رویداد به پایان رسیده است!
نمایشنامه‌ خوانی دو نمایشنامه «درام» نوشته مایکل فرین و «غاز وحشی» نوشته جان پاتریک شنلی در تاریخ جمعه ۵ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۵ بهمن ساعت ۱۷:۰۰

نمایشنامه‌ خوانی دو نمایشنامه «درام» نوشته مایکل فرین و «غاز وحشی» نوشته جان پاتریک شنلی

  • ۱۰,۰۰۰ تومان
  • اصفهان
  • فرهنگی هنری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

موسسه رویش مهر برگزار می کند


  نمایش نامه خوانی

🔷 درام
نوشته: مایکل فرین
نقش خوانان:علی نبی زاده، پرنیان طاهری

و

🔷غاز وحشی
نوشته: جان پاتریک شنلی
نقش خوانان: مبینا ترابیان، مهریار کسایی، مازیار طاهری

سرپرست: آسیه بنی طباء

جمعه 5 بهمن ماه 1397
در دو سانس ساعت 17 و 19

 

پایان عجیب نمایشنامه «درام» خواننده را بهت زده می‌کند

 

مایکل فرین نمایشنامه‌های «باغ آلبالو»، «پلاتوف»،«مرغ دریایی» و «سه خواهر» از چخوف را به انگلیسی برگردانده و سلسله‌ای از داستان‌های چخوف را برای تئاتر اقتباس کرده است و اما نمایشنامه «درام» که مایکل فرین آن را برای نوشتن نمایشنامه از چخوف اقتباس کرده، درباره نمایشنامه نویس مشهوری‌ست که در چنبره یک زن جوان نمایشنامه نویس گیر می‌افتد تا چندین ساعت نمایشنامه بلندی از این نویسنده تازه کار را گوش داده و نقد کند. نمایشنامه نویس مشهور هرچه می‌کند که از دست خواندن نمایشنامه بلند زن رها شود، با اصرار زن روبرو می‌شود و سرانجام درحالیکه زن مشغول خواندن متنش است، پایانی عجیب برای درام این زن جوان و برای نمایشنامه «درام» رقم میزند که خواننده را بهت زده رها می‌کند.

شاید بتوان گفت مضمون این نمایشنامه، ابراز قدرت از موضع به ظاهر ضعیف است و در مقابل برخورد عجیب نویسنده با این ابراز قدرت است که درحالی‌که در موضع ضعف واقع شده و ناچار به شنیدن است، دست به حرکتی عجیب می‌زند و درحرکتی غریب، عامل قدرت را به کل حذف می‌کند. مایکل فرین در این نمایشنامه با طنزی تلخ و نگاهی جامعه شناختی، دو کاراکتر را در مقابل هم در موقعیتی قرار می‌دهد که یکی که به ظاهر در موقعیت ضعیف است، ابراز قدرت کند و درنهایتبا حذف روبرو شود.

درام نمایشنامه ایست از مایکل فرین، با ترجمه حمید احیا که توسط انتشارات نیلامنتشرشده است. این نمایشنامه بر اساس داستان کوتاهی از آنتوان چخوف نگاشته شده که با کمدی سیاه اغلب داستان‌ها و نمایشنامه‌های چخوف هماهنگ است.

 

غاز وحشی درباره اشتیاقی‌ست سرکوب شده

 

 

آدرس

اصفهان :اصفهان چهارباغ بالا. چهارراه نظر. کوچه‌ی پورمعراج. شماره 16. پلاک 10. موسسه فرهنگی رویش‌مهر

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه رویش مهر

وب سایت موسسه رویش مهر :  www.rooyesh.com  

رویداد های برگزارشده۱۲۵
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۶۰ نفر