رویداد به پایان رسیده است!
نهمین مسابقه ملی فناوری نانو - مرحله دوم در تاریخ جمعه ۲۸ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
جمعه ۲۸ تیر ساعت ۰۸:۰۰

نهمین مسابقه ملی فناوری نانو - مرحله دوم

  • رایگان
  • تهران
  • تحصیلی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


نهمین مسابقه ملی فناوری نانو
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای تحقق اهداف ترویجی و آموزشی تدوین‌شده در سند راهبردی فناوری نانو، اقدام به برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو کرده است. این مسابقه بزرگترین رقابت علمی در حوزه فناوری نانو است که هر ساله توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقه‌مندان به فناوری نانو برگزار می‌شود. مسابقه ملی فناوری نانو علاوه بر ایجاد رقابت میان شرکت‌کنندگان، زمینه را برای اخذ گواهي توانمندي تدريس ، اخذ مجوز شرکت در نانواستارتاپ و المپیاد بین‌المللی نانو فراهم می‌کند.

هدف از برگزاری این مسابقه ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی محققان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، شناسایی برترین‌های این حوزه از فناوری، حمایت از آن‌ها و جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و حمایت‌های تشویقی صورت‌گرفته از سوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است.

زمان‌بندي مسابقه:
مرحله دوم نهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت تئوری در تیرماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.
براي آگاهي از زمان بندي كامل مسابقه، اينجا را ببينيد.

جوايز مسابقه:
افزايش 5 برابري جوايز نسبت به سال گذشته از مهمترين اتفاقات مسابقه امسال است. 1800 ميليون ريال جوايز نقدي و اعتباري براي اين مسابقه تدارك ديده شده است كه ليست كامل آن ها را مي توانيد در اين صفحه بببينيد.

همچنين امسال ده نفر اول مسابقه، هركدام  امتياز بنياد ملي نخبگان دريافت خواهند كرد. ليست حمايت ها و تسهيلات بنياد ملي نخبگان را اينجا ببينيد.

منابع مسابقه:
براي آگاهي از ليست كامل منابع مرحله دوم مسابقه امسال، اينجا را ببينيد.

برای آگاهی کامل از شرایط مسابقه، به سايت مسابقه به آدرس http://edu.nano.ir/page/4695 مراجعه نماييد.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
براي شركت در اين مسابقه كافي است منابع مسابقه مطالعه فرماييد. 68 مقاله كه به عنوان منابع مرحله اول هستند را مي توانيد در آدرس زير ببينيد:http://edu.nano.ir/page/4775
چه افرادي مي توانند در آزمون شركت كنند؟
دانشجویان: کلیه دانشجویان علاقه‌مند به حوزه نانو در تمامی مقاطع و رشته‌های مرتبط دانشگاهی، امکان شرکت در این مسابقه را دارند. فارغ التحصیلان: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه درصورتیکه حداکثر 3 سال از پایان آخرین مقطع تحصیلی‌ آنها نگذشته باشد، امکان شرکت در مسابقه را دارند. دانش‌آموزان: ثبت‌نام و شرکت دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در مسابقه ملی فناوری نانو ممانعتی ندارد. اگرچه به این دسته از افراد شرکت در المپیاد دانش‌آموزی فناوری نانو نیز توصیه می‌شود.
امتيازات شركت در مسابقه ملي نانو چيست؟
علاوه بر 1800 ميليون ريال جوايز نقدي و غير نقدي، اين رويداد تحت حمايت بنياد ملي نخبگان نيز مي باشد. امتيازات و نحوه حمايت ها در سايت بنياد ملي نخبگان مشخص شده است. مسابقه ملی فناوری نانو علاوه بر ایجاد رقابت میان شرکت‌کنندگان، زمینه را برای اخذ گواهي توانمندي تدريس ، اخذ مجوز شرکت در نانواستارتاپ و المپیاد بین‌المللی نانو فراهم می‌کند.
برنامه نانو استارتاپ چيست؟
نانواستارت‌آپ با هدف رشد و پرورش تیم‌های توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به پروتوتایپ در قالب برنامه‌ای یکساله اجرا می‌شود که در آن تیم‌ها به ارائه ایده‌های خود در قالب حل یک چالش فناورانه می‌پردازند. این برنامه تمامی تسهیلات مادی و معنوی موردنیاز یک تیم برای توسعه ایده خود را تامین خواهد کرد و در نهایت تیم را به سایر برنامه‌های حمایتی، سرمایه‌گذار یا مشتری متصل می‌کند. این برنامه به دنبال حمایت از تیم‌های فناور است و رویکرد رقابتی در آن حاکم نیست. کلیه تیم‌های علاقه‌مند می‌توانند مسیر رشد خود را به کمک نانواستارت‌آپ شناسایی کنند و استارت‌آپ خود را توسعه دهند.
گواهي توانمندي تدريس چيست؟
تمامی محققان یا اساتیدی که علاقه‌مند به تدریس در حوزه فناوری نانو هستند، برای دریافت حمایت‌های مالی و اعتباری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در فعالیت‌های آموزشی مرتبط نیاز به اخذ گواهی توانمندی تدریس دارند. آزمون تئوری گواهی توانمندی تدریس هرساله تنها یکبار همزمان با مرحله دوم مسابقه ملی فناوری نانو برگزار خواهد شد. آزمون حضوری نیز پس از مسابقه ملی فناوری نانو از متقاضیان اخذ خواهد شد.
المپياد بين المللي نانو چيست؟
دومین دوره از المپیاد بین‌المللی نانو در سال 2020 توسط یکی از نهادهای بنیان‌گذار این المپیاد (ایران، روسیه، اتحادیه اروپا، تایوان، مالزی، کره‌جنوبی) برگزار خواهد شد. نماینده ایران در این دوره از المپیاد از میان تیم‌های شرکت‌کننده در برنامه نانواستارت‌آپ انتخاب می‌شود. معیارهای مربوطه و تعداد تیم‌ها در آیین‌نامه‌ای جداگانه توسط دبیرخانه دائمی المپیاد بین‌المللی نانو تعیین خواهد شد و به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید.

برگزارکنندگان

ستاد ويژه توسعه فناوري نانو
ستاد ويژه توسعه فناوري نانو
بنياد آموزش فناوري نانو
بنياد آموزش فناوري نانو
سايت آموزش فناوري نانو
سايت آموزش فناوري نانو

آدرس

تهران سراسر كشور

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

بنیاد آموزش فناوری نانو

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰