راه حل های عملی برای ایمنی لیزر

شروع رویداد
یک‌شنبه ۱ فروردین ۰۰ ۰۸:۰۰
پایان رویداد
یک‌شنبه ۱ فروردین ۰۰ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادعلوم پایه / فیزیک
اضافه به تقویم
راه حل های عملی برای ایمنی لیزر
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۸۸۹۶۵۳۸۷
گزارش
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره این وبینار

  هیچ کاربر لیزری مایل به آسیب رساندن به خود و دیگران و یا آسیب زدن به تجهیزات گران قیمت نیست. با این وجود، حوادث اتفاق می افتند. در این وبینار مراحل اطمینان از استفاده بی خطر از لیزر در محیط کار خود را می آموزید تا بتوانید از وقوع حوادث پر هزینه و خطرناک جلوگیری کنید.

این وبینار مهمترین عناصر ایمنی لیزر را توضیح می دهد و توصیه های عملی در مورد چگونگی اجرای یک برنامه ایمنی لیزر را در یک آزمایشگاه تحقیقاتی، علمی و یا آزمایشگاه توسعه محصول ارائه می دهد. سخنران این وبینار، Ken Barat، یک مشاور ایمنی لیزر و یک متخصص قدیمی در این زمینه است. او درس های فراوانی را که در طراحی آزمایشگاه برای ایجاد یک محیط امن و پیشگیری از رخدادهای مخرب لیزری یاد گرفته است، ارائه خواهد کرد. 

این وبینار برای چه کسانی مفید است؟

تکنسین ها، مهندسان و سایر افرادی که با لیزر کار می کنند یا مسئولیت ایمنی لیزر را در محیط کاری خود دارند. هر کسی که می خواهد روش های صحیح برای ایمنی و کنترل فیزیکی لیزر را در صورت تصادف یاد بگیرد، از شرکت در این وبینار سود خواهد برد.

درباره سخنران

Ken Barat کارشناس سابق ایمنی لیزر برای آزمایشگاه ملی لارنس برکلی (LBNL) و اداره تاسیسات احتراق داخلی است. او عضو موسسه لیزر آمریکا، عضو ارشد IEEE و SPIE، و رئیس کمیته استاندارد لیزر تحقیق و توسعه است. Ken Barat نویسنده متون مختلفی در زمینه ایمنی لیزر و همچنین مقالات متعددی درباره ایمنی لیزر برای Photonics Spectra است. او مشاور ایمنی لیزر برای LIGO، ELI Beamlines، موسسه Allen و شرکت نیوپورت است. ایشان برنده هر دو جایزه Rockwell برای آموزش ایمنی لیزر و دو بار مربی سال LBNL و مربی SPIE بوده است. او در حال حاضر به صورت شخصی به عنوان یک مشاور ایمنی لیزر فعالیت می کند (https://lasersafetysolutions.org/).

سخنرانان

Ken Barat

Ken Barat

laser safety consultant and instructor

آدرس:تهران بلوار کشاورز، نبش خیابان 16 آذر