رویداد به پایان رسیده است!
دوره تصمیم سازان آینده در تاریخجمعه ۲۷ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دوره تصمیم سازان آینده

شروع:
پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ۹۶ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۲۷ بهمن ۹۶ ۱۸:۰۰
مکان: تهران
موضوع:غیره / غیره
دوره تصمیم سازان آینده
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

آشنایی با مراحل و نحوه برگزاری دوره

 

معرفی مسابقه تصمیم‌سازان آینده

تصمیم‌سازان آینده چالشی برای تفکر و تعمق در مسائل کلان کشور است که دومین دوره آن در بهمن 96 توسط مرکز آموزشی گام برگزار خواهد شد.

 اگر شما در یکی از دو دسته زیر قرار دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در این رویداد شرکت کنید:

1-اگر قصد دارید در مورد آینده تحصیلی خود بیشتر فکر کنید این مسابقه شما را با حوزه‌های سیاست‌گذاری ، اقتصاد و مدیریت آشنا می‌کند تا بهتر در این مورد تصمیم بگیرید.

2-اگر مایلید تجربه تولید راهکار برای حل یک مساله کلان اقتصادی – اجتماعی را کسب کنید و برای مدتی در سطح مسئولین کشور تفکر کنید.

در صورتی که احتمال می‌دهید این رویداد برای شما مفید خواهد بود همین حالا در این رویداد ثبت نام‌ اولیه(رایگان) کنید و جهت آشنایی با چگونگی برگزاری مسابقه ادامه متن را مطالعه بفرمایید.

آشنایی با مراحل مسابقه تصمیم‌سازان آینده

تصمیم‌سازان آینده در 3 مرحله اجرا می‌شود ، مرحله اول به صورت غیرحضوری و دو مرحله بعدی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

مرحله اول:

پس از ثبت نام اولیه رایگان شما باید با مشاهده یک فیلم آموزشی در مورد فرآیند حل مساله، در یک موضوع (که 2 روز قبل از شروع این مرحله به شما اعلام خواهد شد) تفکر  و مطالعه کنید و به صورت گروهی پیرامون آن یک «یادداشت تحلیلی» بنویسید. جزئیات چگونگی برگزاری این مرحله پس از ثبت‌نام اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.

مرحله دوم:

پس از طی مرحله اول ، یادداشت گروه شما توسط داوران مسابقه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت احراز شرایط به شما اطلاع داده می‌شود که در مرحله نخست مسابقه موفق به کسب حداقل امتیاز لازم شده اید. پس از دریافت این پیام شما باید اقدام به ثبت‌نام قطعی در دوره کنید. در این مرحله که به صورت حضوری  برگزار می‌شود شما در نقش یک کارشناس با یک موضوع تحلیلی در حوزه سیاست گذاری مواجه خواهید شد که موضوعی اختلافی است و موافقان و مخالفانی دارد و شما باید ابعاد آن را بررسی کرده و گزارشی از آن تهیه نمایید و در آخر نظر کارشناسی خود را ارایه کنید.

مرحله سوم:

پس از طی مرحله دوم قوت تحلیل و نظر کارشناسی ارائه شده (فارغ از نتیجه) توسط شما مورد ارزیابی داوران قرار می‌گیرد.تیم‌هایی که تحلیل های بهتری ارائه کرده باشند برای شرکت در مرحله سوم مسابقه دعوت خواهند شد. گروه هایی که به این مرحله راه پیدا کرده اند باید در یک مساله اقتصادی-اجتماعی که تا به حال با آن درگیر بوده اند،عمیق تر شده و تکالیف خواسته شده را به کمک مربیان دوره انجام دهند و در انتها پاسخی مناسب برای این مسئله پیدا کنند. در انتهای این مرحله ، از تیم‌های برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

در نخستین دوره مسابقه چه گذشت؟

نخستین دوره مسابقه تصمیم‌سازان آینده در بهمن سال 95 در دانشگاه تهران برگزار شد.در این مسابقه 130 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های برتر تهران در 4 حوزه سلامت ، صنعت خودرو ، نظام آموزش عالی و مسکن به رقابت پرداختند و در نهایت به 12 تیم برتر جوایزی اعطا شد. ضمنا در نخستین رویداد تصمیم‌سازان آینده توانستیم از تجربیات دکتر صاحبکار خراسانی(رئیس امور شرکت‌های دانش بنیان کشور) به عنوان یکی از افراد با تجربه در این حوزه استفاده کنیم.

شرایط و هزینه شرکت در مسابقه

متقاضیان شرکت در این دوره، باید در فاصله زمانی 16ام دی لغایت 6ام بهمن ماه در قالب تیم‌های 3 یا 4 نفره جهت ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام فردی بلامانع است و این افراد توسط دبیرخانه مسابقه گروه بندی شده و قبل از شروع دوره، اعضای این گروه ها به یکدیگر معرفی خواهند شد.

هزینه شرکت در دوره:

ثبت نام تیمی(تیمهای 3 یا 4 نفره)، هر نفر 60 هزار تومان

ثبت نام انفرادی: 80 هزار تومان 

لازم به ذکر است این دوره ویژه برادران است.

زمان‌بندی

زمان ثبت نام و برگزاری رویداد
عنوانشروعپایان
مهلت ثبتنام اولیه۹ دی ۱۳۹۶ ۶ بهمن ۱۳۹۶
مرحله اول(غیر حضوری)۸ بهمن۱۸ بهمن
نیمه نهایی۲۶ بهمن۲۶ بهمن
مرحله نهایی۲۷ بهمن ۲۷ بهمن
عنوانشروعپایان
اولین بخش

سوالات متداول

حضور افراد به صورت گروهی هست یا انفرادی؟
حضور افراد هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی ممکن است ، طبیعتا اولویت حضور با افرادی است که به صورت گروهی ثبت‌نام کرده باشند ، اما در صورت وجود ظرفیت، اشخاصی که به صورت انفرادی نیز ثبت‌نام کرده باشند توسط دبیرخانه گروه‌بندی شده و فرصت حضور پیدا می‌کنند.
شرکت در دوره چه مزایایی خواهد داشت؟
علاوه بر یادگیری و کسب تجربه در حوزه سیاست‌گذاری که قطعا اصلی‌ترین مزیت این دوره است ، پس از اتمام دوره به افرادی که موفق به حضور در مرحله سوم شده‌اند گواهی معتبر اعطا خواهد شد ، این گواهی پس از حضور شما در مقطع کارشناسی ارشد نزد شبکه کانون‌های تفکر ایران دارای اعتبار خواهد بود.
برای شرکت در مسابقه افراد باید دارای دانش خاص در حوزه سیاست‌گذاری و اقتصاد باشند؟
خیر؛هیچ نیازی به دانش تخصصی در این حوزه نیست. تمامی دانش‌های مورد نیاز در مرحله حضوری آموزش داده می‌شوند
چه وسایلی جهت شرکت در دوره لازم است؟
برای شرکت در دوره هر گروه حداقل یک عدد رایانه همراه(لپ‌تاپ) نیاز دارد.

برگزارکنندگان

مرکز آموزشی گام

مرکز آموزشی گام

شبکه کانونهای تفکر ایران

شبکه کانونهای تفکر ایران

آدرس:تهران تهران-خیابان جلال آل احمد-روبروی بیمارستان شریعتی- جنب دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران- پلاک 3