رویداد به پایان رسیده است!
رویداد بزرگ عکاسی در تاریخجمعه ۴ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویداد بزرگ عکاسی

شروع:
چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶ ۱۶:۰۰
پایان:
جمعه ۴ اسفند ۹۶ ۲۱:۰۰
رویداد بزرگ عکاسی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

اهمیت عکاسی

 ورکشاپ چیست؟

«ورکشاپ» و یا به زبان ساده‌تر «کارگاه‌» به رویدادهای کوتاه‌مدتی گفته می‌شود که با هدف آموزش تعداد معدودی از افراد برگزار می‌شوند. ورکشاپ‌های آموزشی اغلب برای دانش‌آموزان جهت رفع محدودیت‌های آموزش و پرورش کلاسیک و یا برای کارکنان سازمان جهت توسعه‌ی تخصص‌ برگزار می‌شوند. این رویدادها طیف گسترده‌ای از موضوعات از قبیل اقتصاد، روان‌شناسی، هنر، عصب‌شناسی، جامعه‌شناسی و … را در برمی‌گیرند.

یک ورکشاپ آموزشی معقول باید ویژگی‌هایی از قبیل طوفان فکری، یادگیری تعاملی، شبکه‌سازی و حل مسئله را فراهم کند، از همین رو برنامه‌ریزی صحیح آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از طرف دیگر انتقال دانش به دیگران کار پر مسئولیت و دلهره‌آوری است.

با پیشرفت عکاسی دیجیتال در بین عموم مردم دوره های آموزش عکاسی متعددی را با یک جستجوی ساده می‌توان پیدا کرد. در جهان امروز، دانستن فنون اولیه عکاسی لازم ولی دیگر کافی نیست؛ تعداد افرادی که عکاسی را چه به صورت شخصی و یا تخصصی دنبال می کنند هر روز بیشتر می شود و در این میان خلاقیت و نوع نگاه در عکاسی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

تاثیر عکاسی بر جامعه چگونه بوده است؟

عکاسی مدرن در سال ۱۸۳۹ پس از آنکه لویی داگر فرآیند را اختراع کرد، شکل گرفت. از آن زمان تا امروز عکاسی پیشرفت‌های بسیاری داشته است؛ از عکاسی روی فیلم ۳۵ میلیمتری تا عکاسی دیجیتال. این تغییرات بر زندگی فردی و اجتماعی افراد نیز تاثیرات چشم‌گیری داشته که با هم بررسی می‌کنیم. در این مطلب‌می‌خواهیم درباره تاثیر عکاسی بر جامعه و آثار آن نکاتی را مورد بررسی قرار دهیم.

اما این دانش و تکنولوژی چه تاثیراتی بر زندگی افراد مختلف جامعه داشته است؟ تاثیرات عکاسی بر جامعه فقط به یک حوزه خاص محدود نشده است و نقش تاثیرگذار آن در جنبه‌های مختلفی از زندگی افراد در طول تاریخ به چشم می‌خورد.

خاطره

عکاسی باعث شد ما خاطراتمان را به گونه‌ای دیگر به یاد آوریم. ویژگی آن توانایی بخاطر آوردن بلادرنگ و واقعی اتفاقات است، اتفاق‌هایی که بخشی از واقعیت هستند. امروزه ما به عکس‌ها به عنوان تاییدی بر خاطراتمان نگاه می‌کنیم.

تاریخ

عکاسی نقش بزرگی در فهم تاریخ بازی کرده است. عکاس‌ها حقایق و واقعیت‌های جامعه را ضبط و ثبت کرده‌اند. آنها و نتیجه کارشان تاییدی بر غارت‌ها و کشتارهای جنگ‌های داخلی و یا فاجعه‌هایی نظیر هولوکاست بوده است. هرچند که امروز می‌دانیم تصاویر عکاسی شده می‌توانند دستکاری شوند!

اشتغال

یک تاثیر عکاسی بر جامعه که بسیار هم ملموس به نظر می‌رسد، تعداد افرادی‌ست که در این صنعت مشغول به کار شده‌اند، بخصوص بعد از آنکه شرکت کداک فیلم ۳۵ میلیمتری را در سال ۱۹۲۰ معرفی کرد. این نوآوری نیازمند افرادی برای فروش و خدمات مربوط به دوربین و فیلم بود. عکاسی همچنین مشاغلی نظیر گزارش‌گرهای تصویری و ویرایشگرها را نیز به وجود آورد.

 

زمان‌بندی

روز اول(چهارشنبه2اسفند)
روز دوم(پنجشنبه 3 اسفند)
روز سوم( جمعه4 اسفند)
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۵:۰۰۱۵:۳۰
کارگاه شماره 1۱۶:۰۰۱۷:۳۰
استراحت و میان وعده۱۷:۳۰۱۸:۰۰
کارگاه شماره 2۱۸:۰۰۱۹:۳۰
عنوانشروعپایان
عکاسی از بافت شهر۸:۰۰۱۱:۳۰
گارگاه شماره 3(استاد رضوانی)۱۵:۰۰۱۶:۳۰
استراحت و میان وعده۱۶:۳۰۱۷:۰۰
کارگاه شماره 4(استاد رضوانی)۱۷:۰۰۱۸:۳۰
پرسش و پاسخ(استاد رضوانی)۱۸:۳۰۱۹:۰۰
عنوانشروعپایان
عکاسی از بنای تاریخی(ثبت نام در طول ورکشاپ)۸:۰۰۱۲:۰۰
کارگاه شماره5۱۵:۰۰۱۶:۳۰
استراحت و میان وعده۱۶:۳۰۱۷:۰۰
کارگاه شماره 6۱۷:۰۰۱۸:۳۰
استراحت و پرسش و پاسخ۱۸:۳۰۱۹:۰۰

اساتید دوره

عبدالحسین رضوانی

عبدالحسین رضوانی

مدرس

حسن بردال

حسن بردال

مدرس

منصور وحدانی

منصور وحدانی

مدرس

عباس ملایی

عباس ملایی

استاد راهنما

فرید محبی

فرید محبی

استاد راهنما

میرزا علیرضا ذاکری

میرزا علیرضا ذاکری

استاد راهنما

برگزارکنندگان

کانون عکاسان شهرستان رودان

کانون عکاسان شهرستان رودان

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

آدرس:رودان دهبارز هرمزگان رودان خیابان ارشاد روبروی مدریه نمونه دولتی عترت مجتمع فرهنگی هنری شیخ طوسی( سالن ارشاد)