصاد در قالب سخنرانی، کارگاه، همکاری در برگزاری کنفرانسها و سمینارهای علمی و کاربردی و همکاری با دانشگاهها و موسسات آموزشی جهت استفاده از دانش ایرانیان نخبه داخل و خارج از کشور از فعالیتهای این موسسه می‌باشد.